середа, 30 квітня 2025 р.

Які міжнародні організації надають допомогу для ВПО


       


     Внутрішньо переміщеним особам допомогу можуть надавати різні міжнародні організації та агентства. Їхньою метою є захист прав та добробут людей, які були змушені покинути свої домівки через збройні конфлікти, природні катастрофи або інші небезпечні ситуації, що загрожують життю. Зазвичай організації надають гуманітарну допомогу або виплачують кошти. 

 

Допомога від Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Товариства Червоного Хреста України

 

Вони здійснюють допомогу спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України прифронтових громад у підготовці до осінньо-зимового періоду. Особливу увагу приділено вразливим категоріям населення, що проживають у районах поблизу лінії зіткнення або на прикордонних територіях.

Однією з основних форм підтримки є фінансова допомога для домогосподарств, що потребують матеріальної підтримки. Також паливо є одним із найважливіших ресурсів у холодний сезон, особливо для мешканців сільських та напівсільських районів, які обмежені доступом до централізованого опалення. У цьому аспекті МКЧХ надав допомогу у вигляді паливних ресурсів:

  • 5457 домогосподарств отримали понад 11 тисяч тонн паливних брикетів;
  • 1100 домогосподарств мали отримати дрова для опалення.

Окрім забезпечення паливом, МКЧХ також підтримує фінансово або забезпечить будівельними матеріалами родини, що потребують реконструкції та ремонту своїх домівок.

Товариство Червоного Хреста України впровадило ініціативу "Зимова грошова допомога 2024/2025", метою якої була підтримка постраждалих від війни сімей. У межах цієї ініціативи надавали фінансову допомогу, щоб люди могли забезпечити свої основні потреби в холодний сезон.

Допомогу отримали 10 672 людей з дев’яти областей: Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Запорізької, Херсонської, Харківської, Миколаївської, Чернігівської та Сумської. На реалізацію програми було спрямовано 224 112 000 гривень. 

 

Спільний проєкт Міністерства національної єдності та ЮНІСЕФ

 

Міннац'єдності та ЮНІСЕФ виконали проєкт щодо надав грошову допомогу родинам з дітьми, які проживають біля районів проведення бойових дій. У межах підготовки до зими понад 33 тисячі родин отримали допомогу у вигляді паливних брикетів, гігієнічних наборів, зимового одягу для дітей до 15 років або грошової підтримки на зимовий сезон 2024/25 років.

Проєкт охопив близько 60 тисяч людей, які належать до вразливих категорій, зокрема, 15.5 тисяч дітей, які живуть в громадах прифронтових областей (Харківська, Херсонська, Сумська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська). На реалізацію цілей проєкту, ЮНІСЕФ виділив більш ніж 260 мільйонів гривень.

 

Допомога від УВКБ ООН

 

ООН надає грошову допомогу протягом трьох місяців, сума виплат рініше становила 2220 гривень, а нині - 3600 гривень на людину щомісяця. Тобто загальна сума допомоги на одну людину становить 10800 гривень. Пункти збору даних для отримання багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН у 2025 році розпочали роботу з 13 січня.

Внутрішньо переміщені особи, які переїхали в межах України протягом останніх шести місяців та ще не брали участь у програмі грошової допомоги УВКБ ООН, а також ті, хто не отримував підтримку від інших організацій останні три місяці, матимуть можливість подати заявку на отримання цієї допомоги. Це також стосується сімей, що повернулись до своїх домівок після вимушеного переміщення в іншу область чи країну внаслідок військових дій із 24 лютого 2022 року.

Крім того, ці люди мають відповідати хоча б одній із вимог нижче:

  • неповна сім’я з однією або більше неповнолітньою дитиною, або з людьми від 55 років;
  • сім’ї, що складаються з однієї або декількох людей похилого віку (від 55 років) та мають одного чи кількох неповнолітніх дітей;
  • родини, де є люди з особливими потребами;
  • прийомні родини, що опікуються неповнолітніми без супроводу або дітьми, які розлучені з батьками.

Крім визначених критеріїв вразливості, люди також повинні відповідати соціально-економічним умовам та мати місячний дохід на одного члена родини, який не перевищує 5400 гривень.

Для того щоб претендувати на отримання допомоги від Агентства ООН, потрібно подати документи та пройти співбесіду з представниками організації, а також, ще однією умовою є те, що вони до цього часу не отримували фінансову допомогу від інших міжнародних організацій. Умови можуть змінюватись, для більш детальної інформації читайте умови за посиланням. 

 

Допомога від французької гуманітарної організації ACTED

Ця неурядова організація надає різноманітну підтримку, зокрема: багатоцільову грошову допомогу від Acted, допомогу на ремонт житла, пошкодженого через бойові дії, продовольчу підтримку, непродовольчі товари (побутові предмети, кухонні та постільні набори тощо), а також допомогу для самозайнятості або розвитку бізнесу та інше.

Більш детально з умовами ви можете ознайомитись за посиланням, оскільки вони можуть змінюватись.

 

Естонська рада у справах біженців

 

Естонська рада у справах біженців продовжує активно підтримувати українців, які постраждали від війни, та має нині дві програми. Ці ініціативи спрямовані на допомогу найбільш вразливим групам людей, забезпечуючи їх необхідними засобами для існування та фінансовою підтримкою.

 

Програма екстреної підтримки засобів до існування. Розрахована на допомогу домогосподарствам, які втратили можливість забезпечувати свої сім'ї через війну. Доступна для внутрішньо переміщених людей, тих, хто повернувся додому після переміщення, а також для місцевого населення з таких областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Харківська та Черкаська. Екстрена фінансова допомога має на меті підтримку у запуску або відновленні діяльності у низці галузей, зокрема у тваринництві, рослинництві, бджолярстві, городництві, наданні послуг, пошив або ремонт одягу, ремесла тощо. Гранти на суму 26000-36000 гривень можуть бути використані для придбання товарів та послуг, що сприяють самозабезпеченню харчовими продуктами або отриманню доходу, необхідного для задоволення основних потреб. Більш детально дізнатись про програму, а також подати заявку ви можете за посиланням. 

Програма багатоцільової грошової допомоги. Ця програма надає фінансову підтримку для найбільш вразливих категорій людей для покриття їхніх основних потреб — продуктів, засобів гігієни та інше. Бенефіціари програми отримують впродовж трьох місяців 3600 гривень на місяць на одного члена домогосподарства. Програма спрямована на допомогу людям, що мають низький рівень доходу та належать категорії вразливих. На момент звернення ці люди мають перебувати у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській або Херсонській областях. Деталі про умови участі та подачу заявок на допомогу можна знайти за посиланням.

Ініціативи Естонської ради у справах біженців реалізуються за допомоги міжнародних організацій, зокрема, Генерального директорату з цивільного захисту та гуманітарних дій (DG ECHO), Гуманітарного фонду України (UN OCHA) та інших.

вівторок, 29 квітня 2025 р.

Пам’яті захисника України уродженця Чернігівської області, оборонця Чернігова Сергія Птухи

 


Птуха

Сергій Петрович

(1973 - 2024)

 

       Народився 30 травня 1973 року в селі Пушкарі Чернігівського району (нині Козелецької селищної громади)  Чернігівської області .

Навчався у Скрипчинській восьмирічній школі та у школі в селищі Козелець. Після школи продовжив навчання у Київському державному технічному університеті будівництва та архітектури за спеціальністю "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів".

Працював програмістом та спеціалістом з комп'ютерної графіки.

З 2014 по 2015 роки служив в лавах Збройних сил України. Службу проходив на Сумщині.

В умовах повномасштабного ворожого вторгнення  долучився до захисників України. У лютому 2022 року брав участь в обороні Чернігова. Після деокупації Чернігівської області у лавах Збройних сил України служив на Чернігівщині: спочатку у Гончарівському, потім у Сеньківці. Незабаром був скерований на військову службу на Сумщину. Старший лейтенант, командир взводу інженерної роти танкової бригади.

У січні 2024 року під час виконання бойового завдання на Луганщині отримав важке поранення, переніс кілька операцій та проходив лікування. Попри зусилля медиків серце воїна зупинилося, він помер 20 липня 2024 року.

Попрощалися та поховали бійця в селі Вознесенське Чернігівської області (Киселівська громада) з усіма військовими почестями.

 

пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

Програма компенсацій для переселенців: кроки до власного житла



     Програма єВідновлення вже більше місяця допомагає внутрішньо переміщеним особам отримати компенсацію за втрачене житло.

Скористатися новою програмою компенсацій можуть українці зі статусом ВПО, які відповідають наступним критеріям:

-        - Мають дійсну довідку ВПО.  Якщо такої немає, то її можна отримати через: ЦНАП, мобільний застосунок або портал Дія, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад. Статус ВПО можна отримати навіть якщо переміщення відбулось в межах однієї громади.

-        - Знищене житло має знаходитись на підконтрольній території або в зоні активних бойових дій.

-        - Знищене житло було єдиним житлом у власності громадянина. Якщо у вас є інше житло, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях, або також має статус знищеного згідно з відомостями з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, то для реалізації цілей програми воно не враховується і отримувач компенсації підпадає під умови програми.

Якщо ви відповідаєте вище переліченим критеріям програми ви можете подати заяву на отримання житлового сертифіката єВідновлення через застосунок або портал Дія або ЦНАП.

Якщо ви вже маєте житловий сертифікат, і відповідаєте умовам програми Ви можете забронювати кошти по ньому через застосунок або портал Дія або ЦНАП.

Спільна реалізація житлових сертифікатів

-        Якщо у знищеного житла було декілька співвласників, кожен з них отримує свій житловий сертифікат відповідно до частки власності.

Їх можна реалізувати або спільно придбавши разом нову домівку, або кожен окремо.

Також ви можете спільно реалізувати житлові сертифікати з іншими людьми, які отримали їх за свої знищенні об’єкти.

-        Щоб одночасно забронювати кошти для реалізації житлових сертифікатів у всіх заявників повинні бути довідки ВПО.

- Якщо довідка ВПО є лише в одного з заявника, то кошти по його сертифікату будуть заброньовані, а по решті – заявка на бронювання буде розміщена в загальній черзі, де використовується інший механізм фінансування.

-  - Якщо ви ще не подавали заявки на бронювання коштів, то варто всім заявникам оформити довідки ВПО і після цього подавати заявку разом.

-  - Якщо кошти були заброньовані по одному заявнику, а решта ще не мають довідки ВПО, їм варто її отримати. Після цього всі власники сертифікатів можуть подати нові заяви на бронювання.

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права назаконодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Особливості оподаткування компенсації на адресу ФОП за працевлаштування ВПО

 


       Сума компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, яка надається фізичній особі з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб. При цьому, така сума не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковується ПДФО та військовим збором.

 

Як ФОП оподатковувати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування для ВПО?

Відповідно до пп. 1, 2 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №331 (далі – Порядок №331), компенсація витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб (зокрема тих працівників, які отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи після працевлаштування) внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (далі – компенсація витрат) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Компенсація витрат надається роботодавцю, крім роботодавців, які є бюджетними установами (за винятком надавачів соціальних послуг), фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), зокрема за сумісництвом. Особа з числа внутрішньо переміщених осіб може бути працевлаштована на умовах, визначених Порядком №331, один раз.

 

Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом, або обчисленої з неї відповідної суми у разі, коли особа, визначена п. 1 Порядку №331, працювала неповний місяць, щомісяця протягом тривалості надання компенсації витрат, що визначається абзацом третім п. 3 Порядку №331 (загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати трьох місяців, а для осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб – шести місяців з дня працевлаштування особи на умовах, передбачених п. 2 Порядку №331), за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення (п. 3 Порядку №331).

 

Згідно з п. 177.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування фізичних осіб підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

 

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування.

 

Так, до витрат фізичної особи - підприємця відносяться, зокрема витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень (пп. 177.4.2 ПКУ).

 

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та / або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

 

При цьому, до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

 

Доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з розділом XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV ПКУ (п. 292.9 ПКУ).

 

Крім того, до складу доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку також не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (пп. 4 п. 292.11 ПКУ).

 

Оскільки дохід, отриманий фізичними особами - підприємцями у вигляді компенсації витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб від фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, не пов’язаний з результатом від здійснення господарської діяльності такими підприємцями, то такий дохід не включається до доходу фізичної особи - підприємця, але оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV ПКУ, згідно з пп. 163.1.1 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

 

Статтею 165 ПКУ визначено виключний перелік доходів, які не включаються до загального (місячного) річного оподатковуваного доходу платника податків.

 

Згідно з пп. 165.1.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю згідно із законом, указами Президента України та актами Кабінету Міністрів України, а також вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до Закону України від 17.01.2019 №2671-VІІ «Про соціальні послуги».

 

Відповідно до пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ та підрозділом 1 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.36, пп. 3 і 4 п. 170.131 ПКУ та п. 14 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.

 

Враховуючи зазначене, сума компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, яка надається фізичній особі з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

середа, 23 квітня 2025 р.

Пам’яті захисника України уродженця Чернігівської області Олега Суховерхого

 


Суховерхий

Олег Вікторович

(1987 - 2025)


    Народився 25 квітня 1987 року в селі Монастирище Прилуцького району Чернігівської області.

В 1993 році пішов до першого класу Монастирищенської школи. У 2003 році після закінчення школи вступив до Ніжинського державного педагогічного університету ім. Миколи Гоголя і отримав повну вищу освіту за спеціальністю учитель української мови та літератури.

Після закінчення університету у 2008 році працював будівельником та охоронцем у місті Києві.

В 2014 році Олег одружився і з часом в нього народилось двоє діток: донька та син.

Трудову діяльність продовжив на підприємстві «Голд Пак».

19 березня 2024 року був призваний на військову службу в Збройні Сили України Прилуцьким РТЦК та СП Чернігівської області.

Загинув 19 січня 2025 року під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Попрощалися та поховали 37-річного захисника 24 січня у рідному селі з усіма військовими почестями.

24 січня стало днем жалоби в Ічнянській громаді.

середа, 9 квітня 2025 р.

Пам’яті захисника України уродженця Чернігівської області Руслана Кореня: інформаційний допис до дня народження воїна

 


Корень 

Руслан Олександрович

(1996 - 2024)


       Народився Руслан Корень 10 квітня 1996 року в селищі Березна Менського району Чернігівської області. Зростав у багатодітній родині. Дитинство і юність провів у селі Блистова. Змалку був працьовитим, доброзичливим, щирим. 

Навчався в Березнянській спеціальній школі-інтернаті, де здобув середню освіту. Після школи працював водієм у місцевому фермерському господарстві у Березні.

У листопаді 2021 року був призваний до лав Збройних сил України для проходження строкової військової служби. Після її закінчення Руслан прийняв рішення повязати своє життя із захистом держави і з лютого 2024-го року продовжив служити вже за контрактом.

З початком повномасштабного ворожого вторгнення захищав Батьківщину на посаді навідника механізованого відділення у складі окремого стрілецького батальйону у званні солдатаВоював на  найгарячіших напрямках та відрізнявся особистою відвагою і героїзмом.

Загинув 8 грудня 2024 року під час виконання бойового завдання у Покровському районі Донецької області.

Провели в останню путь та поховали Руслана Кореня 15 грудня у Блистові з усіма військовими почестями.

Йому було усього 28 років. У загиблого воїна залишилися дружина з немовлям, мама, брати, сестри.

 

вівторок, 8 квітня 2025 р.

ВПО-2025. Програма «Прихисток»

 



     В Україні продовжує діяти програма «Прихисток», яка передбачає грошову компенсацію власникам житла, що розміщують у себе внутрішньо переміщених осіб.

 


Зміни у програмі «Прихисток» у 2025 році

 

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (постанова №1544 від 31.12.2024 року).

Як і раніше, компенсація нараховуватиметься фізичним особам-громадянам України, які є власниками житла, та безоплатно розмістили у своїх квартирах або будинках внутрішньо переміщених осіб. Незмінною залишається сума виплат – 450 грн на місяць за одну особу. 

 

Які ж зміни відбулися?

1. Новий Порядок визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб:

·        які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, і не мають власного житлового приміщення загальною площею більше ніж 13,65 кв. метра на кожну особу із складу домогосподарства, розташованого на території, не включеній до переліку територій бойових дій;

·        в яких житлове приміщення незалежно від розміру загальної площі знищено або пошкоджено (до ступеня, непридатного для проживання).

 

2.Особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, зобов’язана  щомісяця спрямовувати кошти виплаченої компенсації на оплату спожитих ВПО  житлово-комунальних послуг.

 

3.Починаючи з 1 січня 2025 року функції з призначення та виплати компенсації витрат за тимчасове безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб, здійснюватиме Пенсійний фонд України за списками отримувачів, поданими Міністерством розвитку громад та територій України (Мінінфраструктури).

·        Особам, які мали право на отримання компенсації і включені до списків, поданих Мінінфраструктури до Пенсійного фонду України, виплата компенсації із січня 2025 року продовжується автоматично (без додаткового звернення) після перевірки Пенсійним фондом України актуальності поданої Мінінфраструктури інформації.

Про прийняте рішення орган Пенсійного фонду України протягом трьох календарних днів з дня його прийняття інформує особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, шляхом надсилання повідомлення з використанням засобів поштового/електронного зв’язку, або в період дії воєнного стану в телефонному режимі.

 

4.Затверджено програму, яка  компенсує місцевим органам влади витрати за житлово-комунальні послуги у випадку розміщення переселенців у державних, комунальних та приватних  житлових об’єктах.

 

5.Починаючи з 1 березня 2025 року:

1.    компенсація на кожну окрему внутрішньо переміщену особу  не призначатиметься (не виплачуватиметься) або її виплата припинятиметься, якщо:

·        встановлено факт родинних зв’язків першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, зокрема усиновлені) з внутрішньо переміщеними особами, які були розміщені ними в житловому приміщенні;

·        встановлено факт перебування за кордоном внутрішньо переміщеної особи більше ніж 30 календарних днів підряд на дату проведення перевірки права на отримання компенсації;

·        Пенсійним фондом України отримано від Нацсоцслужби інформацію про не проживання понад місяць осіб у житловому приміщенні, за адресою якого надається компенсація;

·        якщо внутрішньо переміщена особа одержує субсидію на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення відповідно до програми «Зимова підтримка»; 

·        за результатами перевірки встановлено факт наведення у заяві або повідомленні недостовірної інформації;

2. розгляд нових звернень та прийняття рішень про призначення компенсації витрат буде ухвалюватися згідно з новим Порядком. Під час подання нових звернень компенсація витрат може нараховуватись із січня 2025 р., за умови відповідності отримувачів вимогам Порядку за відповідний період;

3. компенсація призначається на 6 місяців за новими зверненнями щодо розміщення ВПО. Виплата компенсації на другий шестимісячний період продовжується Пенсійним фондом України автоматично кожні півроку, починаючи з липня 2025 року, після перевірки відповідного права таких ВПО на надання компенсації за них;

4. під час розгляду нових звернень за призначенням компенсації компенсація не призначається на внутрішньо переміщених осіб, якщо протягом трьох місяців перед зверненням установлено, що внутрішньо переміщеною особою здійснено купівлю, одержано безоплатно чи придбано на пільгових умовах через органи соціального захисту населення/одержані через благодійні організації, у тому числі за рахунок міжнародної грошової допомоги, кімнату в будинку, кімнату в гуртожитку, квартиру (будинок) (крім житла, розташованого на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, зазначених у переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, якщо купівля була здійснена до дати включення до переліку територій активних бойових дій, можливих бойових дій або тимчасової окупації, або житла, яке зруйновано), іншого нерухомого майна.

 

6.За отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням компенсації, особи, які розмістили ВПО, звертаються до органів Пенсійного фонду України.

 

Джерело: відкриті ресурси інтернету

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...