ДОПОМОГА НАСЕЛЕННЮ УКРАЇНИ, ЯКЕ ПОСТРАЖДАЛО ВІД ВІЙНИ

Про підтримку окремих категорій населенняяке постраждало у зв'язку з військовою агресією проти України. Із змінами і доповненнями



Новини з
 Комітету з питань аграрної та земельної політики: постраждалі від війни домогосподарства безкоштовно отримають насіння овочів для весняної посівної.

09.01.24

Домогосподарства, які постраждали від війни, зможуть безплатно отримати насіння овочів для весняної посівної. Такий проект вже другий рік поспіль реалізовує Програма USAID АГРО в межах Ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна). Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад.

Насіння овочів отримають не лише мешканці деокупованих та прифронтових громад, а й вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо), які мають присадибні ділянки.

Розподіл насіння здійснюватиметься через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах визначать низку таких домогосподарств. Після цього, з 16 січня до 15 лютого очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад https://communities.org.ua/.

Протягом лютого-березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.

Наразі до реалізації цього проекту вже долучилися компанія Bayer, яка надала 1 032 кг насіння моркви, кабачків, дині, томатів, перцю та капусти. Також компанія Syngenta планує передати насіння капусти, томатів, кабачків, цибулі, огірків та цукрової кукурудзи. Цього вистачить, щоб забезпечити насінням понад 100 000 домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається до насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проекті.

Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: office@communities.org.ua».


В рамках проєкту ГО «ДякуЮ» спільно з Норвежська рада у справах біженців в Україні (NRC) надають безкоштовну правову допомогу найбільш вразливим  верствам населення.

08.01.24

Приймають відвідувачів кожного вівторка та четверга з 13:30-14:30 за адресою: вул.Красносільського 59,  «Безкоштовний магазин  ДякуЮ».

Норвезька рада у справах біженців (NRC)

Норвезька рада у справах біженців (NRC) є незалежною, гуманітарною, неприбутковою неурядовою організацією, заснованою у 1946 році. 

Організація надає допомогу, захищає права та сприяє розв’язанню проблем біженців, внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту. NRC розпочала гуманітарну місію в Україні в листопаді 2014 року й наразі реалізує різні програми. Реєстрація на отримання грошової допомоги ВПО проходить через платформу ЄДопомогаНаразі Норвезька рада у справах біженців здійснює правову допомогу:

1.    Телефон “гарячої” лінії NRC в Україні: 0800302007

2.    Viber: 0678294435

3.    Skype: Норвезька рада у справах біженців безоплатна правова допомога/ua.icla@nrc.no

4.    Електронна пошта для письмових консультацій: ua.icla@nrc.no

Соціальний проект "Дякую" 

Це проект, який допоможе нужденним людям, малозабезпеченим та багатодітним батьківщинам, пенсіонерам, інвалідам, матерям-одиначкам, переселенцям та іншим категоріям людей, які опинилися у тяжких життєвих обставинах.
Проект долучає людей до збирання промов (одяг, взуття, іграшки, книги і т.д.) якими ви вже не користуєтесь, тільки для однієї цілі : Допомогти ближньому! Є люди серед нас, яким ці речі дуже потрібні. Вони зможуть все це взяти абсолютно безкоштовно у БЕЗКОШТОВНОМУ МАГАЗИНІ ДЯКУЮ.
Лозунг нашого проекту:
"ПОТРЕБУЄШ-ВІЗЬМИ, МАЄШ ЗМОГУ-ПРИНЕСІ!



Як отримати допоміжні засоби реабілітації безкоштовно (На допомогу внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від війни та вразливим групам населення в Чернігівській області)









"Порядок отримання допоміжних засобів реабілітації (ДЗР) окремим категоріями населення регулюється:

Порядком забезпечення ДЗР (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення та виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362) - в порядку черговості згідно з індивідуальною програмою реабілітації.

До ДЗР належать:

✅ протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття;

✅ спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

✅ засоби для пересування;

✅ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

✅ меблі та оснащення;

✅ спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Як отримати допомогу:

1.              Ви подаєте заяву про забезпечення ДЗР з пакетом документів:

️ до органів соціального захисту населення (ОСЗН)

️ або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)

️ або через електронний кабінет особи з інвалідністю

2. Вас обов’язково повинні ознайомити в ОСЗН/ЦНАП або в електронному кабінеті – особисто з (п. 15 Порядку).

️ переліком підприємств, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення ДЗР;

️ каталогом ДЗР;

️ механізмом забезпечення ДЗР та отримання компенсації;

️ інформацію щодо сумісності ДЗР;

️ інформацію щодо електронного кабінету особи, його функціоналу та офіційного веб-сайту Мінсоцполітики.

3. Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗОІ) через органи ЦНАПУ, засоби телекомунікаційного зв’язку або через електронний кабінет протягом 3️⃣ робочих днів повідомляє прийняте рішення про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) або про необхідність подання відсутніх документів (п. 17 Порядку).

4. Ви звертаєтеся до підприємства, яке ви обрали з переліку підприємств, із заявкою про намір забезпечення ДЗР в паперовій формі або через електронний кабінет особи (п. 26 Порядку).

5. У разі необхідності ви маєте право змінити підприємство на інше протягом 14 календарних днів з дня звернення до підприємства, яке вже сформувало попереднє замовлення (п.27 Порядку).

Якщо ви зіткнулися з барєрами при вирішенні даного питання:

Цей проєкт фінансується спільно з Гуманітарним фондом для України/ #UkraineHumanitarianFund (#UHF).

Щоб отримати відповіді на особисті питання пропонуємо звернутися до юриста з соціальних питань по сільській місцевості Чернігівщини - Людмила Зінченко: 067 295 39 90

або

За всіма питаннями, щодо допомоги ВПО, постраждалому населенню та особам з інвалідністю, Ви можете звертатися

- на "гарячу лінію" за номером:  067-337-01-61 (Пн-Пт 9:00-18:00)

або

- подати заявку через форму онлайн  за посиланням: https://docs.google.com/.../1Pmffr.../viewform"



Затверджено порядок надання компенсації за знищене майно

01.08.23

30 квітня 2023 року уряд прийняв постанову № 600, якою затвердив Порядок надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна.

В документі прописані процедури подання та розгляду заяв, формули розрахунку компенсації, процедури надання грошових коштів для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку, для фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифіката тощо.

Постановою передбачено, що подання заяв про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна здійснюється в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (зокрема з використанням мобільного додатка «Дія») з 15 липня 2023 року. Виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі утворення) рад, військовим адміністраціям населених пунктів або військово-цивільним адміністраціям населених пунктів рекомендовано забезпечити можливість розгляду поданих отримувачами компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна заяв починаючи з 15 серпня 2023 року.

До заяв про надання компенсації прирівнюються інформаційні повідомлення про знищення об’єктів нерухомого майна, подані громадянами України до набрання чинності Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі — Закон).

Заява про надання компенсації щодо кожного знищеного об’єкта нерухомого майна подається за вибором особи або в електронній формі (зокрема з використанням мобільного додатка «Дія»), або у паперовій формі — через ЦНАП, орган соціального захисту населення або нотаріуса. Цією заявою отримувач компенсації приєднується до договору про відступлення державі/територіальній громаді права вимагати від Російської Федерації відшкодування збитків за знищений об’єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Право власності отримувача компенсації на знищений об’єкт нерухомого майна припиняється у зв’язку з його знищенням. Для отримання компенсації отримувачу необхідно провести дії щодо державної реєстрації припинення такого права. Комісія повідомляє заявнику про прийняття рішення щодо надання/відмови, зупинення розгляду заяви невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення: в електронній формі — з використанням мобільного додатка «Дія»; у паперовій формі — на поштову адресу або в інший спосіб, зазначений заявником у заяві.

Компенсація для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку надається її отримувачам через АТ «Ощадбанк». Кошти отримувач компенсації повинен використати протягом 36 місяців з дня їх зарахування, в іншому разі залишок повернуть у державний бюджет. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем цієї бюджетної програми є Мінінфраструктури.

Черговість проведення виплат компенсації формується автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна з урахуванням пріоритетного права на отримання компенсації, визначеного статтею 9 Закону.

Знімати готівку зі спеціального рахунка, на який було зараховано компенсацію за знищені об’єкти нерухомого майна, неможливо.

Виконавцем програми для надання компенсації шляхом фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката є АТ «Укрпошта» (далі — виконавець програми). Компенсація за знищені об’єкти нерухомого майна надається її отримувачам через АТ «Ощадбанк», у якому виконавець програми відкриває рахунок.

Отримувач житлового сертифіката самостійно здійснює пошук житла, узгодження вартості житла з власником або замовником будівництва, проведення оцінки нерухомого майна незалежним суб’єктом оціночної діяльності, оплату за вчинення нотаріальних дій, адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень, визначає умови такого придбання житла, зокрема щодо часткового або повного фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката.

Після вибору житла, яке отримувач компенсації має намір придбати з використанням житлового сертифіката, отримувач подає до виконавця програми звернення про фінансування придбання житла у розмірі, визначеному в житловому сертифікаті, за вибором: через нотаріуса, ЦНАП, органи соціального захисту населення, засобами порталу «Дія». У такому зверненні слід вказати інформацію щодо житла, яке отримувач компенсації має намір придбати з використанням житлового сертифіката (адреса, площа, кількість кімнат); попередньо узгодженої з власником/замовником будівництва ціни такого житла; відомості щодо житлового сертифіката (номер та дата, сума компенсації); інформацію щодо засобів зв’язку з отримувачем компенсації (номер телефону, поштова адреса, електронна адреса).

Якщо розмір компенсації на придбання житла, перевищує вартість житла, яке купується з використанням житлового сертифіката, різниця вартості не виплачується.

Договір про придбання житла з використанням житлового сертифіката підлягає нотаріальному посвідченню, з обов’язковим зазначенням у договорі інформації про житловий сертифікат.

Підтвердження можливості фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката дійсне протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення про надання отримувачу компенсації такого підтвердження.

Якщо отримувач за цей час не використає житловий сертифікат, звернення про фінансування придбання житла вважатиметься відкликаним.



Хто має право на отримання статусу дитини, що постраждала від війни


Хто має право на отримання статусу дитини, що постраждала від війни

Його можуть отримати діти, а також особи, які на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років, і в результаті таких обставин:

отримали поранення, контузію, каліцтво;

зазнали фізичного, сексуального насильства;

були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

зазнали психологічного насильства.

До 3 червня 2023  коло постраждалих діток обмежувалося територіями Донецької та Луганської областей, наразі - формулювання загальне - особи, постраждалі від збройної агресії РФ. Це дитина або людина, якій станом на 24 лютого 2022 року було 18 років і яка проживала або була зареєстрована в місті Чернігові. Навіть якщо дитині вже виповнилось 18 років, але на час активних бойових дій (24 лютого — 3 квітня 2022 року, — ред.) вона не була повнолітня, така дитина має право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 

Діти міста Чернігова, які народилися після 3 квітня 2022 року, коли обласний центр вже не був у зоні бойових дій, вони не мають право отримати цей статус. Якщо діти зареєстровані та проживали у Чернігові, а потім виїхали, вони теж мають право отримати такий статус. Ті діти, які виїхали за кордон, по поверненню теж зможуть отримати цей статус. Подавати заяву на статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій можуть і ті, хто приїхав з інших територій і зареєстровані у Чернігові, як ВПО (внутрішньопереміщена особа.

 

Як отримати цей статус та які документи потрібні

Можна звернутися із заявою до служби у справах дітей:

·        за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи;

·        за місцем звернення, якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/ не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій РФ;

·        за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Треба подати наступні документи:

·        заяву про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

·        згоду на обробку персональних даних.

А також засвідчені копії документів:

·        свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

·        документа, що посвідчує особу заявника;

·        документа, що підтверджує повноваження представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

·        довідка про взяття дитини на облік як ВПО (у разі наявності);

·        паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);

·        паспорта громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);

·        витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Також до заяви додаються документи, які підтверджують обставини, необхідні для отримання статусу “дитини війни” (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо).

Звернутися із заявою можуть:

·        батьки;

·        інші законні представники;

·        близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра);

·        вітчим, мачуха;

·        представник органу опіки та піклування;

·        дитина, якій виповнилося 14 років.

Рішення про надання / відмову в наданні статусу приймає орган опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів, що подавалися. Рішення про відмову може бути оскаржено в суді.

 

Як підтвердити проживання дитини на відповідній території за відсутності «прописки»

Доказами можуть слугувати:

відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно;

свідоцтво про базову загальну середню освіту;

атестат про повну загальну середню освіту;

документ про професійно-технічну освіту;

табель успішності;

учнівський квиток;

медичні документи;

свідоцтво про народження дитини.

Оформлення статусу "дитина війни" В Чернігові:

Заява пишеться в будівлі Управління соціального захисту (Пенсійний фонд) по вул.Івана Мазепи, 19, що біля Палацу Хіміков. Звертатися каб.115, каб. 302, каб. 303 А

Висновок оцінки потреб сім'ї (вписують, що дитина зазнала психологічного насильства). Цю довідку беруть за адресою: м.Чернігів вул. Хлібопекарська, 24.

Це все стосується тільки міста Чернігова, по області люди мають звертатись у свою територіальну громаду..

 Постанова не має обмеженого терміну. Вона буде діяти доти, доки в Україні діє воєнний стан, і навіть після закінчення воєнного стану, тому що діти будуть повертатися з полону.

Які пільги передбачає цей статус

На даний час, це поки безкоштовне харчування у навчальних закладах. Але, зважаючи на таку кількість дітей, можливо будуть зміни. 


ВАУЧЕРНА ПРОГРАМА

Товариства Червоного Хреста України
19.06.23

✔️
У рамках проєкту «Посилення стійкості до зимових умов (IAS)», за підтримки Австрійського Червоного Хреста реалізується програма надання ваучерів для придбання продуктів харчування та речей першої необхідності в мережі супермаркетів «Сільпо» для осіб, які мають пошкоджене житло (від 50% пошкоджень та вище), та зареєстровані в м. Чернігові (реєстрація обов’язкова).
💡
ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ
Ваучерна програма розрахована на щомісячну підтримку комплектом на 2200 грн на одну родину. Період підтримки: 3 місяці. Видача одноразова за 3 місяці (6600 грн).
Призначена особам які мають пошкоджене житло (від 50% пошкоджень та вище), та зареєстровані в м. Чернігові (реєстрація обов’язкова).
Дотримання критеріїв вразливості забезпечує надання підтримки найбільш потребуючим верствам населення.
💡
ОРИГІНАЛИ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ
· Паспорт (обов’язково).
· Картка фізичної особи-платника податків (обов’язково).
· Акт про засвідчення пошкоджень майна (пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій)
* для пришвидшення процесу оформлення прохання мати при собі копії документів
💡
ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
1. Програма буде реалізована у м. Чернігові протягом квітня-червня 2023 року.
2. Запис потенційних отримувачів допомоги проводиться
виключно за попередньою реєстрацією за вказаними телефонними номерами:
+38 095 315 01 02 (Vodafone) (Понеділок — П’ятниця з 10.00 до 16.00)
+38 067 460 95 07 (Київстар) (Понеділок — П’ятниця з 10.00 до 16.00)
3. Видача комплектів ваучерів при підтвердженні категорій вразливості з 10 квітня 2023 року.
Видача ваучерів буде проходити у Чернігівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України за адресою:
м. Чернігів, вул. Мстиславська, 57
📌
Дякуємо вам за терпіння і що зателефонували до нас.
Ми дбаємо про вашу безпеку!
Не бажаємо черг та скупчень!
Бажаємо вам добра і всього найкращого!
Телефон Інфо-центру ТЧХУ: 0 800 332 656


Власникам знищеного і пошкодженого майна скасували податок на нерухомість




14.06.23
Від 6 травня 2023 року в Україні набув чинності підписаний президентом Закон № 3050-IX щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, яке було знищене чи пошкоджене внаслідок агресії Росії.

Закон передбачає, що призупинення нарахування та сплати податку на знищену чи пошкоджену нерухомість (крім землі) починається з місяця, в якому нерухомість набула такого стану. Підтверджувальними документами є складені акти за результатами огляду такого об’єкта нерухомості органом державної влади чи органом місцевого самоврядування.

Також у міністерстві нагадали, що з 1 січня 2023 року податок не нараховується та не сплачується на нерухомість, яка розташована на території активних бойових дій або тимчасової окупації (за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяцяу якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території).



Кому та на яких маршрутах Чернігова можна їздити безкоштовно?

07.06.23

Загалом у Чернігові працює більше 20 маршрутів громадського транспорту. Стандартний проїзд містом коштує 12 грн., зекономити можна завдяки транспортній карті, з якою проїзд коштуватиме 8 грн. Чи можуть пільговики безкоштовно їздити громадським транспортом Чернігова.

Хто має право на безоплатний проїзд

В Україні право на пільговий проїзд у громадському транспорті мають особи таких категорій:

1. Ветерани війни:

  • Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них;
  • Особа, яка супроводжує інваліда війни І групи;
  • Члени сімей військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти.

2. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

  • Громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1;
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2;
  • Діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

3. Особи з інвалідністю:

  • І-ІІІ груп;
  • Діти з інвалідністю;
  • Особи, які супроводжую інваліда І групи або дитину-інваліда.

4. Інші категорії громадян:

  • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;
  • Діти з багатодітних сімей;
  • Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
  • Пенсіонери за віком.

Для кожної категорії пільги діють лише за наявності посвідчення встановленого зразка.

Чи доступний безоплатний проїзд пільговикам у Чернігові?

Під час безкоштовного перевезення громадян пільгових категорій, перевізники втрачають частину доходу. Ці втрати мають компенсуватися за рахунок коштів міського бюджету. Начальник Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради Олександр Рижий пояснює:

На автобусних маршрутах Чернігова пільги не діють. Тобто безоплатний проїзд для пільговиків можливий лише в електротранспорті. Щодо автобусів № 10, які обслуговує Чернігівське тролейбусне управління, пільговий проїзд на них теж неможливий, на відміну від тролейбусного маршруту № 10Т.

Чи можна скористатися пільгами для поїздки автобусом до столиці?

На Автостанції біля Центрального ринку, звідки відправляються автобуси до Києва, нам повідомили, що пільги на проїзд діють для ветеранів війни (знижка -50%), студентам, школярам та дітям дошкільного віку проїзд замість 300 грн коштує 200 грн. А от перевізник ПП «Дружба Люкс Автотранс», автобуси якого вирушають від зупинки «Торгівельний центр «Мегацентр» зазначив, що в них пільговий проїзд дійсний лише для осіб, що входять до категорії ветеранів війни.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Як подати заяву на відшкодування пошкодженого майна через єВідновлення?

29.05.23


В Україні з 10 травня розпочалась програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон або дверей, ремонт покрівлі тощо.

 «На першому етапі послуги єВідновлення допомогу отримають люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту. Наприклад, ваше житло придатне для життя, але необхідно замінити вікна, двері, відремонтувати дах тощо. Максимальна сума на відновлення одного об'єкта – 200 тисяч гривень», – розповів Михайло Федоров.

Скористатися послугою можуть усі громадяни, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій та підлягає відновленню, але пріоритет надаватиметься:

Хто може скористатися програмою?

Отримати компенсацію може фізична особа:

🔺яка досягла 18-річного віку;

🔺громадянин України;

🔺є власником (співвласником) пошкодженого об’єкта, право власності якого підтверджено.

Пріоритетне право на отримання компенсації має:

🔺 учасник бойових дій;

🔺особа з інвалідністю внаслідок війни;

🔺особа визначена частиною першою статті 10, частиною першою статті 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

🔺особа призвана на військову службу за призовом під час мобілізації,на особливий період;

🔺особа з інвалідністю І та ІІ групи;

🔺багатодітна сім’я;

🔺батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;

🔺прийомні батьки;

🔺патронатні вихователі;

🔺особи з числа дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

🔺опікуни/піклувальники.

️Які умови для отримання коштів?

💰Кошти нараховуються, якщо житло:

🔺 пошкоджене через напад росії після 24 лютого 2022 року;

🔺 підлягає відновленню;

🔺 розміщене на неокупованій території;

🔺 не було повністю відремонтоване самостійно.

️Як отримати допомогу?

1️⃣ Установити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.

2️⃣Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно у застосунку Дія. Якщо це було зроблено раніше, то повторно інформувати не потрібно.

3️⃣Переконатися, що пошкоджений об’єкт внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або у разі відсутності такого запису провести його реєстрацію.

4️⃣Відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування компенсації єВідновлення в одному з банків-учасників програми.

5️⃣ Обрати у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) електронну публічну послугу “єВідновлення”.

6️⃣ Сформувати засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), заяву, яка повинна містити такі дані:

🔺прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

🔺дата народження;

🔺контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти);

🔺реєстраційний номер облікової картки платника податків;

🔺номер спеціального рахунка (за стандартом IBAN) отримувача компенсації для виплати компенсації,

🔺адресу (місцезнаходження) одного пошкодженого об’єкта з інформаційних повідомлень, що були подані відповідно до підпункту 2 цього пункту;

🔺відомості про наявність пріоритетного права на отримання компенсації.

7️⃣Надати згоду співвласників об’єкта нерухомого майна на отримання компенсації заявником (у разі спільної власності на об’єкт нерухомого майна), що надається за вибором заявника:

🔺в електронній формі - засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія);

🔺у паперовій формі, нотаріально посвідченій, - комісії;

 8️⃣Отримати автоматичні повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду.

9️⃣ У разі отримання відповідних повідомлень від комісії, забезпечити подання запитаної у них інформації.

️Який строк розгляду заяви?

⏳Строк розгляду заяви не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

️Яка сума виплати?

👉Максимальна сума грошових виплат становить 200 тисяч гривень. Витратити їх можна протягом 12 місяців.

📍У разі невикористання отримувачем компенсації протягом встановленого строку кошти повертаються на небюджетний рахунок Мінінфраструктури.

️На що можна витратити виплату?

🛠На будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми.


ПРОЄКТ «CULTURE HELPS / КУЛЬТУРА ДОПОМАГАЄ»

11.05.2023



Проєкт за підтримки Європейського Союзу, який реалізується Іншою Освітою (UA) та zusa (Німеччина) — відкриває конкурс заявок на індивідуальні та проєктні мінігранти. Ви можете отримати до 1000 євро на індивідуальну підтримку психічного здоров’я, або до 5000 євро на реалізацію проєкту з інтеграції вимушено переміщених людей у нові спільноти через культуру.

Програма грантів на проєкти пропонує підтримку культурних організацій, які працюють із людьми, що через війну в Україні були змушені переїхати до безпечніших регіонів, чи країн Креативної Європи. Грантова програма сприятиме інтеграції людей у нові спільноти через культуру, підтримці їхнього психічного здоров’я. Додатково, проєкти мають пропонувати активності для сімей та дітей. Запропонована діяльність може мати форму воркшопів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.


КОЛИ: 31 травня 2023 року 23:59 за київським часом

ДЕ:  вся Україна

ГАЛУЗІ: культура


Для кого

Сума

Терміни

Умови:

Можливості

Програма грантів на проєкти пропонує підтримку культурних організацій, які працюють із людьми, що через війну в Україні були змушені переїхати до безпечніших регіонів, чи країн Креативної Європи. Грантова програма сприятиме інтеграції людей у нові спільноти через культуру, підтримці їхнього психічного здоров’я. Додатково, проєкти мають пропонувати активності для сімей та дітей. Запропонована діяльність може мати форму воркшопів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.

У процесі відбору оцінюватимуться наступні аспекти:

  • Компетенції та спроможність команди (15 балів);
  • Якість пропозиції (25 балів). Запитання, на які звертатиметься увага: Чи відповідає проєкт потребам цільової аудиторії? Чи фокусується ідея проєкту на людях, що були змушені переїхати до безпечніших регіонів України чи країн Креативної Європи? Чи є інтеграція через культуру та/або сприяння інтеграції основною метою проєкту? Чи є в пропозиції ідеї або активності на перетині різних секторів? Чи проєкт пропонує свідоме ставлення до теми ментального здоров’я? Чи запропонований бюджет відповідає активностям, запланованим у межах проєкту? Чи беруть участь сім’ї та діти в проєкті?
  • Інноваційний/експериментальний підхід (5 балів);
  • Сталість запланованих активностей (5 балів).

Проєкти, що набрали не менше 60 % у кожній із категорій та 80 % загалом, отримають запитаний бюджет (не більше ніж €5.000).

У вас залишилися запитання? Скористайтеся однією з можливостей, щоб краще підготувати заявку:

  • Приєднайтесь до інформаційної онлайн-сесії 16 травня 2023 року о 16:00 за київським часом. Будь ласка, зареєструйтесь тут і ми надішлемо вам запрошення з посиланням на Zoom;
  • Напишіть нам на culture_helps@insha-osvita.org;
  • Напишіть нам у Telegram.


СТИПЕНДІЯ 
ВІД ШТАБУ ПОРЯТУНКУ СПАДЩИНИ 


27.04.23


Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative jголошує другий прийом заявок на "Стипендію солідарності у збереженні культурної спадщини України".

Стипендія надається як одноразова фінансова підтримка професіоналам культурної спадщини в Україні, які зараз стикаються з труднощами, а також особам, які докладали зусиль до захисту культурної спадщини України під час війни.
Розмір одноразової стипендії становить 500 євро.
Можна подаватися самостійно, або подати іншу людину, про заслуги чи потреби якої знаєте.
Для подачі заявки на стипендію слід заповнити форму: https://forms.gle/3WPNxx7V37mVj84A7
Кінцевий термін подачі заявок для другого конкурсу: 3 травня 2023 року.
На стипендію можуть претендувати співробітники українських закладів культури: музеїв, бібліотек, архівів та інших закладів культури, а також особи, які виявили професійність і громадянську активність у захисті культурної спадщини України під час війни.
Серед критеріїв для відзначення стипендією є:
• значний внесок у збереження культурної спадщини у воєнній ситуації;
• активна громадянська позиція у збереженні культурної спадщини;
• вияв взаємодопомоги та лідерства з метою збереження культурної спадщини;
• відсутність чи скорочення заробітної плати через війну;
• особливо скрутне становище працівників культури, котрі живуть і працюють у зоні активних бойових дій.
Надіслані вами персональні дані не передаватимуться третім особам і не використовуватимуться поза конкурсом на Стипендію.
Не можуть претендувати на стипендію отримувачі "Стипендії солідарності" з попереднього відбору. При тому ті, хто вже подавався на цю стипендію, але не отримував її, можуть подаватися повторно.
"Стипендію солідарності у збереженні культурної спадщини України" запровадили Europa Nostra та Global Heritage Fund у партнерстві з ALIPH Foundation та Штабом порятунку спадщини (Heritage Emergency Response Initiative).
Рекомендуємо прочитати детальнішу інформацію про умови участі тут: https://maidanmuseum.net/uk/node/2448
____________________________
На сьогодні вже 155 захисників української спадщини отримали «Стипендію солідарності»: музейники, архівісти, бібліотекарі, громадські активісти, реставратори, пам’яткоохоронці. Хтось рятував колекції з-під обстрілів, хтось зберігав культурну спадщину, воюючи в лавах ЗСУ, хтось переховував українські бібліотеки під час окупації, організовував рятувальні місії, підтримував колег в скрутних умовах. Серед отримувачів були також працівники культури, які залишились без житла та ресурсів на життя.



ВАУЧЕРНА ПРОГРАМА

Товариства Червоного Хреста України


Увага! Допомога призначається лише особам, зареєстрованим в Чернігові, житло яких в Чернігові зруйновано внаслідок військових дій від 24.02.22. 

️У рамках проєкту «Посилення стійкості до зимових умов (IAS)», за підтримки Австрійського Червоного Хреста реалізується програма надання ваучерів для придбання продуктів харчування та речей першої необхідності в мережі супермаркетів «Сільпо» для осіб, які мають пошкоджене житло (від 50% пошкоджень та вище), та зареєстровані в м. Чернігові (реєстрація обов’язкова).

💡ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Ваучерна програма розрахована на щомісячну підтримку комплектом на 2200 грн на одну родину. Період підтримки: 3 місяці. Видача одноразова за 3 місяці (6600 грн).

Призначена особам які мають пошкоджене житло (від 50% пошкоджень та вище), та зареєстровані в м. Чернігові (реєстрація обов’язкова).

Дотримання критеріїв вразливості забезпечує надання підтримки найбільш потребуючим верствам населення.

💡ОРИГІНАЛИ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ

· Паспорт (обов’язково).

· Картка фізичної особи-платника податків (обов’язково).

· Акт про засвідчення пошкоджень майна (пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій)

* для пришвидшення процесу оформлення прохання мати при собі копії документів

💡ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

1. Програма буде реалізована у м. Чернігові протягом квітня-червня 2023 року.

2. Запис потенційних отримувачів допомоги проводиться

виключно за попередньою реєстрацією за вказаними телефонними номерами:

+38 095 315 01 02 (Vodafone) (Понеділок — П’ятниця з 10.00 до 16.00)

+38 067 460 95 07 (Київстар) (Понеділок — П’ятниця з 10.00 до 16.00)

3. Видача комплектів ваучерів при підтвердженні категорій вразливості з 10 квітня 2023 року.

Видача ваучерів буде проходити у Чернігівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України за адресою:

м. Чернігів, вул. Мстиславська, 57

📌Дякуємо вам за терпіння і що зателефонували до нас.

Ми дбаємо про вашу безпеку!

Не бажаємо черг та скупчень!

Бажаємо вам добра і всього найкращого!

Телефон Інфо-центру ТЧХУ: 0 800 332 656



Фонд «Українці Єдині» забезпечує гуманітарною допомогою

Цивільне населення продовжує потерпати від наслідків російської агресії. Люди втрачають домівки та будь-які засоби для існування.

Фонд «Українці Єдині» забезпечує гуманітарною допомогою:

·      жителів деокупованих територій і переселенців, що опинилися у скрутному становищі

·      лікарні медикаментами та засобами особистої гігієни

·      притулки для тварин запасами кормів

Хочете оформити запит на допомогу? Заповнюйте анкету і  представники фонду звʼяжуться у зручний для Вас спосіб!

Анкета для зворотнього звʼязку

Для заповненя анкети переходьте за посиланням.

https://unitedukrainians.org/projects/humanitarian-help/?gclid=CjwKCAjwov6hBhBsEiwAvrvN6Ehzrs4c83ZLqaUFptySkALCanINK-va99CrjfrF1H78CvB7JBpo3RoCXqsQAvD_BwE


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ГОЛОДНИЙ РІК, МОВ ЧОРНА ХМАРА, НАД КРАЄМ ЗМОРЕНИМ ЛІТАВ: ДО 90-РІЧЧЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Крим – це Україна: до Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Новий номер газети «СХІД NOW" в Чернігівській юнацькій книгозбірні