ДОПОМОГА НАСЕЛЕННЮ УКРАЇНИ, ЯКЕ ПОСТРАЖДАЛО ВІД ВІЙНИ

Про підтримку окремих категорій населенняяке постраждало у зв'язку з військовою агресією проти України. Із змінами і доповненнями.



Кому та на яких маршрутах Чернігова можна їздити безкоштовно?

07.06.23

Загалом у Чернігові працює більше 20 маршрутів громадського транспорту. Стандартний проїзд містом коштує 12 грн., зекономити можна завдяки транспортній карті, з якою проїзд коштуватиме 8 грн. Чи можуть пільговики безкоштовно їздити громадським транспортом Чернігова.

Хто має право на безоплатний проїзд

В Україні право на пільговий проїзд у громадському транспорті мають особи таких категорій:

1. Ветерани війни:

  • Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них;
  • Особа, яка супроводжує інваліда війни І групи;
  • Члени сімей військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти.

2. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

  • Громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1;
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2;
  • Діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

3. Особи з інвалідністю:

  • І-ІІІ груп;
  • Діти з інвалідністю;
  • Особи, які супроводжую інваліда І групи або дитину-інваліда.

4. Інші категорії громадян:

  • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;
  • Діти з багатодітних сімей;
  • Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
  • Пенсіонери за віком.

Для кожної категорії пільги діють лише за наявності посвідчення встановленого зразка.

Чи доступний безоплатний проїзд пільговикам у Чернігові?

Під час безкоштовного перевезення громадян пільгових категорій, перевізники втрачають частину доходу. Ці втрати мають компенсуватися за рахунок коштів міського бюджету. Начальник Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради Олександр Рижий пояснює:

На автобусних маршрутах Чернігова пільги не діють. Тобто безоплатний проїзд для пільговиків можливий лише в електротранспорті. Щодо автобусів № 10, які обслуговує Чернігівське тролейбусне управління, пільговий проїзд на них теж неможливий, на відміну від тролейбусного маршруту № 10Т.

Чи можна скористатися пільгами для поїздки автобусом до столиці?

На Автостанції біля Центрального ринку, звідки відправляються автобуси до Києва, нам повідомили, що пільги на проїзд діють для ветеранів війни (знижка -50%), студентам, школярам та дітям дошкільного віку проїзд замість 300 грн коштує 200 грн. А от перевізник ПП «Дружба Люкс Автотранс», автобуси якого вирушають від зупинки «Торгівельний центр «Мегацентр» зазначив, що в них пільговий проїзд дійсний лише для осіб, що входять до категорії ветеранів війни.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Як подати заяву на відшкодування пошкодженого майна через єВідновлення?

29.05.23


В Україні з 10 травня розпочалась програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон або дверей, ремонт покрівлі тощо.

 «На першому етапі послуги єВідновлення допомогу отримають люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту. Наприклад, ваше житло придатне для життя, але необхідно замінити вікна, двері, відремонтувати дах тощо. Максимальна сума на відновлення одного об'єкта – 200 тисяч гривень», – розповів Михайло Федоров.

Скористатися послугою можуть усі громадяни, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій та підлягає відновленню, але пріоритет надаватиметься:

Хто може скористатися програмою?

Отримати компенсацію може фізична особа:

🔺яка досягла 18-річного віку;

🔺громадянин України;

🔺є власником (співвласником) пошкодженого об’єкта, право власності якого підтверджено.

Пріоритетне право на отримання компенсації має:

🔺 учасник бойових дій;

🔺особа з інвалідністю внаслідок війни;

🔺особа визначена частиною першою статті 10, частиною першою статті 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

🔺особа призвана на військову службу за призовом під час мобілізації,на особливий період;

🔺особа з інвалідністю І та ІІ групи;

🔺багатодітна сім’я;

🔺батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;

🔺прийомні батьки;

🔺патронатні вихователі;

🔺особи з числа дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

🔺опікуни/піклувальники.

️Які умови для отримання коштів?

💰Кошти нараховуються, якщо житло:

🔺 пошкоджене через напад росії після 24 лютого 2022 року;

🔺 підлягає відновленню;

🔺 розміщене на неокупованій території;

🔺 не було повністю відремонтоване самостійно.

️Як отримати допомогу?

1️⃣ Установити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.

2️⃣Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно у застосунку Дія. Якщо це було зроблено раніше, то повторно інформувати не потрібно.

3️⃣Переконатися, що пошкоджений об’єкт внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або у разі відсутності такого запису провести його реєстрацію.

4️⃣Відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування компенсації єВідновлення в одному з банків-учасників програми.

5️⃣ Обрати у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) електронну публічну послугу “єВідновлення”.

6️⃣ Сформувати засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), заяву, яка повинна містити такі дані:

🔺прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

🔺дата народження;

🔺контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти);

🔺реєстраційний номер облікової картки платника податків;

🔺номер спеціального рахунка (за стандартом IBAN) отримувача компенсації для виплати компенсації,

🔺адресу (місцезнаходження) одного пошкодженого об’єкта з інформаційних повідомлень, що були подані відповідно до підпункту 2 цього пункту;

🔺відомості про наявність пріоритетного права на отримання компенсації.

7️⃣Надати згоду співвласників об’єкта нерухомого майна на отримання компенсації заявником (у разі спільної власності на об’єкт нерухомого майна), що надається за вибором заявника:

🔺в електронній формі - засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія);

🔺у паперовій формі, нотаріально посвідченій, - комісії;

 8️⃣Отримати автоматичні повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду.

9️⃣ У разі отримання відповідних повідомлень від комісії, забезпечити подання запитаної у них інформації.

️Який строк розгляду заяви?

⏳Строк розгляду заяви не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

️Яка сума виплати?

👉Максимальна сума грошових виплат становить 200 тисяч гривень. Витратити їх можна протягом 12 місяців.

📍У разі невикористання отримувачем компенсації протягом встановленого строку кошти повертаються на небюджетний рахунок Мінінфраструктури.

️На що можна витратити виплату?

🛠На будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми.


ПРОЄКТ «CULTURE HELPS / КУЛЬТУРА ДОПОМАГАЄ»

11.05.2023



Проєкт за підтримки Європейського Союзу, який реалізується Іншою Освітою (UA) та zusa (Німеччина) — відкриває конкурс заявок на індивідуальні та проєктні мінігранти. Ви можете отримати до 1000 євро на індивідуальну підтримку психічного здоров’я, або до 5000 євро на реалізацію проєкту з інтеграції вимушено переміщених людей у нові спільноти через культуру.

Програма грантів на проєкти пропонує підтримку культурних організацій, які працюють із людьми, що через війну в Україні були змушені переїхати до безпечніших регіонів, чи країн Креативної Європи. Грантова програма сприятиме інтеграції людей у нові спільноти через культуру, підтримці їхнього психічного здоров’я. Додатково, проєкти мають пропонувати активності для сімей та дітей. Запропонована діяльність може мати форму воркшопів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.


КОЛИ: 31 травня 2023 року 23:59 за київським часом

ДЕ:  вся Україна

ГАЛУЗІ: культура


Для кого

Сума

Терміни

Умови:

Можливості

Програма грантів на проєкти пропонує підтримку культурних організацій, які працюють із людьми, що через війну в Україні були змушені переїхати до безпечніших регіонів, чи країн Креативної Європи. Грантова програма сприятиме інтеграції людей у нові спільноти через культуру, підтримці їхнього психічного здоров’я. Додатково, проєкти мають пропонувати активності для сімей та дітей. Запропонована діяльність може мати форму воркшопів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.

У процесі відбору оцінюватимуться наступні аспекти:

  • Компетенції та спроможність команди (15 балів);
  • Якість пропозиції (25 балів). Запитання, на які звертатиметься увага: Чи відповідає проєкт потребам цільової аудиторії? Чи фокусується ідея проєкту на людях, що були змушені переїхати до безпечніших регіонів України чи країн Креативної Європи? Чи є інтеграція через культуру та/або сприяння інтеграції основною метою проєкту? Чи є в пропозиції ідеї або активності на перетині різних секторів? Чи проєкт пропонує свідоме ставлення до теми ментального здоров’я? Чи запропонований бюджет відповідає активностям, запланованим у межах проєкту? Чи беруть участь сім’ї та діти в проєкті?
  • Інноваційний/експериментальний підхід (5 балів);
  • Сталість запланованих активностей (5 балів).

Проєкти, що набрали не менше 60 % у кожній із категорій та 80 % загалом, отримають запитаний бюджет (не більше ніж €5.000).

У вас залишилися запитання? Скористайтеся однією з можливостей, щоб краще підготувати заявку:

  • Приєднайтесь до інформаційної онлайн-сесії 16 травня 2023 року о 16:00 за київським часом. Будь ласка, зареєструйтесь тут і ми надішлемо вам запрошення з посиланням на Zoom;
  • Напишіть нам на culture_helps@insha-osvita.org;
  • Напишіть нам у Telegram.


СТИПЕНДІЯ 
ВІД ШТАБУ ПОРЯТУНКУ СПАДЩИНИ 


27.04.23


Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative jголошує другий прийом заявок на "Стипендію солідарності у збереженні культурної спадщини України".

Стипендія надається як одноразова фінансова підтримка професіоналам культурної спадщини в Україні, які зараз стикаються з труднощами, а також особам, які докладали зусиль до захисту культурної спадщини України під час війни.
Розмір одноразової стипендії становить 500 євро.
Можна подаватися самостійно, або подати іншу людину, про заслуги чи потреби якої знаєте.
Для подачі заявки на стипендію слід заповнити форму: https://forms.gle/3WPNxx7V37mVj84A7
Кінцевий термін подачі заявок для другого конкурсу: 3 травня 2023 року.
На стипендію можуть претендувати співробітники українських закладів культури: музеїв, бібліотек, архівів та інших закладів культури, а також особи, які виявили професійність і громадянську активність у захисті культурної спадщини України під час війни.
Серед критеріїв для відзначення стипендією є:
• значний внесок у збереження культурної спадщини у воєнній ситуації;
• активна громадянська позиція у збереженні культурної спадщини;
• вияв взаємодопомоги та лідерства з метою збереження культурної спадщини;
• відсутність чи скорочення заробітної плати через війну;
• особливо скрутне становище працівників культури, котрі живуть і працюють у зоні активних бойових дій.
Надіслані вами персональні дані не передаватимуться третім особам і не використовуватимуться поза конкурсом на Стипендію.
Не можуть претендувати на стипендію отримувачі "Стипендії солідарності" з попереднього відбору. При тому ті, хто вже подавався на цю стипендію, але не отримував її, можуть подаватися повторно.
"Стипендію солідарності у збереженні культурної спадщини України" запровадили Europa Nostra та Global Heritage Fund у партнерстві з ALIPH Foundation та Штабом порятунку спадщини (Heritage Emergency Response Initiative).
Рекомендуємо прочитати детальнішу інформацію про умови участі тут: https://maidanmuseum.net/uk/node/2448
____________________________
На сьогодні вже 155 захисників української спадщини отримали «Стипендію солідарності»: музейники, архівісти, бібліотекарі, громадські активісти, реставратори, пам’яткоохоронці. Хтось рятував колекції з-під обстрілів, хтось зберігав культурну спадщину, воюючи в лавах ЗСУ, хтось переховував українські бібліотеки під час окупації, організовував рятувальні місії, підтримував колег в скрутних умовах. Серед отримувачів були також працівники культури, які залишились без житла та ресурсів на життя.



ВАУЧЕРНА ПРОГРАМА

Товариства Червоного Хреста України


Увага! Допомога призначається лише особам, зареєстрованим в Чернігові, житло яких в Чернігові зруйновано внаслідок військових дій від 24.02.22. 

️У рамках проєкту «Посилення стійкості до зимових умов (IAS)», за підтримки Австрійського Червоного Хреста реалізується програма надання ваучерів для придбання продуктів харчування та речей першої необхідності в мережі супермаркетів «Сільпо» для осіб, які мають пошкоджене житло (від 50% пошкоджень та вище), та зареєстровані в м. Чернігові (реєстрація обов’язкова).

💡ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Ваучерна програма розрахована на щомісячну підтримку комплектом на 2200 грн на одну родину. Період підтримки: 3 місяці. Видача одноразова за 3 місяці (6600 грн).

Призначена особам які мають пошкоджене житло (від 50% пошкоджень та вище), та зареєстровані в м. Чернігові (реєстрація обов’язкова).

Дотримання критеріїв вразливості забезпечує надання підтримки найбільш потребуючим верствам населення.

💡ОРИГІНАЛИ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ

· Паспорт (обов’язково).

· Картка фізичної особи-платника податків (обов’язково).

· Акт про засвідчення пошкоджень майна (пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій)

* для пришвидшення процесу оформлення прохання мати при собі копії документів

💡ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

1. Програма буде реалізована у м. Чернігові протягом квітня-червня 2023 року.

2. Запис потенційних отримувачів допомоги проводиться

виключно за попередньою реєстрацією за вказаними телефонними номерами:

+38 095 315 01 02 (Vodafone) (Понеділок — П’ятниця з 10.00 до 16.00)

+38 067 460 95 07 (Київстар) (Понеділок — П’ятниця з 10.00 до 16.00)

3. Видача комплектів ваучерів при підтвердженні категорій вразливості з 10 квітня 2023 року.

Видача ваучерів буде проходити у Чернігівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України за адресою:

м. Чернігів, вул. Мстиславська, 57

📌Дякуємо вам за терпіння і що зателефонували до нас.

Ми дбаємо про вашу безпеку!

Не бажаємо черг та скупчень!

Бажаємо вам добра і всього найкращого!

Телефон Інфо-центру ТЧХУ: 0 800 332 656



Фонд «Українці Єдині» забезпечує гуманітарною допомогою

Цивільне населення продовжує потерпати від наслідків російської агресії. Люди втрачають домівки та будь-які засоби для існування.

Фонд «Українці Єдині» забезпечує гуманітарною допомогою:

·      жителів деокупованих територій і переселенців, що опинилися у скрутному становищі

·      лікарні медикаментами та засобами особистої гігієни

·      притулки для тварин запасами кормів

Хочете оформити запит на допомогу? Заповнюйте анкету і  представники фонду звʼяжуться у зручний для Вас спосіб!

Анкета для зворотнього звʼязку

Для заповненя анкети переходьте за посиланням.

https://unitedukrainians.org/projects/humanitarian-help/?gclid=CjwKCAjwov6hBhBsEiwAvrvN6Ehzrs4c83ZLqaUFptySkALCanINK-va99CrjfrF1H78CvB7JBpo3RoCXqsQAvD_BwE


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ГАЗЕТА З УКРАЇНСЬКОГО СХОДУ В ЧЕРНІГОВІ

ВПО надають безкоштовні квитки на потяги. Як скористатися програмою?

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ОЛЕКСІЙ ЧЕПІГА