ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ


БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА НАСЕЛЕННЮ, ЩО ПОСТРАЖДАЛО ВІД ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ

08.05.24


Для зручності зібрали для вас благодійні фонди і організації, з тих, які надають допомогу мешканцям Чернігівської області.ГО "Якість Життя"

Географія: Київська, Харківська, Херсонська, Полтавська, Чернігівська, Донецька, Вінницька, Одеська, Миколаївська області. Благодійна організація працює в інтересах суспільства без мети отримання прибутку, шляхом здійснення благодійної діяльності. Організацію створено активістами для надання допомоги громадянам, постраждалим в результаті бойових дій, а також для підтримки обороноздатності України, шляхом реалізації гуманітарних та освітніх проєктів (продуктові набори, ремонт житла, допомога дітям та всебічна підтримка людей, що постраждали віж війни). Фонд приймає заявки від:

1.    допомога тваринам

2.    допомога ВПО

3.    допомога медзакладам

4.    допомога військовим

Для отримання допомоги потрібно подзвонити на номер фонду. У соціальних мережах представники фонду не дуже активно відповідають.

Адреса: Україна, Ужгород, вул. Капушанська, 145

Контакти фонду: 0670100136, 0508066177

 


Б
лагодійний фонд "Rescue Now UA"

Географія: Україна. Місія благодійного фонду полягає в тому, щоб надати всебічну підтримку людям, які перебувають у центрі гуманітарної кризи, працюючи над довгостроковими рішеннями, спрямованими на усунення основних причин криз. Rescue Now UA працює з місцевими громадами, організаціями та урядами, щоб забезпечити ефективні та стійкі рішення гуманітарних криз. Забезпечується швидку доставку необхідної гуманітарної допомоги, створює безпечні місця підтримки для дітей, які постраждали від війни (Litokryl Now), і зв’язує донорів із людьми похилого віку, які потребують допомоги (Patronage Now). Працюють в районах, які постраждали від війни в Україні. Отримати допомогу від фонду можуть:

1.    ВПО

2.    Місцеві мешканці прифронтових населених пунктів

Для отримання допомоги потрідно заповнити форму. Про відкриття форм фонд повідомляє у соціальних мережах.

Відомості та форми фонду: https://linktr.ee/rescue.now або за телефоном +38 050 752 41 20 (цілодобово)

 


Б
лагодійний фонд "МХП – Громаді"

Географія: Україна. Фонд створює умови для саморозвитку дітей, молоді, працездатного населення та людей похилого віку через забезпечення доступу до освіти, культури, економічного розвитку та спортивної активності. Зміцнює громадську свідомість та соціальну взаємодію в громадах шляхом фінансової та організаційної підтримки проєктів, спрямованих на підвищення рівня освіти, здоров’я, культури, спорту та розвитку соціальної інфраструктури. Отримати допомогу від фонду можуть:

1.    Військові та члени їх родин

2.    Біднес, що постраждав внаслідок військової агресії

3.    Громадяни України, що постраждали внаслідок військової агресії 

Адреса: Україна, Черкаси, вул. Благовісна, 193

Звязок +38 067 440 59 00

Графік роботи: 9:00-18:00

Для отримання допомоги від організації потрібно заповнити онлайн форм. Про відкриття проєктів повідомляється у соціальних мережах.

 


Б
лагодійний фонд «Захист - це ми»

Географія: прифронтові території та населенні пункти, в яких ведуться бойові дії. Фонд був створений для підтримки та допомоги людям, що постраждали в наслідок війни та опинилися в важких життєвих обставинах. БФ не керується певними критеріями, за моливості допомагають усім. Зараз фонд здебільшого допомагає жителям на важких напрямках України. Кожна ситуація розглядається індивідуально. Надають засоби гігієни для малюків, дитячі речі, підгузки для інвалідів, продуктову допомогу, одяг, постільну білизну, допомагають ЗСУ. Отримати допомогу від фонду можуть:

1.    ВПО та місцеві мешканці, що проживають на прифронтових територіях

2.    Військові

Для отримання допомоги необхідно слідкувати за сторінками фонду. Про наявну допомогу робляться публлікації з інформацією про те, як отримати – чи-то реєстрація через форму чи в коментарях під дописом. На особисті повідомлення волонтери не відповідають. Фонд є невеликим, та виконує запити за можливості.

Локація : Одеса

Графік роботи

9:00 - 18:00

Зв'язок

@zakhysttsemyГО «
Help. Hilfe zur Selbsthilfe. Ukraine»

Географія: Україна. Організація надає допомогу по Україні впроваджуючи свої програми у різних регіонах. Метою створення цієї організації було надання допомоги тим людям, які її потребують, жертвам природних і техногенних катастроф, збройних конфліктів. В Україні організація вирішила відкрити офіс в кінці 2021 року для розвитку малого і середнього бізнесу в Донецькій і Луганських областях. Але все змінилося 24 лютого 2022 року, коли російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Команда змогла швидко переформатуватися з проектів економічного розвитку на невідкладну допомогу населенню, що постраждало від війни по всій території України. Допомога надається у вигляді багатоцільової та цільової грошової допомоги, грантів для бізнесу, матеріалів для ремонту пошкодженого житла, сертифікатів на корм для тварин, гуманітарних наборів (засоби гігієни, постільна білизна). Отримати допомогу можуть:

1.    ВПО

2.     Місцеве населення з прифронтових територій

3.    Постраждалі від військової агресії

Для отримання допомоги потрібно стежити за публікаціями організації на сайті та сторінках в соцмережах. Саме там повідомляється про діючі програми.

Адреса: Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 44

Графік роботи

9:00-18:00

Зв'язок

+38 099 685 73 35

 


Б
лагодійний фонд "Фонд Добрі Справи"

Географія: Україна. Благодійний Фонд “Фонд Добрі Справи” був започаткований в липні 2013 року, Мамедовим Сергієм Геннадійовичем. Мета фонду – підтримка ЗСУ, біженців, сімей постраждалих, дітей, допомога важко хворим в зборі коштів на лікування, реалізація соціальних програм, спрямованих на підтримку та розвиток населення України. Ключові напрямки діяльності у воєнний час: допомога ЗСУ, медичним закладам, біженцям, дітям; доставка гуманітарної допомоги; медико-реабілітаційна допомога. Фонд надає продуктову допомогу, допомогу засобами гігіени:

1.    ВПО

2.    військовим

3.    людям, які через війну опинилися у складних життєвих обставинах

Для отримання допомоги радимо написати у приватні повідомлення фонду у фейсбук або заповнити форму зворотнього зв’язку на сайті.

Звертайтеся за посиланням: https://www.facebook.com/dobry.spravi

 


Б
лагодійний фонд «Ангели України»

Географія: вся Україна.  Робота фонду ”Ангели України” ґрунтується на всебічній підтримці українського населення, наданні продовольчої та психологічної підтримки. В межах роботи організації реалізується багато проектів спрямованих на допомогу як військовим, так і звичайним людям. Їх діяльність направлена на підтримку вразливих верств населення:

1.    військовим

2.    родинам військових

3.    цивільним, які постраждали внаслідок збройної агресії рф

Для отримання допомоги заповнюйте необхідну форму на сайті – https://cutt.ly/AwC3rWou та чекайте зворотнього зв’язку. Наразі відкрито форму на допомогу для таких категорій: військових – необхідні речі та поренених військових, сімей військових; цивільного населення, яке має вразливу категорію. Також можна залишити запит на безкоштовну психологічну реабілітацію.

Адреса: Україна, Львів, вул. Промислова 50/52

Зв'язок

+38 067 370 36 60

Графік роботи

10:00-17:00ДОПОМОГА ТВАРИНАМ

28.02.24
UFA / United for Animals від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року активно допомагає покинутим тваринам по всій Україні.

Наразі відкрита форма на отримання допомоги кормом для притулку або опікунів, які піклуються про 20+ безхатніх тварин. Фонд готовий допомогти чотирилапим Сумщини та Чернігівщини.

Приймаються заявки на допомогу кормом для притулків та опікунів безпритульних тварин в кількості від 20+. Фонд не допомагає розплідникам та домашнім улюбленцям, такі заявки не будуть розглядатися.

Подавати заявку необхідно за себе особисто, обов’яково мати відкриті сторінки в соціальних мережах.

Надається корм, який є на складі, ви не можете просити інший або говорити, що будете на нього чекати.

Допомога видається по черзі.

Не надається допомога для подальшого розподілу, кожен заповнює форму сам за себе. Допомогу, яку ви отримуєте, не можна надсилати в інші регіони без дозволу фонду. Якщо ви вказали кількість тварин 50 котів, а на фото, які ви надішлете їх буде 20, то і допомогу ви отримаєте на 20 тварин. Фонд та координатор мають право уточнити у вас потрібну інформацію та перевірити наявність тварин.

Фонд має право відмовити у допомозі, якщо ви не поважаєте роботу команди.

Отримати допомогу можуть:

1.    Опікуни з 20+ тваринами

2.    Міні-притулки

3.    Притулки домашнього типу

4.    Пенсіонери, які годують велику кількість безхатніх тварин

Якщо ви за останній місяць отримали допомогу від іншого фонду, то можете отримати допомогу пізніше – “United for Animals” не дублює заявки, а співпрацює з іншими фондами (навіть якщо ви отримали сухий корм, а у “United for Animals” вологий чи навпаки).

 


Проєкт «Сміливі скаути»

28.07.23


На зв'язку Благодійний Фонд «Сміливі» - організація з відновлення міст і сіл України, постраждалих від російської окупації.

 

Планується реалізовувати проєкт «Сміливі скаути», у рамках якого з серпня до жовтня плануємо провести 13 толок у Чернігівській та Харківській областях, аби відбудувати пошкоджені та/або зруйновані будинки.

 

В рамках толок волонтери розбиратимуть завали, ремонтуватимуть пошкоджені житлові будинки та соціальні установи, щоб життя поверталось, де воно було зруйноване війною.

 

Для участі в проєкті заповнюй цю анкету і увійди до складу Сміливих до 09.08.2023. Переходь за посиланням: https://platforma.volunteer.country/events/nabir-volonteriv-dlia-vidbudovy-kharkivskoi-ta-chernihivskoi-oblastei

 

Відібраним учасникам прийде лист запрошення 11.08.

 

Навчання триватиме: 15-18 серпня 2023 р., м. Київ (організатори забезпечують учасників  харчуванням і проживанням, компенсовують проїзд у сумі  до 50% від ціни).

 

Місця проведення

Чернігів

Київ

Харків

Не прогав можливість!Як стати волонтером онлайн?

05.05.2023

Волонтерство онлайн — простий спосіб залишатись в безпеці та підтримувати Україну.

У підбірці ви знайдете поради, як можна волонтерити онлайн під час війни. Нижче ділимося корисними посиланнями.

Вакансії та можливості волонтерства, зокрема, у сфері комунікацій під час війни:

⚡️Крезюме: https://t.me/cresume

⚡️LobbyX: https://t.me/lobbyx

⚡️Креативні сили України: https://t.me/videomatica_academy

Щоденні завдання на інформаційному та кіберфронті:

⚡️Інтернет Війська України: https://t.me/ivukr

⚡️IT Army of Ukraine: https://t.me/itarmyofukraine2022

Більше інформації шукайте у нашій памʼятці «Війна триває: як самоорганізуватися на місцях?»: https://cutt.ly/8SGV3V9
Безкоштовний доступ до послуг та сервісів, які допомагають українцям під час війни

Понад 100 компаній та сервісів входять допомагають та підтримують українців у найскладніший для час безкоштовно. Цей перелік Product Manager в Vista Create зібрано  Юлією Повх, а опубліковано AIN.UA.

Книги

-Yakaboo відкрив безкоштовний доступ до читання та прослуховування книг у додатку.

-Видавництво «Фоліо» дає можливість завантажити будь-які електронні книги за 1 грн з промокодом Book. Усі кошти спрямують на благодійність.

-«Видавництво Старого Лева» відкрило безкоштовний доступ до дитячих електронних книг. Також на сайті можна придбати подарунковий сертифікат на книги для українців, які вимушено покинули свій дім та країну.

-PocketBook пропонує можливість завантажити електронні книжки на суму 200 грн безкоштовно.

-Audible від Amazon надав 6 безкоштовних кредитів на аудіокниги підписникам з України.

Іноземні медіа

-The Washington Post, Financial Times, Dow Jones, The Economist скасували платну підписку.

-TV та музика

-Megogo — 34 українські канали, деякі фільми, мультики можна дивитися безкоштовно під час реєстрації або авторизації з українським номером телефону.

-Додаток для прослуховування музики Deezer зробив для України безкоштовну преміум-версію на місяць.

-Vodafone TV, Sweet TV, Kyivstar TV відкрили безкоштовний доступ до найбільш популярних українських телеканалів та дитячому освітньому контенту.

Вивчення іноземних мов

-Міжнародна онлайн-школа англійської AllRight.com пропонує безкоштовні уроки англійської для дітей із України. Зареєструватися на заняття можна тут.

-Busuu дарує 3 місяці преміум-підписки для вивчення усіх 12 доступних на сервісі мов.

-LingQ відкриває преміум-акаунт для українців (доступно 24 мови). Щоб активувати, потрібно написати у службу підтримки.

-Drops дає українцям доступ до преміум-версії на рік. Після реєстрації упродовж 48 годин користувач отримає спеціальний промокод. Якщо він не приходить, потрібно написати у службу підтримки.

-Duolingo заморозили strike всім користувачам з України, що дозволяє використовувати додаток безкоштовно.

-Preply відмінили комісію з українців — учнів та репетиторів. Також для користувачів з України запустили програму підтримки у вивченні іноземних мов. Заповнити форму та обрати мови, які хочете вивчати, а також зручний час, можна тут.

-Ling App зробити свій додаток безкоштовним для українців.

-Goethe-Institut відкрив доступ до свого початкового курсу німецької мови зі знижкою 99,9%. Усі місця вже розібрали, але, ймовірно, така можливість ще з’явиться пізніше.

-uTalk відкрив безкоштовний доступ до свого додатку.

Інші можливості для навчання

-Coursera відкрила безкоштовний доступ для українців до всіх курсів на платформі. Для цього потрібно залишити свою заявку тут.

-CreoStudy запустили курс для тих, хто хоче почати працювати на платформі Upwork.

-«Креативна практика» зробили безкоштовним доступ до курсів дизайну.

Сервіси для дітей

-МОН склало список навчальних та розважальних сервісів для дітлахів.

-Додатково: Da Vinci Kids — додаток для ігор та вивчення навколишнього середовища для дітей.

-VPN

-Сlear VPN від MacPaw доступний безкоштовно за промокодом SAVEUKRAINE.

-HotspotShield — місяць безкоштовно.

-F-Secure vpn — безкоштовно до вересня, без обмежень по трафіку.

-Free VPN — безкоштовний та без реклами.

-Windscribe за промокодом PEACE надає 30 Гб трафіку.

bitdefender, Vpnunlimited — рік безкоштовно.

-Hotspot shield vpn — безкоштовна преміум-версія.

-TunnelBear дає 100 Гб.

Більш детально ознайомитися з різними безкоштовними сервісами і послугами можна за посиланням:

https://ain.ua/2022/03/21/100-servisiv-dlya-ukraintsiv/


ТРЕНІНГИ ДЛЯ МОЛОДІ ЗАКОРДОНОМ


Доєднуємося до організації «Твій космос можливостей», яка інформує молодь про різні можливості: неформальної освіти та розваг, навчання та стажування, волонтерства та подорожей та наведемо лише деякі форми з підвищення мотивації, оптимізму, засвоєння знань, умінь, навичок.


Тренінг "Increase Your Leadership Skills"

Дата проведення: 17-23 березня 2023 року.

Місце проведення: Bakuriani, Georgia.

Вимоги до учасників:

- Молодіжні працівники, викладачі, вихователі, фасилітатори та молодіжні лідери 21+;

- Зі знанням англійської мови;

- Можливість виїхати за кордон, або знаходження за кордоном;

Проект фінансується програмою Erasmus+, яка покриває:

- 100% витрат на харчування, проживання;

- 100% проїзду до місця проведення і назад (якщо витрати не перевищують ліміт 235 євро).

Благодійний внесок за проект - 1200 грн (після того, як Вас затвердили організатори)

Для участі заповнюйте аплікаційну форму до 8-го лютого (https://forms.gle/1RP9pphYtT6oCfqs9)

 

Тренінг " Youth Exchanges for Youth"


Дата проведення: 20-26 березня 2023 року

Місце проведення: Vic, Spain

 

Вимоги до учасників:
- віком від 18 років до 40 років
- зацікавлений(а) в проєктах неформальної освіти та проєктному менеджменту
- хочеш приєднатися до крутого проєкту, знайти друзів та провести час з користю
- маєш досвід участі в проєктах Erasmus+ та мрієш організувати такий проєкт в своїй країні 
можеш працювати на англійській мові
- маєш готовий закордонний біометричний паспорт

 

Фінансові умови: проживання, харчування та всі необхідні матеріали під час проекту забезпечуються організаторами. Кошти за квитки будуть компенсовані після проекту не більше ніж 360 євро

Дедлайн подачі: 10.02.2023
Форма та більше інформації про проєкт: (https://forms.gle/2yLfoKe7cFbDXdjV7)

 

Тренінг«Youth for Youth Strategy»

Дата: 10-18 травня  2023року

Місце проведення: Вупперталь, Німеччина

Вимоги до учасників:

- Володієш хоча б базовою англійською мовою

- Відкрита людина, здатна працювати в мультикультурній групі

- Тобі від 18 років

- Даєш згоду на фото під час сесій

- Зацікавлений у молодіжних проектах та у підтримці молоді із сільських місцевостей

Завдання тренінгу:

- Ми заплануємо заходи для сільської молоді, щоб дати їм змогу стати активними громадянами сільських громад

- Підвищення працездатності сільської молоді, працівників щодо адаптації креативних та інноваційних методів роботи з молоддю, щоб розширити її можливості, підтримати у виявленні їхніх талантів і заохотити їх стати активними громадянами своїх сільських громад;

- Співпраця між сільськими молодіжними працівниками, щоб допомогти сільській молоді визнати цінності сільського життя та те, як вони можуть отримати від цього користь.

Проект фінансується Європейською комісією через програму Erasmus+. Проїзд (у межах 275 євро ), харчування, проживання та заходи повністю покриваються. Внесок за участь: 20€

Щоб податись на тренінг заповніть форму (https://forms.gle/rVgbiGVUvKHJFYdVA)


Треніговий курс “Can we talk about it?”

Місце: Грузія

Дата: 10-17 травня 2023 року

Проект націлений:

-надати молодіжним працівникам знання та інструменти для конструктивного діалогу, трансформації конфліктів та побудови зв’язків між людьми з різними поглядами;

-надати інструменти емпатійного та ненасильницького спілкування для повсякденного життя учасників та практики роботи з молоддю;

-сприяти профілактиці насильства серед молоді шляхом навчання молодіжних працівників навичкам спілкування з метою підтримки молоді на місцевому рівні.

Вимоги до учасників:

-вмотивованих молодих людей, молодіжних лідерів, координаторів соціальних ініціатив, представників молодіжних громадських організацій віком 18+;

-з хорошим рівнем володіння англійською мовою, достатнім для участі в проєкті;

-з попереднім досвідом та бажанням розвиватися в темах проєкту (комунікація, молодіжна робота);

-з готовністю взяти участь у підготовці до проекту та поширювати його результати (ідеї щодо таких проектів вітаються).

Фінансування проекту:

100% витрат на харчування, проживання та переліт (в межах встановленого ліміту). Учасники мають самостійно придбати собі квитки, після проекту їх вартість буде відшкодовано в межах ліміту 275 євро. Учасники мають оформити медичне страхування за власний кошт. Учасники сплачують 40 EUR благодійний внесок відправляючий організації.

Дедлайн заповнення аплікаційної форми 12.02.2023 (https://bit.ly/3wWdxhY)

Джерело:

https://business.facebook.com/pg/tviyspace/posts/

 ПРИ ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОВА ФОРМУЮТЬ ШТАБ ВОЛОНТЕРІВ

Минулого тижня під час засідання робочої групи щодо надання пропозицій до складу Ради волонтерів Чернігівської області, було прийнято рішення про зміну назви консультативно-дорадчого органу.

Штаб волонтерів складатиметься із шести комісій (з питань територіальних громад, військових, цивільних, ВПО та біженців, відбудови області, медицини) та Об'єднаного Штабу волонтерів, — зазначила під час обговорення волонтерка «Центру допомоги «Чернігів» Ольга Палькова-Свірчевська.

Після обговорення члени робочої групи прийняли організаційні рішення щодо формування Штабу волонтерів Чернігівської області.

Щоб долучитись до відбору, потрібно ознайомитись із Положенням про Штаб волонтерів Чернігівської області та заповнити анкету для бажаючих долучитись до Штабу волонтерів.

Відповідно до затвердженого положення до складу Штабу волонтерів можуть входити представники волонтерських організацій, громадських об'єднань, громадських спілок, релігійних, благодійних організацій, асоціацій, недержавних засобів масової інформації, які зареєстровані в установленому порядку, мають статус юридичної особи і провадять свою діяльність на території України.

Також під час засідання визначено строки проведення анкетування — подання анкет для охочих взяти участь у роботі Штабу волонтерів триватиме до 10 лютого включно.

Після чого робоча група узагальнить результати анкетування, проведе верифікацію даних кандидатів (до 17 лютого включно) та надасть списки членів Штабу волонтерів на затвердження Чернігівській ОВА (до 20 лютого включно). 

Волонтерські організації Чернігівщини запрошують долучитися до створення Штабу волонтерів.

Джерело:

При Чернігівській ОВА формують Штаб волонтерів [Електронний ресурс] / Час Чернігівський. – Електрон. Текст. - Режим доступу: https://cntime.cn.ua/pri-chernigivskij-ova-formuyut-shtab-volonteriv-article/?fbclid=IwAR3GAzAA-M4UFVNVZMZtGM_fCm1u3Kpcl2AojM-KtjcI6w6ZO1L1Zjmbllc. – Загол. З екрану. – Мова : укр. – Перевірено : 06.02.2023; 12:23.


ЗДОБУВАЄМО НОВІ ЗНАННЯ: волонтерський проєкт для викладачів і учнів


Розповідаємо вам про черговий молодіжний проект - https://linktr.ee/edican.space

Проект поєднує репетиторів-волонтерів та учнів, які хочуть здобувати нові знання, але не мають фінансової можливості. Звертайтеся або поширюйте інформацію!
В умовах війни подібні волонтерські проекти надзвичайно важливі для дітей та батьків. Сучасна українська молодь відчуває потреби нашого суспільства та надає допомогу тим, кому вона потрібна.
Наразі проект шукає волонтерів-викладачів та учнів.
В якості волонтера ви знайдете для себе можливість вдосконалити свою англійську, познайомитися з іноземними культурами разом з представниками різних націй, а також розмовні клуби.
🗣
Якщо ти:
🔸
Є учнем старших/випускних класів або студентом
🔸
Маєш достатній рівень знань з певного предмета, який хочеш викладати
🔸
Відповідально ставитися до завдання
🔸
Поважати та йти назустріч своєму школяру
Що ти отримаєш:
🔸
Отримання сертифікатів
🔸
Відвідування різних івентів, лекцій
🔸
Досвід у репетиторстві
🔸
Розмовні клуби з носіями мов
🔸
Тепла спільнота з іншими викладачами-волонтерами
👩🏻‍🎓
EDican шукає учнів
В нашому просторі ти можеш знайти онлайн репетитора-волонтера який із задоволенням допоможе порозумітися з труднощами!
🤳
Що ти отримаєш:
🔹
Індивідуальні/групові заняття з волонтером
🔹
Підтримка від нашого менеджера
🔹
Розмовні клуби з носіями мов
🔹
Відвідування різних івентів, лекцій
👉
EDican неприбутковий проєкт, тому Ваш волонтер займається з вами безкоштовно. Але Ви завжди можете підтримати органцізацію за посилання
📌
Нагадуємо, що конкурс Молодіжна столиця України організований Міністерство молоді та спорту України, Ukrainian Institute for International Politics, National Youth Council of Ukraine - NYCUkraine за підтримки Hanns Seidel Stiftung Ukraine.

ПРОЄКТ "БЛИЗЬКІ"


Щодня сотні людей допомагають на прифронтових та тимчасово окупованих територіях. Для того, аби волонтери відчували підтримку та могли розвиватися, Українська Волонтерська Служба запустила проєкт «Близькі».

У рамках проєкту волонтери з 8 областей України можуть:
💛 пройти навчальну програму з волонтерського менеджменту, комунікацій та фандрайзингу, а після успішного завершення – отримати стипендію: https://bit.ly/3XlrFx3
💛 отримати безкоштовну юридичну консультацію від волонтерів ЮрШтабу: http://bit.ly/3XaQJGL
💛 отримати безкоштовну психологічну підтримку: http://bit.ly/3WXrHuF

Географічно проєкт охоплює тимчасово окуповані, деокуповані та прифронтові області:
◾Київська
◾Чернігівська
◾Сумська
◾Харківська
◾Дніпропетровська
◾Запорізька
◾Херсонська

◾Одеська

🔎 Детальніше про проєкт за посиланням: http://bit.ly/3XrHTUI


ЧЕРНІГІВ. КРАЩІ ВОЛОНТЕРИ 2022-ГО


За активну громадську діяльність та мужність під час надання допомоги мешканцям та військовослужбовцям міста Чернігова та з нагоди Міжнародного дня волонтера майже 50 чернігівців та чернігівок отримали відзнаки Чернігівського міського голови.

 

Бойко Ірині Володимирівні (посмертно), волонтеру волонтерського центру «Волонтери Миру»;

Алеру Володимиру Олександровичу, керівнику волонтерської організації «Волонтери миру»;

Артюху Євгену Олександровичу, волонтеру волонтерського штабу Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області;

Астаф'євій Наталії Миколаївні, волонтеру, менеджеру Гончаренко центр-партнер Чернігів;

Бібікову Олегу Олександровичу, голові правління благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Іскра Добра»;

Білецькому Роману Вікторовичу, волонтеру громадської організації «Активне Суспільство України»;

Богомазу Максиму Олександровичу, волонтеру, голові Ради громадської організації «Активне Суспільство України»;

Боднарській Альоні Валеріївні, директору благодійного фонду «Північ»;

Борисенку Володимиру Валерійовичу, волонтеру громадської організації «Центр допомоги особам, що постраждали внаслідок військових конфліктів «Чернігів»;

Вайлу Олександру Григоровичу, члену громадської організації «Центр допомоги особам, що постраждали внаслідок військових конфліктів «Чернігів»;

Войтихівській Ірині Петрівні, волонтеру громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Лицарський Хрест»;

Войтихівському Михайлу Миколайовичу, волонтеру громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Лицарський Хрест»;

Гетманському Віталію Ігоровичу, волонтеру;

Гребнєвій Юлії Володимирівні, волонтеру громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Лицарський Хрест»;

Грицик Марії Юріївні, заступнику голови волонтерської організації «Штаб 3 «Добродія»;

Желанніковій Наталії Вікторівні, волонтеру Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя»;

Здор Світлані Олександрівні, волонтеру громадської організації «Жіноча волонтерська сотня Самооборони Чернігівщини»;

Кадику Віталію Олександровичу, волонтеру громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Лицарський Хрест»;

Калиті Андрію Васильовичу, волонтеру волонтерського штабу Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області;

Ковтуну Ярославу Васильовичу, волонтеру громадської організації «Агенція міських ініціатив»;

Корольовій Світлані Миколаївні, волонтеру громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «Лицарський Хрест»;

Косі Людмилі Миколаївні, заступнику директора благодійної організації «Благодійний фонд «Паляниця-Україна»;

Кукобці Ігорю Олександровичу, директору фінансовому благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Іскра Добра»;

Курту Сергію Юрійовичу, волонтеру громадської організації «Жіноча волонтерська сотня Самооборони Чернігівщини»;

Кутепову Дмитру Вячеславовичу, волонтеру волонтерського центру на базі комунального підприємства «Будинок книги» Чернігівської міської ради;

Лемеш Ніні Петрівні, першому заступнику голови Чернігівської обласної ради;

Лефору Сергію Ростиславовичу, волонтеру Чернігівської обласної молодіжної громадської організації «Світанок»;

Лось Дарині Дмитрівні, координатору волонтерського руху благодійної організації «Благодійний фонд «Паляниця-Україна»;

Мартиненко Ларисі Станіславівні, волонтеру благодійного фонду «Північ»;

Мельнику Руслану Віталійовичу, волонтеру громадської організації «Громадське телебачення: Чернігів»;

Науменко Катерині Петрівні, волонтеру Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя»;

Олєйнікову Єгору Васильовичу, голові з розподілу гуманітарної допомоги для населення та військових волонтерської організації «Волонтери миру»;

Пальковій-Свірчевській Ользі Сергіївні, голові правління Чернігівської обласної молодіжної громадської організації «Світанок»;

Пилипець Ірині Володимирівні, волонтеру громадської організації «Жіноча волонтерська сотня Самооборони Чернігівщини»;

Ракітіну Артему Сергійовичу, волонтеру, керівнику благодійної організації «Благодійний фонд «Команда Рокет»;

Реві Олегу Васильовичу, волонтеру;

Ревуну Юрію Юрійовичу, волонтеру волонтерського штабу Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області;

Різусі Інні Миколаївні, волонтеру громадського об’єднання «Єдиний Волонтерський Центр»;

Романовій Тетяні Олександрівні, виконавчому директору громадської організації «Агенція міських ініціатив»;

Садовській Анжелі Геннадіївні, волонтеру волонтерського центру на базі комунального підприємства «Будинок книги» Чернігівської міської ради;

Свириденко Оксані Володимирівні, волонтеру Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя»;

Смоляр Яніні Леонідівні, волонтеру громадського об’єднання «Єдиний Волонтерський Центр»;

Смучку Сергію Анатолійовичу, члену громадської організації «СВОЇМ»;

Тимощенку Дмитру Миколайовичу, волонтеру, заступнику голови Ради громадської організації «Активне Суспільство України»;

Улюшевій Анастасії Юріївні, члену громадської організації «Громадське телебачення: Чернігів»;

Шльончику Євгену Григоровичу, волонтеру волонтерського центру на базі комунального підприємства «Будинок книги» Чернігівської міської ради;

Яворській Тетяні Анатоліївні, голові правління громадської організації «СВОЇМ»;

Ярошенку Денису Володимировичу, голові волонтерської організації «Штаб 3 «Добродія»;

Ясенчуку Олександру Анатолійовичу, керівнику Гончаренко центр-партнер Чернігів.

Джерело:

https://24tv.ua/ukrayini-volonteriv-nagorodzhuvatimut-vidznakoyu-zolote-sertse_n2212055

 

https://chernihiv.city/articles/253558/den-volonteraФонд Східна Європа оголошує конкурс грантів у межах Програми «Спільнодія» для підтримки волонтерської діяльності в Україні та посилення її ефективності. Цю Програму Фонд впроваджує у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Мета:

📌Надати підтримку громадським ініціативам, що залучають волонтерів для боротьби з викликами воєнного часу (в межах визначених пріоритетів діяльності).

📌Посилити операційну та організаційну спроможність організацій громадянського суспільства (ОГС), що здійснюють волонтерську діяльність.

Популяризувати та розширити волонтерський рух в Україні.

Пріоритетні напрямки для проєктних пропозицій:

📌Підвищення рівня безпеки територій (в т. ч. мінної, пожежної, техногенної безпеки).

📌Психосоціальне відновлення та реінтеграція у життя громад постраждалого від війни населення (в т. ч. внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

📌Надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

📌Посилення інформаційної безпеки ОГС.

📌Створення умов для працевлаштування ВПО та відновлення діяльності релокованого МСБ.

📌Налагодження координації між особами / організаціями, які потребують допомоги (ВПО, люди на тимчасово окупованих територіях, поранені, люди, які перебувають у небезпеці, потребують евакуації тощо) і тими, хто може її надати.

📌Інші напрямки діяльності, що сприяють згуртованості та стійкості українського суспільства.

У межах цього конкурсу НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПІДТРИМАНІ закупівля, транспортування й розподіл гуманітарної допомоги (в тому числі продовольчих та непродовольчих товарів, медикаментів тощо) та допомоги військовим.

🔥До участі в конкурсі запрошують ОГС, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.

До розгляду не приймають заявок від фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій.

До участі в конкурсі особливо запрошуються такі організації:

📌Волонтерські ОГС.

📌ОГС, що сприяють психосоціальній адаптації ВПО, дітей та інших вразливих груп.

📌Організації, що провадять діяльність на територіях близьких до зон, охоплених бойовими діями.

📌Молодіжні ОГС.

📌ОГС із невеликих громад та сіл.

📌ОГС, що представляють інтереси незахищених верств населення.

Критерії відбору:

📌Відповідність запланованої діяльності умовам конкурсу

📌Реалістичність проєкту, чітка ідентифікація ризиків

📌Попередній досвід організації у сфері роботи з волонтерами

📌Потенціал членів організації та залучених фахівців

📌Обґрунтованість бюджету 

📌Врахування гендерних аспектів при плануванні діяльності за проєктом

Мінімальний розмір гранту: 400 000 грн.

Максимальний розмір гранту: 800 000 грн.

Очікувана тривалість проєктів: до 6 місяців.

Очікуваний початок діяльності: березень 2023 року.

Як подати заявку? Заповнити та надіслати:

📌Аплікаційну форму: http://surl.li/eflla. З рекомендаціями щодо заповнення форми можна ознайомитися тут: http://surl.li/eflle

📌Логічну модель: http://surl.li/eflkx

📌Бюджет: http://surl.li/eflkt

🔥ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

📌заявка має бути подана українською мовою

📌перелік витрат, які не можуть бути підтримані Фондом, міститься у шаблоні Бюджету проєкту

📌заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною поштою

📌рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає

📌поданих заявок не повертають і не рецензують

✅Останній термін подання заявок: 23:59 08 січня 2023 року

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 28 лютого 2023 року.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти Spilnodiia@eef.org.ua із зазначенням у темі листа: «Заявка на конкурс грантів».ДО 15 000 ЄВРО В РАМКАХ КОНКУРСУ ПІЛОТНИХ ЗАХОДІВ НА ПІДТРИМКУ МОЛОДІ З УКРАЇНИ

 

КОЛИ: до 31 жовтня 2023 року або до вичерпання коштів.

ДЕ: вся Україна

ГАЛУЗІ: громадський сектор

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️


ЗАМОВИТИ ОФОРМЛЕННЯ ГРАНТОВОЇ ЗАЯВКИ

Відповідно до рішення Спільної ради молоді Ради Європи від 12 жовтня 2022 року, Європейський молодіжний фонд (EYF) оголошує спеціальний конкурс на підтримку молодих людей з України. Ця ініціатива відповідає поточним потребам, висловленим українською владою та зацікавленими сторонами у сфері молоді.

Для кого

Молодіжні організації в Україні або молодіжні організації, які працюють з молодими людьми з України в державах-членах Ради Європи, запрошуються подати заявки на отримання грантів на пілотну діяльність EYF. Заходи мають бути спрямовані на, підтримувати та залучати молодь з України, яка постраждала від війни.

Сума

EYF може надати грант на максимальну суму 15 000 євро для покриття витрат на пілотну діяльність. Однак ви можете подати заявку на менші проекти на будь-яку суму менше 15 000 євро.

Грант EYF перераховується двома частинами: перший внесок у розмірі 80% після підписання угоди про надання гранту з організацією-грантоотримувачем; другий переказ залишку (20%) після отримання та затвердження EYF остаточних звітів про проект (описовий і фінансовий) протягом 2 місяців після дати завершення проекту.

Для цілей цього конкурсу грантові угоди для нагороджених проектів можуть бути подані в електронному вигляді до EYF. Для НУО, які отримують гранти в Україні, фінансовий звіт також може бути поданий в електронному вигляді до EYF. Для всіх інших зобов’язань грантоотримувача застосовуються положення EYF .

Терміни

Проекти можна подавати в будь-який час у період з 3 листопада 2022 року до 31 жовтня 2023 року або до вичерпання коштів.

Інформаційні сесії

EYF організує кілька інформаційних онлайн-сесій щодо цього конкурсу, і зацікавлені організації запрошуються до участі в цих сесіях.

Перші онлайн-сесії будуть організовані:

16 листопада, 9.00 – 11.00 CET (10.00 – 12.00 за київським часом), укр.

17 листопада, 9.00 – 11.00 CET (10.00 – 12.00 за київським часом), англійською мовою

Якщо ви зацікавлені взяти участь, зареєструйтеся тут. Потім секретаріат EYF надішле вам посилання для підключення онлайн.

Умови

Метою цієї ініціативи є підтримка молодих людей з України, які постраждали від війни, через втручання громадянського суспільства та роботи з молоддю в рамках цінностей Ради Європи. Проектні заявки можуть включати такі заходи, як навчання та підтримка «рівний-рівному», тренінги та семінари, інформування та консультування, підвищення обізнаності та розбудова потенціалу для молоді, молодіжних працівників та молодіжних лідерів, зустрічі молодих людей з України, аналіз, дослідження та інші дії, які базуються на принципах і практиці роботи з молоддю.

Діяльність може мати місцевий, регіональний або національний масштаб, а також може включати діяльність у місцевому транскордонному контексті.

Діяльність може здійснюватися особисто, онлайн та в гібридних форматах.

Проектні заявки оцінюватимуться на основі критеріїв EYF для пілотних проектів. 

Успішний проект має:

бути молодіжною діяльністю, яку готує, проводить та керує місцева, регіональна чи національна неурядова молодіжна організація та залучає молодих людей з України.

 бути діяльністю, яка підтримує молодих людей з України, які постраждали від війни, у їхньому повсякденному житті, правах, а також орієнтуватися у їхніх викликах і отримати доступ до своїх прав.

 бути діяльністю, пов’язаною з місцевими потребами та яка приносить додаткову цінність у життя молодих людей з України.

 дотримуватися основних принципів роботи з молоддю, зокрема сприяння міжкультурному діалогу та взаєморозумінню, а також просування та захист прав людини та демократії.

відповідати цінностям Ради Європи та її пріоритетам у сфері молоді.

Проекти повинні мати дату початку принаймні через 6 тижнів після дати подання.

Проекти, які підтримують військові дії, не можуть брати участь у цьому спеціальному конкурсі.

Грант не може бути використаний для закупівлі та/або просування товарів чи послуг для гуманітарних та/або військових заходів. 

Подача заявок

Молодіжні організації можуть подавати заявки, лише якщо вони зареєстровані в EYF. Інструкції та критерії реєстрації можна знайти тут .

Реєстрація нових організацій, розташованих в Україні, буде опрацьована EYF протягом максимум 1 тижня після отримання відповідної інформації від НУО.

Заявки можна подавати в будь-який час на безперервній основі протягом початкового періоду в 12 місяців після запуску конкурсу або до вичерпання коштів конкурсу.

Заявки необхідно подавати через онлайн-систему EYF https://fej.coe.int/ англійською або французькою мовами. Зверніть увагу, що в назві заявок має бути текст: “Special Call for Ukraine”.

Типовий графік процесу подання заявки:

Якщо ви не зареєстровані в EYF, розрахуйте принаймні один тиждень на процес реєстрації після того, як ви подасте необхідну інформацію про свою організацію (анкета, на яку потрібно відповісти, а також оригінал статуту організації, короткий переклад статуту англійською або французькою мовою та короткий опис останніх заходів).

З моменту подання заявки на проект очікуйте 6 тижнів до отримання результатів, пов’язаних із тим, схвалено проект чи ні.

Після схвалення ви отримаєте грантову угоду для підписання та повернення до EYF. Очікуйте, що з моменту підписання грантової угоди до отримання першого траншу гранту пройде до 4 тижнів.

Після завершення проекту у вас є до 2 місяців, щоб подати до EYF описовий звіт через онлайн-систему EYF та фінансовий звіт поштою. Молодіжним громадським організаціям в Україні буде дозволено як виняток підписувати та подавати фінансовий звіт в електронному вигляді. Після отримання повного файлу звіту розраховуйте на отримання залишку гранту протягом одного місяця.

Можливості

Грант EYF може покрити реальні витрати на проект, такі як проживання та харчування, транспортні витрати, гонорари тренерів чи інших експертів, усний переклад, письмовий переклад, оренда обладнання, оренда приміщень, зв’язок, а також до 7% наданого гранту на адміністративні витрати (зарплата персоналу, який займається проектом, оренда офісу, страхування, електроенергія, вода та опалення).ВОЛОНТЕРСТВО - ЩО ЦЕ ТАКЕ?


Волонтерська діяльність — добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерам шляхом надання волонтерської допомоги. Про що ще йдеться у Законі?

 

ЩО ТАКЕ ВОЛОНТЕРСТВО?

1

Волонтер — фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

2

Волонтерська допомога — роботи та послуги, що безоплатно виконуються і надаються волонтерами.

3

Безоплатне виконання робіт або надання послуг особами, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин, не є волонтерською діяльністю.

4

Залучати волонтерів до своєї діяльності можуть організації та установи, які є неприбутковими.

5

Волонтерська діяльність ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності, неприбутковості.

 

ПРАВА І ОБОВЯЗКИ ВОЛОНТЕРА


Права та обов'язки волонтера визначені у статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність». Зокрема, волонтер має право на:


 • належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності, забезпечення спеціальними засобами захисту, спорядженням та обладнанням.

 • зарахування часу здійснення волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики в разі її проходження за напрямом, що відповідає отримуваній спеціальності, за згодою навчального закладу.

 • відшкодування витрат, пов'язаних зі здійсненням волонтерської діяльності, передбачених статтею 11 цього Закону;

 • інші права, передбачені договором про провадження волонтерської діяльності та законодавством.


ЗАКОНОМ УКРАЇНИ ВИЗНАЧЕНО ОБОВ’ЯЗКИ:

 • сумлінно та своєчасно виконувати обов'язки, пов'язані з провадженням волонтерської діяльності.

 • у випадках, визначених законодавством, проходити медичний огляд та надавати довідку про стан здоров'я.

 • у разі необхідності проходити подальшу підготовку (перепідготовку);

 • не допускати дій і вчинків, які можуть негативно вплинути на репутацію волонтера, організації чи установи, на базі якої провадиться волонтерська діяльність;

 • дотримуватися правового режиму інформації з обмеженим доступом;

 • у разі укладення договору про провадження волонтерської діяльності та одностороннього розірвання договору з ініціативи волонтера відшкодовувати прямі збитки, завдані ним, якщо це передбачено договором;

 • відшкодовувати майнову шкоду, заподіяну внаслідок здійснення ним волонтерської діяльності, відповідно до закону.

 

ЧИ МОЖУТЬ ВОЛОНТЕРИТИ НЕПОВНОЛІТНІ?

Згідно закону, особи віком від 14 до 18 років можуть здійснювати волонтерську діяльність за згодою батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

 

Вони не можуть надавати допомогу у медичних закладах, під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, а також надавати волонтерську допомогу Збройним Силам України та іншим військовим формуванням.

 

ЩО ТАКЕ ДОГОВІР ВОЛОНТЕРА?

Для того, щоб взяти участь у більшості волонтерських проєктів, ви не зобов'язані підписувати договір. Достатньо звернутись до організації, яка подобається, та запропонувати свою допомогу.

 

Разом з тим, більшість міжнародних організацій запропонує підписати договір. Тоді вони зможуть офіційно компенсувати витрати та застрахувати від нещасного випадку.

 

Якщо ви відчуваєте, що хочете зафіксувати свої обов'язки або обов'язки організації, наполягайте на підписанні договору про волонтерську діяльність. Ви маєте таке право. Наприклад, варто підписати договір з організацією, якщо ви плануєте волонтерити з нею на постійній основі.

Обов'язковість підписання договору передбачена у випадках надання волонтерської допомоги за напрямами:


 • надання волонтерської допомоги для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;

 • надання волонтерської допомоги: Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

 

ОПЛАТА ПРАЦІ ТА КОМПЕНСАЦІЯ ВИТРАТ

         

Ні. Волонтер завжди допомагає безоплатно.

 

Організатори можуть компенсувати виключно ті витрати, які пов'язані з волонтерською діяльністю. Вони не можуть платити гонорар чи заробітну плату волонтеру. Якщо це відбувається, людина перестає бути волонтером і стає найманим співробітником.


Волонтеру можуть бути відшкодовані підтверджені документами:

 • витрати на проїзд до місця здійснення волонтерської діяльності;
 • витрати на отримання візи;
 • витрати на харчування, коли волонтерська діяльність триває понад 4 години на добу;
 • витрати на проживання у разі відрядження волонтера до іншого населеного пункту для провадження волонтерської діяльності, що триватиме понад 8 годин;

·        витрати на поштові та телефонні послуги, якщо волонтер здійснює волонтерську діяльність поза межами волонтерської організації;

 • витрати на проведення медичного огляду, вакцинації та інших лікувально-профілактичних заходів, безпосередньо пов'язаних з наданням волонтерської допомоги.

 

Джерело: https://volunteer.country/blog/right_in_volunteering


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ГОЛОДНИЙ РІК, МОВ ЧОРНА ХМАРА, НАД КРАЄМ ЗМОРЕНИМ ЛІТАВ: ДО 90-РІЧЧЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Крим – це Україна: до Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Новий номер газети «СХІД NOW" в Чернігівській юнацькій книгозбірні