Процедура відновлення документа залежить від того, коли саме було зареєстровано право власності. У разі втрати документів, виданих до 1 січня 2013 року, потрібно звернутися до органу або фахівця, який оформлював оригінал. Дублікат можуть видати:
- нотаріус – якщо майно було придбано, отримано у спадок або подаровано через приватного чи державного нотаріуса;
- органи місцевого самоврядування – якщо йдеться про свідоцтво про право власності, видане місцевою радою (наприклад, при приватизації);
- нотаріальний архів – якщо нотаріус, який оформлював документ, припинив діяльність або передав справи на зберігання.
Якщо право власності було зареєстроване після 1 січня 2013 року, дані про нього є в Державному реєстрі речових прав. У такому разі паперовий дублікат не критично необхідний для розпорядження майном. Можете звернутися до ЦНАПу або нотаріуса, щоб отримати Витяг із Реєстру – цей документ має таку ж юридичну силу, як і свідоцтво.
Якщо орган, який видав документ, ліквідовано, а в архівах немає даних, доведеться звертатися до суду. Його рішення про визнання права власності стане новим правовстановлюючим документом.

Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.