середа, 28 лютого 2024 р.

Допомога тваринам

 


UFA
/ United for Animals від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року активно допомагає покинутим тваринам по всій Україні.

Наразі відкрита форма на отримання допомоги кормом для притулку або опікунів, які піклуються про 20+ безхатніх тварин. Фонд готовий допомогти чотирилапим Сумщини та Чернігівщини.

Приймаються заявки на допомогу кормом для притулків та опікунів безпритульних тварин в кількості від 20+. Фонд не допомагає розплідникам та домашнім улюбленцям, такі заявки не будуть розглядатися.

Подавати заявку необхідно за себе особисто, обов’яково мати відкриті сторінки в соціальних мережах.

Надається корм, який є на складі, ви не можете просити інший або говорити, що будете на нього чекати.

Допомога видається по черзі.

Не надається допомога для подальшого розподілу, кожен заповнює форму сам за себе. Допомогу, яку ви отримуєте, не можна надсилати в інші регіони без дозволу фонду. Якщо ви вказали кількість тварин 50 котів, а на фото, які ви надішлете їх буде 20, то і допомогу ви отримаєте на 20 тварин. Фонд та координатор мають право уточнити у вас потрібну інформацію та перевірити наявність тварин.

Фонд має право відмовити у допомозі, якщо ви не поважаєте роботу команди.

Отримати допомогу можуть:

1.    Опікуни з 20+ тваринами

2.    Міні-притулки

3.    Притулки домашнього типу

4.    Пенсіонери, які годують велику кількість безхатніх тварин

Якщо ви за останній місяць отримали допомогу від іншого фонду, то можете отримати допомогу пізніше – “United for Animals” не дублює заявки, а співпрацює з іншими фондами (навіть якщо ви отримали сухий корм, а у “United for Animals” вологий чи навпаки).

 

Куди звертатися

Для отримання допомоги в перелічених вище областях – напишіть фонду в особисті посідомлення у фейсбуці: https://cutt.ly/nwNboGSZ.

 

Сторінка фонду у Фейсбуці: https://www.facebook.com/unitedforanimals.official/

 

понеділок, 26 лютого 2024 р.

Крим – це Україна: до Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

 



26 лютого 2014 року у Сімферополі біля парламенту Автономної республіки Крим відбувся мітинг на підтримку суверенітету України і статусу Автономної Республіки Крим, організований Меджлісом кримськотатарського народу. У цей час уже розпочалася окупація півострова «зеленими чоловічками». Учасники мітингу скандували «Крим – це України», «З Україною – навіки». Цей день увійшов в історію як День спротиву Криму ворожим окупантам.

Ознайомитися з книгами, які висвітлюють історію та сучасні проблеми Криму, дають об'єктивну оцінку історичних подій та фактів., а також дізнатися більше про співпрацю кримських татар і українців на шляху розбудови суверенної України, запрошуємо до пункту обслуговування відвідувачів Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва за адресою: вул. Молодчого, 2.

На віртуальній полиці виставки документальної літератури, з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, представлені джерела за темою. Книги позначені "*" містяться у фондах книгозбірні.



Березовець Т. Анексія: острів Крим : хроніки ”гібридної війни” : [голов. дослідж. захоплення півострова] / Тарас Березовець. — Вид. 2-ге. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. - 391 с. : іл., [8] арк. іл. - (Програма ”Українська книга”). - Бібліогр. у прим.: с. 371-391.*

У книзі розглянуто механізми та технології діяльності ворожих  військових і спецслужб на території Криму та докладно висвітлено події, що сприяли “гібридній війні” та анексії автономної республіки. Наведено свідчення від перших осіб, які приймали вагомі політичні рішення щодо ситуації в Криму.

 


Верменич Я. Феномен пограниччя: Крим і Донбас в долі України / Ярослава Верменич ; [відп. ред. В. А. Смолій] ; НАН України, Ін-т історії України, [Від. іст. регіоналістики]. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2018. - 368 с. - Бібліогр. у підрядк. прим.

Акцент зроблено на пошуку шляхів розв'язання геополітичної кризи, пов'язаної із зовнішніми загрозами суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України. Йдеться про можливості регіональної аналітики у з'ясуванні суспільних настроїв населення Криму і Донбасу, ментальних та ідентифікаційних практик в умовах «гібридної війни».

 


Влащенко Н. Крадіжка, або Біле сонце Криму / Наташа Влащенко ; [пер. з рос. В. Бойка ; передм. В. Горбуліна]. - Харків : Фоліо, 2017. - 394, [17] с. : іл., фот. кольор.

У книзі відома українська журналістка і телеведуча збирає хроніку за розповідями людей, які були в епіцентрі подій та супроводжує відібрані до друку матеріали фотографіями.

 


Гай-Нижник П. Основні засади стратегії де окупації та реінтеграції Криму в контексті національної безпеки України: штрихи до проблеми й напрямки розв’язання / Павло Гай-Нижник. - Київ : МП Леся, 2017. - 103 с. : іл., табл. - Бібліогр.: с. 48-51, 100-103.

У праці доктора історичних наук, завідуючого відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства П.П.Гай-Нижника аналізуються основні засади щодо вироблення Стратегії деокупації та реінтеґрації Криму в контексті національної безпеки України. Вказується на наріжні проблеми витоків на Кримському півострові на сучасному етапі та шляхи оптимізації системи державного управління й безпеки держави Україна.

 


Гуменюк Н. Загублений острів. Книга репортажів окупованого Криму / Наталія Гуменюк. - Львів : Видавництво Старого Лева,  2020. – 312 с. - (Коротка проза та есеїстика).*

Авторка книги, відома українська журналістка, яка впродовж 2014-2019 років, висвітлювала життя пересічних мешканців окупованого півострова. У даному виданні наведено думки кримців щодо анексії півострова. Для об’єктивності відібрано вислови осіб з різним соціальним рівнем, віком, політичними перевагами тощо.

 


Донбас і Крим: ціна повернення / [В. П. Горбулін та ін. ; за заг. ред. В. П. Горбуліна та ін.] ; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2015. - 473 с. - Бібліогр. у підрядк. Прим.

Подано аналіз причин та наслідків тимчасової втрати контролю над окремими територіями України. Обґрунтовано позиція України щодо врегулювання ситуації на Донбасі в Мінському процесі. Визначено умови реінтеграції та пріоритети відновлення Донбасу. Розроблено прогнози розвитку подій на Донбасі та довкола Криму, а також сценарії майбутнього України в глобалізованому світі.

 


Кульчицький С. Кримський вузол / Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова. - 2-ге вид. - Київ : Кліо, 2019. - 495 с. : іл. - Бібліогр. у підрядк. прим. — Покажч. імен: с. 487–495.

У книжці висвітлено історичні передумови, економічні підоснови, внутрішні та зовнішні причини формування кримського вузла, а також окреслено можливі сценарії його розв'язання.

 



Марусяк О.В. Анексія Криму Російською Федерацією як злочин агресії проти України: міжнародно-правові аспекти : монографія / О.В. Марусяк. - Чернівці : «Місто», 2016. - 220 с. - Бібліогр.: с. 169-216 та у підрядк. прим.

Дане виданя є комплексним дослідженням кримських подій 2014 року, які розглядаються через призму подій окупації та анексії півострова Крим і міста Севастополя. В монографії проаналізовано правовий статус цих територій до та після подій 2014 р.

 


Матюхін Л. А мама зрозуміє. Крим 2014. Невигадані історії / Л. Матюхін, Ю.Головашенко, І.Підопригора. – Київ : ДІПА, 2019. – 111 с.*

В книзі викладено нотатки, де кожен зі співавторів день за днем описує важливі події, свідками яких вони були і які локально відбувалися не лише навколо їхніх військових частин, а й загалом на півострові та в Україні. Щоденникові записи переплітаються з авторськими коментарями охоплюють період від початку анексії і до моменту виходу українських військових на материк.

 


НАШ Крим: неросійські історії українського півострова : [зб. ст. / Я. Антонюк та ін. ; упоряд. С. В. Громенко ; Укр. ін-т нац. пам’яті]. - Київ : К.І.С., 2016. - 313, [1] с. : іл.

Автори цієї книги, відомі науковці та публіцисти, прагнуть показати минуле півострова у всій його складності та різноманітності. Матеріали охоплюють період від становлення Кримського ханства і до відновлення української незалежності у 1991 році.

 


Підопригора І. Весна 14 (... отака ось хренова весна) : [окупація Автономної Республіки Крим] / Ігор Підопригора. - Київ : Компринт, 2017. - 89, [1] с. : фот.

У книзі в хронологічній послідовності описано події, пов’язані з окупацією Автономної Республіки Крим у лютому-березні 2014 року. Автор спробував розібратися в подіях, учасником яких був особисто. Книга ілюстрована фотографіями з власного архіву автора і його колеги, військового журналіста кореспондента газети «Флот України», Леоніда Матюхіна.

 


"Сіра зона". Окупований Крим: порушення санкцій в 2017. Підсумки моніторингу = "The Gray Zone". The Occupied Crimea: Sanctions Violations in 2017. The Monitoring Results / Інститут Чорноморських стратегічних досліджень ; під загальною редакцією Т. Гучакової та А. Клименка. - Київ : [б. в.], 2018. - 110 с.*

Доповідь «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», фонду «Майдан закордонних справ» та редакції інтернет-порталу «Чорноморські новини» щодо порушень міжнародних санкцій та правового режиму на території тимчасово окупованої АР Крим.

 


Смолій В. Донбас і Крим в економічному, суспільно-політичному та етнокультурному просторі України: історичний досвід, модерні виклики, перспективи
: (аналіт. доп.) / Валерий Смолій, Станислав Кульчицький, Лариса Якубова ; НАН України, Ін-т історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2016. - 615 с. - Бібліогр. у підрядк. прим.

Узагальнено результати комплексного дослідження, здійсненого в рамках проекту «Донбас і Крим у суспільно-політичному та етнокультурному просторі України: історичний досвід, модерні виклики, перспективи». Визначено специфіку формування регіональних спільнот Донбасу й Криму та визначено причини їх опорності щодо українського проекту та проведено реконцептуалізацію основних проблем соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного розвитку регіонів. На основі аналізу державних практик регулювання міжнаціональних взаємин у їх історичній динаміці запропоновано нові підходи до формування порядку денного державної регіональної, етнонаціональної та гуманітарної політики.

 

 

 

понеділок, 19 лютого 2024 р.

Пам'яті захисника України уродженця Чернігівської області Олексія Шащука

 


ОЛЕКСІЙ

ВОЛОДИМИРОВИЧ

ШАЩУК

(2003 - 2023)


Народився 23 лютого 2003 року.

З 2014-го проживав у селі Прачі Чернігівської області (нині Борзнянська громада). Тут закінчив 9 класів місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Продовжив навчання у Ніжинському професійному аграрному ліцеї, де вивчився на слюсара та електрозварювальника. Був відповідальним і працьовитим, працював на різних роботах.


У липні 2023 року долучився до лав Збройних сил України. Служив у складі одного з підрозділів військової частини А4626 на посаді стрільця-снайпера. Разом з побратимами мужньо обороняв нашу Батьківщину.

Загинув 24 вересня 2023 року внаслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання на Донеччині. Смерть настала від отриманих тяжких поранень.

Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі села Прачі Борзнянської громади.

Пам'яті захисника України уродженця Чернігівської області Олександра Ананка

 



ОЛЕКСАНДР

АНАНКО

(1992 - 2024)



Народився 20 лютого 1992 року в селі Бреч на Чернігівщині (нині Корюківська громада). У Бречі навчався до сьомого класу, у 2004 році переїхав в село Гуринівка та продовжив навчання в Корюківській школі №1, де і закінчив 9 класів.

У 2010-2011 роках проходив строкову військову службу. Після демобілізації працював різноробом.

У 2014-2015 роках служив у лавах Національної Гвардії України.

З 2017 року разом з родиною мешкав у Корюківці. Працювати на підприємстві з виготовлення вхідних дверей.

У липні 2022 року долучився до оборони України. Служив на посаді головного сержанта-командира танка одного з підрозділів військової частини А4574.

Загинув 13 січня 2024 року під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Поховали полеглого військового на кладовищі Гуринівка з усіма військовими почестями.

 

середа, 14 лютого 2024 р.

Пам'яті захисника України уродженця Чернігова Дмитра Андарака

 


Дмитро
Володимирович
Андарак

(1979-2024)

 

Народився 16 лютого 1979 року у Чернігові.

Навчався у місцевій школі №20, далі вступив до професійного училища харчової промисловості.

Проходив військову службу в одному з підрозділів ППО ЗС України. Потім працював у Києві в охоронній службі.

Після повномасштабного російського вторгнення долучився до лав Збройних сил України та мужньо боронив Батьківщину у складі одного з підрозділів військової частини А4007 на посаді гранатометника.

Загинув 21 січня 2024 року під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Попрощалися з воїном у Чернігові в Катерининській церкві, поховали на кладовищі Яцево з усіма військовими почестями.


Матеріал зібрано з відкритих тенет інтернету

вівторок, 13 лютого 2024 р.

АКТУАЛЬНІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАД У 2024 РОЦІ

 


ПЕРЕЛІК  ГРАНТОВИХ ПРОГРАМ, 
ЯКІ ДІЮТЬ В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ





 1. ГРАНТОВА ПРОГРАМА «КУСАНОНЕ» уряду Японії надає фінансову допомогу неурядовим благодійним та громадським організаціям, лікарням, початковим школам та іншим неприбутковим організаціям для здійснення проєктів розвитку місцевих громад у сферах медичної допомоги, освіти, соціальної підтримки, навколишнього середовища: https://www.gurt.org.ua/news/grants/93010/ (дедлайн: 28 лютого 2024)

 

2. ГРАНТОВИЙ КОНКУРС «ЄВРОПЕЙСЬКІ КУЛЬТУРНІ ТА КРЕАТИВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ» В МЕЖАХ ПРОГРАМИ ЄС «КРЕАТИВНА ЄВРОПА» підтримає проєкти репрезентативних, мультикультурних, заснованих на членстві мереж європейських культурних організацій: https://chaszmin.com.ua/grantovyj-konkurs-yevropejski.../ (дедлайн: 7 березня 2024 року)

 

3.    ГРАНТОВИЙ КОНКУРС «СМІЛИВІ ІДЕЇ» від IREX програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID - US Agency for International Development) «Мріємо та діємо» спрямований на підтримку молоді в Україні: https://www.gurt.org.ua/news/grants/93331/ (дедлайн: 27 травня 2024 року)

 

4.    ГРАНТОВА ПРОГРАМА У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я USAID спрямована на підтримку місцевих систем охорони здоров’я для реагування на критичні потреби, спричинені війною та нерегулярним доступом до медичної допомоги: http://www.chaszmin.com.ua/do-1-mln-dol-grantova.../ (дедлайн: 30 вересня 2024)

 

5.   ГРАНТИ ВІД НАЦІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ДЕМОКРАТІЇ (NED) надаються місцевим незалежним організаціям, які прагнуть захищати права людини, підтримувати свободу інформації та незалежні ЗМІ, зміцнювати демократичні ідеї та цінності, сприяти громадянській освіті: http://www.chaszmin.com.ua/granty-vid-natsionalnogo.../ (діють на постійній основі)

 

6.    ІНСТИТУЦІЙНІ ТА ПРОЄКТНІ ГРАНТИ ДЛЯ ОГС В РАМКАХ ПРОГРАМИ СПРИЯННЯ ГРОМАДСЬКІЙ АКТИВНОСТІ «ДОЛУЧАЙСЯ!» спрямовані на аналіз та комунікацію про наслідки воєнного стану на місцевому рівні, підтримку культурних, освітніх, молодіжних та інших громадських ініціатив, проведення адвокаційних кампаній, спрямованих на захист об’єктів української культурної спадщини: https://chaszmin.com.ua/do-100-tys-dol-ssha (безстроковий конкурс)

 

7.   У межах спільного проєкту Міністерство охорони здоров'я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя» (HEAL Ukraine) українські медзаклади можуть подавати свої пропозиції щодо інфраструктурних проєктів, які реалізовуватимуться в закладах охорони здоров’я: https://chaszmin.com.ua/vidbir-propozytsij-z.../

 

Матеріал зібрано з відкритих тенет інтернету

понеділок, 12 лютого 2024 р.

Пам'яті захисника України уродженця Чернігівської області Дениса Шумейка

 

 


Денис

Миколайович

Шумейко

(1989 - 2023)

 

Народився 13 лютого 1989 року в селі Халявин Чернігівського району Чернігівської області, що нині входить до Новобілоуської територіальної громади. Зростав дружнім, добрим, турботливим.

Навчався у місцевій школі. Після закінчення Халявинської школи продовжив навчання у радіотехнічному училищі, де здобув спеціальність автомеханіка. Спершу працював за фахом, а потім на будівництві.

26 грудня 2022 року був мобілізований до Збройних сил України. Захищав Україну у складі одного з підрозділів військової частини А0284 на посаді снайпера розвідувального відділення. Разом з побратимами солдат Шумейко мужньо захищав незалежність і територіальну цілісність України.

Загинув 21 жовтня 2023 року під Бахмутом Донецької області під час виконання бойового завдання. Загиблому було 34 роки.

Попрощалися з воїном 27 жовтня у Чернігові в Катерининській церкві, Поховали на кладовищі  рідного Халявина з усіма військовими почестями.


Матеріал зібрано з відкритих тенет інтернету

 

середа, 7 лютого 2024 р.

ВИПЛАТИ ВПО З 1 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

 


Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 2024 року № 94 оновлено підходи до соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій. Зокрема, з 1 березня автоматично продовжать допомогу певним категоріям ВПО.

Кому з ВПО автоматично продовжать допомогу з 1 березня

Останні зміни оновили підходи до надання допомоги, зокрема тепер надання допомоги побудовано на індивідуальному підході в залежності від того, до якої категорії належить ВПО або його сімʼя за різними ознаками: дохід, вік, працездатність, регіон проживання, період переміщення і багато іншого.

Отже, є декілька категорій ВПО, кому з 1 березня допомогу на проживання продовжать ще на 6 місяців автоматично, тобто без додаткового звернення:

• пенсіонери, розмір пенсії яких не перевищує 9 444 грн;

• особи з інвалідністю I чи II групи;

• діти з інвалідністю віком до 18 років;

• діти, хворі на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;

• діти-сироти;

• діти, позбавлені батьківського піклування;

• особи з числа дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 23 років, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;

• батьки-вихователі;

• прийомні батьки.

Інші особливості продовження допомоги ВПО з 1 березня:

▪ тих, хто продовжував отримувати допомогу після липневих змін в порядку отримання допомоги (наприклад, пенсіонери ВПО «першої хвилі», особи з інвалідністю, які є ВПО з 2022 року тощо);

▪ тих, хто почав отримувати допомогу з 1 серпня 2023 року;

▪ тих, хто отримав право на повторну виплату допомоги у зв’язку з черговим переміщенням.

Важливо знати, що при вирішенні питання про продовження допомоги середній сукупний дохід до уваги не береться, але продовжує діяти липневе правило про відповідність майновим критеріям (про придбання авто, іноземної валюти, житла, депозитів і тд).

Тобто таким особам не потрібно протягом лютого-березня звертатися з додатковою заявою про продовження виплат. Виплати мають бути продовжені автоматично.

Якщо Ви належите до пільгової категорії і це підтверджується документально, але, на жаль, сталася технічна помилка і Вам не продовжили виплати (тобто Ви бачите, що протягом березня гроші так і не надійшли), потрібно письмово звертатися до органу соціального захисту населення, де Ви стоїте на обліку як ВПО, із заявою про продовження виплат.

Людині, яка належить до категорії з вищевказаних, допомога буде продовжена автоматично. Члени ж її сімʼї також можуть претендувати на продовження виплат. Але їм слід протягом лютого-березня звернутися до органів соціального захисту населення із письмовою заявою про продовження виплат.

 

 Матеріал зібрано з відкритих тенет інтернету

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...