середа, 25 грудня 2024 р.

Пам’яті захисника України Сергія Артюха: до дня народження полеглого воїна

 


Сергій

Артюх

(1992-2024)

 

Народився 28 грудня 1992 року у місті Чернігові.

Навчався в місцевій школі № 22, після закінчення — у Чернігівському вищому професійному училищі.

Проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України.

В умовах повномасштабної війни долучився до лав Збройних Сил України.

Під час виконання чергового бойового завдання отримав поранення. Був евакуйований до медичного закладу Києва, але 3 червня 2024 року помер.

Попрощалися із Сергієм Артюхом у Чернігові, поховали на кладовищі "Яцево" з усіма військовими почестями.

вівторок, 24 грудня 2024 р.

Пам’яті захисника України Олександра Лічкуна: до дня народження полеглого воїна

 


Олександр

В’ячеславович

Лічкун

(1983 - 2024)

 

Народився 25 грудня 1983 року у Луганську. Закінчив місцеву школу №7, потім вступив до кулінарного училища, де опанував фах кухаря.

У 2014-му переїхав до Чернігова, де надалі і проживав. Працював шеф-кухарем, був працьовитим, відповідальним, уважним. Захоплювався велосипедним спортом.

З перших днів повномасштабної війни долучився до лав оборонців України. Солдат. Мав позивний "Нож". Побратими згадують його  хоробрим і відданим солдатом, який з честю виконував свої обов'язки.

Загинув 10 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання на Луганщині.

Попрощалися та поховали військового у Чернігові з усіма військовими почестями.

неділя, 15 грудня 2024 р.

Пройти навчання та отримати нову професію (на допомогу ВПО)

 


   


Кожному громадянину, який, не може знайти роботу через недостатній рівень кваліфікації чи професійних навичок, яких потребують роботодавці, Україна надає можливість за державний кошт отримати нову, затребувану на ринку праці спеціальність, або підвищити свій професійний рівень. Потрібно лише обрати професію, яку хочете опанувати, та звернутись до Державної служби зайнятості за ваучером на навчання. Дана програма є складовою флагманського проекту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні.

 

Загалом ваучер можна використати для навчання за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.

 

Ваучер дає людині право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Станом на сьогодні сума ваучера на може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.

 

Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які при цьому мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3-х років. Зокрема, це:

 

люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком);

ветерани, учасники бойових дій;

внутрішньо переміщені особи працездатного віку;

особи з інвалідністю;

люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.

 

Щоб отримати ваучер на навчання необхідно:

 

обрати спеціальність, професію та місце навчання;

подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (основні - паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).

Впродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.

середа, 11 грудня 2024 р.

Увічнення пам’яті захисника України уродженця Чернігівської області Руслана Постріла

 


Руслан

Постріл

(1989 - 2024)

 

Руслан народився 3 грудня 1989 року.

У жовтні 2008 року він розпочав строкову службу у Збройних силах України, яку проходив протягом року.

З 16 серпня 2018 року Руслан Постріл служив у лавах Збройних сил України за контрактом. Брав участь в ході антитерористичної операції на сході країни. Був чесним,  відповідальним, вірним присязі та Батьківщині.

Передчасно пішов з життя 19 листопада 2024 року. Прощання з захисником відбулося у селищі Макошине Чернігівської області 29 листопада. Поховали полеглого воїна з усіма військовими почестями.

середа, 4 грудня 2024 р.

Увічнення пам’яті захисника України уродженця Чернігівської області Руслана Голубенка

 


Народився 3 грудня 2002 року в селі Рябухи Талалаївської громади Чернігівської області в багатодітній родині. Був найстаршим. Дбав про інших більше, ніж про себе, мав велике щире серце.

Навчався в Плугатарській загальноосвітній школі. Згодом вступив до Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької.

У лютому 2021 року долучився до лав Збройних Сил України за контрактом.

З перших днів повномасштабного ворожого вторгнення брав участь в обороні Чернігова, після боронив державу на інших напрямках. 

Молодший сержант Руслан Голубенко служив у 1-й окремій танковій Сіверській бригаді. Був командиром відділення розвідки, працював з дронами. Мав позивний "Руха". Руслан дуже добре воював як для своїх років, був дуже сміливим хлопцем і майстерним бійцемпобратими його поважали.

10 жовтня 2024 року батьки отримали голосове повідомлення від сина, що він «має прориватися». Того ж дня у мережі поширили відео зі стратою 9 українських військовополонених на Курщині, на якому батьки Руслана Голубенка розпізнали свого сина. 16 жовтня подружжя отримало сповіщення, що їхній син зник безвісти біля села Толстий Луг в Курській області.

Тіло бійця вдалося забрати з поля бою лише через деякий час. Полеглого військовослужбовця привезти додому 26 жовтня у закритій труні.

21-річного захисника України Руслана Голубенка провели в останню путь та поховали 26 жовтня на кладовищі села Рябухи Талалаївської громади з усіма військовими почестями.

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...