середа, 9 липня 2025 р.

Репарації: міжнародний Реєстр збитків

 


     Репарації - це форма матеріальної відповідальності держави, яка розпочала агресивну війну, за шкоду, заподіяну державі, що зазнала нападу. Іншими словами, це виплати, які держава-агресор повинна здійснити державі, що постраждала від війни, для відшкодування збитків, завданих під час бойових дій. 

 Наразі питання репарацій актуальне у зв'язку з російською агресією проти України, де Україна вимагає від Росії відшкодування збитків, завданих війною. 

Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російською Федерацією проти України (RD4U) створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, і є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму.

Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами та знаходиться в м. Гаага.

Процес подання заяв відбувається виключно в електронному вигляді. Для того, щоб заяву було внесено до Реєстру, вона повинна відповідати трьом простим критеріям прийнятності.

Заяви мають бути подані стосовно збитків, втрат чи шкоди, які були завдані:

  • 24 лютого 2022 року або пізніше;
  • на території України в її міжнародно-визнаних кордонах, включаючи територіальні води;
  • міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України. 

Подання заяв здійснюється заявниками через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія» https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr-zbytkiv.

Тут ви можете подати заяву про репарації до Реєстру збитків за різними категоріями. Після того, як заяву буде перевірено на відповідність прийнятим правилам та внесено до Реєстру, заява та докази до неї будуть передані майбутній компенсаційній комісії, створення якої триває, для розгляду та прийняття рішення про розмір компенсації.

Веб-портал доступний з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету, у тому числі з мобільних телефонів. Для подання заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

 

Важливо розуміти, що Реєстр збитків не буде розглядати та не оцінюватиме отримані заяви по суті і не встановлюватиме вартість збитків чи призначати будь-які виплати. Це будуть функції майбутнього міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним інструментом.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...