пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ОЛЕКСІЙ ЧЕПІГА

 


ОЛЕКСІЙ

ВІКТОРОВИЧ

ЧЕПІГА

(1985 - 2023)


Народився 25 лютого 1985 року у Чернігові. 

Навчався у місцевій загальноосвітній школі №2. Працював на будівництві в лісовому господарстві.

З 2014 року був учасником ГО “Самооборона Майдану”.

Після повномасштабного ворожого вторгнення 24 лютого Олексій став на захист незалежності і територіальної цілісності України. Служив у військовій частині А7332 на посаді стрільця і мужньо боронив Батьківщину від загарбників.

Загинув 9 січня 2023 року під час бойових дій поблизу населеного пункту Парасковіївка на Донеччині.

В останню путь провели воїна 25 січня з усіма військовими почестями. Поховали захисника на кладовищі “Яцево” в рідному Чернігові.


Джерела:

Загинули в бою за Україну: Чернігівщина провела в останню путь чотирьох захисників [Електронний ресурс] / Новий Чернігів: телеканал. – Електрон. текст та зображув. дані. – 2023, 25 січ. - Режим доступу: https://newch.tv/zahynuly-v-boiu-za-ukrainu-chernihivshchyna-provela-v-ostanniu-put-chotyrokh-zakhysnykiv-72586/ (дата звернення: 23.02.2023). - Мова : укр. Назва з екрана.

На Чернігівщині попрощалися з чотирма воїнами [Електронний ресурс] / Високий Вал. - Електрон. текст та зображув. дані. – 2023, 26 січ. - Режим доступу: HTTPS://VAL.UA/SITE/131029 (дата звернення: 23.02.2023).  - Мова : укр. - Назва з екрана.

На Чернігівщині попрощалися з чотирма військовими, які загинули у боях на Донеччині [Електронний ресурс] / Суспільне. Новини. - Електрон. текст та зображув. дані. – 2023, 25 січ., 17:22 - Режим доступу: https://suspilne.media/366394-na-cernigivsini-poprosalisa-z-cotirma-vijskovimi-aki-zaginuli-u-bou-na-doneccini/(дата звернення: 23.02.2023).  – Мова : укр. - Назва з екрана.

четвер, 23 лютого 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. АНДРІЙ АВРАМЕНКО

 


АНДРІЙ

АВРАМЕНКО

(1988-2023)

 

Народився Андрій 23 лютого 1988 року у Сосниці Чернігівської області.

Навчався в Сосницькій ЗОШ I – III ступенів. У 2003 році після закінчення 9 класів вступив до Сосницького сільськогосподарського технікуму, по закінченню якого отримав спеціальність “бухгалтер”. Вищу освіту Андрій здобув у Чернігівському державному інституті економіки і управління, де вчився на спеціальності “менеджмент”.

Був тренером з вільної боротьби. Неодноразово брав участь в навчальних зборах військовозобов’язаних.

У квітні 2022 року Андрій добровольцем став на захист незалежності і  територіальної цілісності Батьківщини. Служив у військовій частині А4574 на посаді стрільця-помічника гранатометника.

Загинув 5 лютого 2023 року під час боїв поблизу населеного пункту Іванівка на Донеччині.

Поховали загиблого захисника на центральному кладовищі рідної Сосниці. У нього залишились батько, дружина та син.

 

Джерела:

Загинув воїн із Чернігівщини [Електронний ресурс]  / Чеline ; П.Солодовник. - [Електрон.текст]. - Режим доступу: https: //cheline.com.ua/news/vijna/strong-zaginuv-voyin-iz-chernigivshhini-nbsp-strong-341834/.  – Мова : укр. - Загол. з екрану. - Перевірено 23.02.2023.

 

На Чернігівщині попрощалися з п'ятьма солдатами, які загинули на сході України [Електронний ресурс]  / Суспільне. Новини. - [Електрон.текст]. - Режим доступу : https://suspilne.media/381653-na-cernigivsini-poprosalisa-z-patma-soldatami-aki-zaginuli-na-shodi-ukraini/. - Загол. з екрану. - Перевірено 23.02.2023.

 

На Чернігівщині поховали пʼятьох бійців ЗСУ [Електронний ресурс]  / Час Чернігівський. - [Електрон.текст]. - Режим доступу : https://cntime.cn.ua/na-chernigivshini-pohovali-pyatoh-bijciv-zsu-article/. - Загол. з екрану. - Перевірено 23.02.2023.

 

Прощання із захисником України Андрієм Авраменком / Youtube; Сосницька громада. - Електрон. текст та  відеодані. - Сосниця, 2023, 10 лют. – Режим доступу: https://youtu.be/cW-8begwsyc (дата звернення: 23.02.2023). – Назва з екрану.

 

середа, 22 лютого 2023 р.

КОЛИ ТВІЙ ФРОНТ - ІНФОРМАЦІЙНИЙ

 


Про проєкт «MRIYA», який є спільдією Кіберполіції України та волонтерів у протидії російським окупантам у медіа-просторі.

Кіберполіція України, спільно з волонтерами та небайдужими громадянами перетворила проєкт «МРІЯ» у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі.

Як працює бот у бот «Народний месник»

Створений чат-бот для громадян - “Народний месник”, сюди надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, надсилайте скаргу у бот Кіберполіції: https://t.me/ukraine_avanger_bot.

Як працює бот у бот «StopRussia | MRIYA»

Виявили підозрілий ресурс окупанта, надсилайте скаргу у бот Кіберполіції: https://t.me/stopdrugsbot.  

Для чого створений канал «StopRussia | MRIYA»

- Перевіряємо та блокуємо ресурси які поширюють фейки та пропаганду, котрі надходять у бот «StopRussia | MRIYA».

- Створюємо інструкції для боротьби на інформаційному фронті.

- Хочеш долучитися до кібервійська і разом блокувати фейки та пропаганду в інтернеті, приєднуйся  до каналу https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6  і виконуй подальші інструкції.

Джерело: https://pnotg.gov.ua/news/proekt-mriya-sinergiya-kiberpolitsii-ukraini-ta-volonteriv-u-protidii-rosiskim-okupantam-u-media-prostori-2023-02-03

Пошук учасників на волонтерський проект “Volunteering for Development” в Латвії


Волонтерський проект “Volunteering for Development”

Старт проекту: лютий-березень 2023
Термін проекту: 10 місяців
Місце проведення: м. Резекне, Латвія


Що будуть робити волонтери?

Волонтери будуть працювати з приймаючою організацією або в соціальному центрі.

Серед основних завдань в приймаючій організації:

-        організація заходів для молоді в школах, молодіжних центрах як у Резекне, так і в Резекненському районі

-        інформування та проведення зустрічей для молоді про можливості Erasmus+та ЕSC;

-        допомога персоналу організації в їхній повсякденній роботі, у підготовці семінарів, молодіжних обмінів, зустрічей, спілкуванню з партнерськими організаціями;

-        налагоджування контактів з різними міжнародними організаціями, містами, школами та культурними центрами.

Серед основних завдань в соціальному центрі:

-        сприяння інтеграції літніх людей у європейське суспільство;

-        підвищення рівня знань про процеси, що відбуваються в Європі, сприяння міжкультурному діалогу, розумінню різноманіття націй, мов, культур, надання інформації про те, що відбувається в їхніх рідних країнах, забезпечення міжкультурної освіти;

-        проведення мовних курсів з власної рідної мови;

-        проведення комп’ютерних класів, занять з кулінарії та спорту.

Кого ми шукаємо?

-        креативних учасників віком 18-30 років;

-        зі знанням англійської мови;

-        з активною життєвою позицією.

Волонтери працюватимуть з понеділка по п’ятницю.

Фінансування:

Проектом покриваються витрати на проживання з усіма зручностями. Дорога покривається приймаючою організацією в рамках ліміту. Щомісяця волонтер буде отримувати гроші на їжу та кишенькові гроші.

Також волонтеру оформлюється повне медичне страхування та надається можливість відвідувати мовні курси.

Надсилайте свої резюме англійською мовою та мотиваційний лист на адресу info@ngo-unit.org. В темі листа просимо зазначити ESC Rezekne.

Дякуємо за поширення допису серед друзів!

Організатор: ГО ”Юніт”

Джерело: https://www.prostir.ua/?grants=poshuk-uchasnykiv-na-volonterskyj-proekt-volunteering-for-development-v-latviji

пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

«НЕБЕСНА СОТНЕ, ВИ ТЕПЕР СВЯТІ!» (до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні): віртуальна виставка

 


Щорічно 20 лютого згідно із указом Президента України №69/2015 "Про вшанування подвигу учасників революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" відзначається День Героїв Небесної Сотні.

У цей день згадуємо подвиг учасників Революції гідності 2013-2014 років та вшановуємо пам’ять загиблих під час акцій протестів. 

Найбільш криваві дні припали на завершальний етап Революції гідності. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей - 78 осіб. Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Пізніше їх назвуть Героями Небесної Сотні. Серед учасників, які поклали своє життя за майбутнє України є і уродженці Чернігівського краю: Андрій Мовчан, Віктор Орленко,  Василь Прохорський.

Дізнатися більше про ідеї Революції Гідності,  її передумови, активних учасників тих подій  пропонуємо з відібраних видань. Ознайомитися з виданнями запрошуємо до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва. Позначені «*» містяться у фондах Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва. 



[94 дні]. Євромайдан очима ТСН : [фотоальбом] / [авт. ідеї Т. Пушнова ; голов. ред. А. Чех ; фот.: С. Долженко та ін.]. - Київ : Основи, [2014]. - 165, [7] с. : фот. кольор. 

У книзі «94 дні. Євромайдан очима ТСН» за матеріалами команди телеканалу відтворюється хронологія подій Революції Гідності. Це видання – колективне бачення журналістів, операторів, редакторів і ведучих ТСН, для кожного з яких Євромайдан став не лише роботою, а й важливою сторінкою життя.



Бердинських К. Є люди: теплі історії з Майдану : [блог-щоденник] / Крістіна Бердинських. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. - 179 с.*

Блог-щоденник з Інтернету, який авторка журналістка Крістіна Бердинських розпочала під час Євромайдану. 1 грудня на Банковій вона написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Автор щодня зустрічала на Майдані особистостей - скромних і відчайдушних,з різних місцин України, які кожної миті готові були віддати життя за краще майбутнє для України. Саме про таких людей розповідається у  щоденнику «Єлюди».


Виноградов О. Слово Майдана : публіцист. видання / Олег Виноградов ; ред. Лариса Пасько. – Київ : Видавець Корбуш, 2014. – 527 с. : іл.

Збірка складається зі ста оповідань учасників і очевидців. Це спогади представників майже всіх служб, підрозділів, напрямків і рухів Майдану. Кожен майданівський день, кожну подію, кожен штурм герої книги бачили по-різному.

 


Вітер М. Літопис Революції Гідності / М. Вітер. - Львів : Піраміда, 2017. - 278 с.*

Книга містить правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу. Основна увага в книзі приділяється опису подій, людей, того духу, їхній  взаємопідтримці і самопожертві, що панував на Майдані. Видання не претендує на професійний історичний чи політологічний аналіз Революції Гідності. Автор не оцінює внесок опозиційних партій у перемогу. 


Герасименко О. Майдан після Майдану
 / Олена Герасименко. - Київ : ВІПОЛ, 2016. - 135 с. : фот. кольор. - Бібліогр.: с. 133-135. - 1000 прим.

Написати цю книгу авторку надихнуло замовчування подій на Майдані Незалежності після Революції Гідності. Тим більш, що все частіше можна почути, що Революція ще не закінчилася, вона продовжується. Для багатьох учасників тих подій ще тоді, в лютому 2014 року, було це зрозуміло. Але довелося вибирати: або воювати, або тиснути на владу. Частина активістів залишилася на Майдані. Не всі їх розуміли, багато образливих слів доводилося вислуховувати. Ціле спекотне літо майданівці намагалися контролювати владу, підштовхувати її до реальних дій та проведення реформ. Однак встояти проти "системи" Майдан не зміг. Тому Революцію ще не закінчено і ми повинні завершити розпочату справу.



Дичка Н. Знакове світло Майдану
: зб. поезій / Н. Дичка. – Київ : Смолоскип, 2014. – 45 с. : фот.

«Знакове світло Майдану» — збірка поезій відомої української письменниці, члена НСПУ, лауреата премій «Смолоскип» (1995) і «Гранослов» (1996)» та багатьох інших міжнародних і всеукраїнських конкурсів — Надії Дички. Авторка по-філософськи глибоко та по-ліричному чуттєво зображує події, що відбувалися на Майдані у Києві 2013-2014 рр.



Євромайдан: хроніка відчуттів: [колекція есе] / Тарас Прохасько [та ін.] ; [упоряд. Карп'юк В.]. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 151, [1] с. : фот.

Видання містить твори Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Винничука. Відібрані твори об’єднані темою Євромайдану та висвітлюють окремі події в період його тривання. Представлені найцікавіші з точки зору людей з досвідом - польові враження, де відображені найдостовірніші і найцінніші деталі. В кінці видання подано хронологію основних етапів Євромайдану (21.11.2013-22.02.2014). 

 


Капранови (Брати). Майдан. Таємні файли / Капранови. - Київ : Нора-Друк, 2017. - 317 с.*

Видання представляє собою журналістське розслідування про Майдан. Автори висвітлюють правду про події, які донині залишалися таємницею. Йдеться про перебіг подій, що відбувалися за лаштунками Майдану. У книзі знайдете відповіді на питання: Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? 



Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія: головне розслідування подій Революції Гідності / Соня Кошкіна. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 394, [24] с.*

У книзі зібрано інтерв’ю з громадськими активістами подій 2013-2014 років - людьми, які перебували по обидва боки барикад. У даному  виданні  висвітлено суперечності між людьми з різними світоглядами. 80 відсотків контенту є унікальним, адже дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Авторка висвітлила і деякі процеси, що були приховані від українців, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.



Кравченко А. Майдан і українська національна ідея
/ А. Кравченко. - Т.: Джура, 2014. - 108 с.

У виданні розглянуто всенародний Майдан як явище: як воно виникає, як самоорганізується без втручання влади, яка сила об'єднує і веде за собою людей і яку силу ведуть за собою люди на Майдан. Книжку присвячено аналізові рушіїв і ключових особливостей загальнонародного протесту, що випливають із етнічної психології українців, національної ідеї, втілено в тисячолітній культурі України. 

 


Курков А. Щоденник Майдану та війни / Андрій Курков ; [пер. з рос. В. С. Бойка]. - Харків : Фоліо, 2018. - 329, [1] с.*

Дане видання - це перевидання книги «Щоденник Майдану», що 2015 року вийшла у видавництві «Фоліо». Це – особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про окупований Донбас.


Люди Майдану : хроніка : фотоальб. / ред. Л. Івшина ; упоряд. : Р. Канюка, М. Семенченко, А. Жуков ; авт. текст. М. Семенченко. – Київ : Вид-во ПрАТ, 2014. – 240 с. : фот., іл., портр. – (Б-ка газети “День”).

Це добірка знакових фотографій з Майдану : від найпершого вечора – до трагічних подій на Інститутській. Фотокореспонденти та журналісти «Дня» були у вирі подій, серед тих, хто творив Історію на головній площі країни та поза нею. Цей альбом – узагальнене відчуття Майдану безпосередніми його учасниками – яким його побачив, зафіксував та осмислив на своїх шпальтах «День». «Майдан вивів на авансцену української і світової історії нові українські обличчя, характери, – зазначила головний редактор «Дня» Лариса Івшина у передмові до фотоальбому. – Запам’ятаймо цей час у образах”.


Майдан від першої
 особи. Мистецтво на барикадах: [зб. спогадів] / Укр. ін-т нац. пам'яті ; [упоряд.: Т. Ковтунович, Т. Привалко]. - Київ : К.І.С, 2016. - 302 с. : кольор. іл., фот. - (Майдан: усна історія : проект ; вип. 2). - 1 500 прим.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.


Майдан Гідності : (пам’яті “Небесної сотні”)
/ упоряд. С. Козак. – Київ : Літератур. Україна, 2014. – 204 с. – (Б-ка газети “Літератур. Україна”). – 2014. – № 9

Збірник присвячено одній із найбільш знакових подій в історії української державності – Євромайдану, до якого протягом трьох місяців була прикута увага вітчизняних та світових засобів масової інформації. Українські письменники, науковці, публіцисти, дипломати активно осмислювали революційні події, давали їм моральну та фахову оцінку, розмірковували про значення суспільних змін для культури і націотворення. Видання містить список героїв, полеглих за Україну, а також звернення до інтелігенції, матеріали з хронології Євромайдану, аналітичні статті, відгуки на знакові події листопаду 2013–лютого 2014 років, а також до теми російської агресії в Криму.

 


Майдан. Погляд зсередини: спогади "Львів. брами" - захисників 1-ої барикади, що під мостом на вул. Інститутській / [авт.-упоряд. Олег Трайдакало]. - Київ : Book Express : Мельник М. Ю [вид.], 2018. - 313, [6] с. : іл.*

Це історія про людей із легендарної «Львівської брами», їх участь в подіях Революції гідності та справжні людські чесноти: доброту, щирість, небайдужість. Розповідається про щоденну роботу цих людей, завдяки якій стали можливими тектонічні зміни в українському суспільстві.  Книга цікава тим, що в ній відображено автентичні емоції і почуття учасників тих подій: терпимість до опонента; справжнє братерство людей; стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; гіркота втрати людей. 



Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність / за ред. Леоніда Фінберга, Ірини Берлянд, Олени Андреєвої. - Київ : Дух і Літера, 2018. - 815 с. - (Бібліотека спротиву. Бібліотека надії)

Першу частину текстів нової книги складають спогади про медичну допомогу майданівцям та їх рідним у Києві та загалом Україні. Це безпрецедентний досвід самоорганізації людей, який треба зафіксувати й осмислити. У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Ця практика теж не має аналогів у вітчизняній історії й варта того, щоб бути зафіксованою як подяка нашим закордонним друзям.


Небесна сотня: [книга-реквієм] / [К. Богданович та ін. ; упоряд.: О. Трибушина, І. Соломко]. - Харків : Фоліо, 2014. - 205, [1] с. : фот.*

Книгу присвячено учасникам Революції гідності, які заради кращого майбутнього України віддали найцінніше - власне життя. Герої книги - звичайні люди з різних куточків нашої держави. Різні за фахом, освітою, світоглядом, але об’єднані однією метою – вибороти світле і незалежне буття для своєї батьківщини. Пізніше їх назвуть «Небесною сотнею» та «воїнами Світла». Дане видання було створено, щоб пам’ять про самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців.


Небесна сотня. Книга-реквієм : [фотоальбом] / [упоряд. Р. Савчак ; редкол.: В. Баганецька (голова) та ін. ; фот.: Р. Бончук та ін.] ; [Центр соц. проектів "Хочу жити"]. - Вид. 2-ге, допов. - Львів : [б. в.], 2015. - 71 с. : фот.

Книга містить фотохроніку Майдану, портрети кожного Героя Небесної Сотні, їхні біографії, розповіді про їхній подвиг задля європейського майбутнього України. Зверху над фото вказано з якого регіону він походив. Розміщено і соціальний статус Героя, а також подано фразу, якою людина ще за життя окреслила своє життєве кредо, або висловлювання про нього рідних і знайомих людей.  

Революція Гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України : наук.-метод. матеріали / Володимир Головко, Олександр Палій, Оксана Черевко, Сергій Янішевський ; за ред. Павла Полянського. – Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. – 34 с. : фот.

Революція Гідності 2013–2014 рр. та війна українського народу проти російської агресії стали у ХХІ столітті центральними подіями новітньої історії не лише України, а і Європи і світу. Наукове осягнення подій 2013-2014 рр. стрімко набирає обертів. Для більш глибокого розуміння проблеми та її контексту у виданні представлено науково-методичні матеріали, які можуть слугувати своєрідною платформою для синхронізації індивідуальних історій багатьох людей та історії країни в цілому.                                                                                                                         


Стражний О. Менталітет Майдану: хроніка подій - свідчення очевидців / Олександр Стражний. - Київ : Дніпро, 2016. - 251 с.*

У книзі розглянуто події, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Висновки зроблено учасником Руху спротиву, який надає фактам неочікуване осмислення. Наприклад, менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і діє. Надається і аналіз поведінки учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан. 



Токмань Г. Майдан: сторінка живої історії
/ Ганна Токмань. - Ніжин : Лисенко М. М. [вид.], 2015. - 97, [1] с. - 300 прим.

У книзі спогадів однієї з рядових учасниць революційних подій кінця XX – початку XXI ст. в Україні передано особисті враження, роздуми, емоції оповідачки. В есеїстичній формі висвітлено суб'єктивний погляд на протестні суспільні процеси в країні. У центрі розповіді – ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. Зроблено спробу створення узагальненого образу т. зв. «масовки» як одного з феноменів Майдану.

 


Филипович Л. Майдан і Церква  / Людмила Филипович. - Київ : Техніка, 2015. - 650 с. : фот.*

Видання містить результати моніторингу подій зими 2013-2014 рр. Авторський колектив мав за меті відобразити події в Україні як вони фіксувалися в інформаційному просторі, розкрити суть духовного Майдану, зміст Революції Гідності, показати роль релігії і Церкви в становленні громадянського суспільства та сучасних соціально-політичних процесах. До збірки увійшли хронологія подій, офіційні документи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, неофіційні висловлювання та коментарі звичайних віруючих та пасторів, експертні оцінки політиків, державних діячів.


Щербак В. Мій Майдан : революція гідності, листопад 2013–лютий 2014
/ В. Щербак. – Київ : ЗНУА, 2015. – 270 с. : іл.

У книзі, присвяченій Революції Гідності, відтворена хронологія подій листопада 2014 – лютого 2015 з коментарями і спогадами автора, який спостерігав більшість подій на власні очі. Видання містить також перелік Героїв Небесної Сотні з коротким описом їхньої участі в подіях на Майдані і обставин загибелі.


четвер, 16 лютого 2023 р.

ВІРИМО, ПІДТРИМУЄМО, РЕКОМЕНДУЄМО: ЗУСТРІЧ-ПІДТРИМКА

 


«Наші хлопці дорожчі всіх смарагдів»

Світлана Жимолостнова, волонтер


Приєднуємося до вислову відомої чернігівської волонтерки Світлани Жимолостнової і вважаємо великою честю знайомство із справжніми героями. Можливість  підтримати  поранених бійців у складний для них час вважаємо своїм святим обов'язком. Знаємо з досвіду, що навіть проста увага додає  сили.

15 лютого працівники Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва в чергове відвідали військовослужбовців, які проходять курс реабілітації в одному з медичних закладів Чернігова. Спілкувалися з бійцями – мешканцями Чернігова і Чернігівщини, які стали на захист територіальної цілісності і незалежності України добровольцями. Поранення отримали на Сході, переважно під Бахмутом. Наші співрозмовники - чоловіки  різного віку, різних військових звань, з ушкодженнями різної важкості. Проте кожен хоче якомога скоріше відновитися і знову - на передову.

Захоплені вмотивованістю українських захисників з вдячністю слухаємо  історії бійців, пригощаємо корисними смаколиками, а також пропонуємо книги з нашої книгозбірні на будь-який смак. 


На цей раз користувалися попитом документальні дослідження основою яких є опис реальних подій та фактів. Зокрема, книги люб’язно подаровані нашій бібліотеці видавництвом «FOLIO». Наших нових користувачів особливо зацікавило видання авторства журналістки і воєнної кореспондентки Дар’ї Бурої «Чернігів. Чотирикутник єдності», де йдеться про тих, хто тримав оборону міста. 


Затребувані були й нові видання місцевих авторів: письменника і журналіста Сергія Дзюби «Чернігів у вогні» та колективу  ЧЕline і Павла Солодовника  «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни». У поданих виданнях розповідається про злочини  окупантів і жахи війни, які має знати увесь світ. Хлопці відбирали до читання і художні твори сучасних українських письменників. Надавали перевагу історичним романам

Впевнені, що обрані книги будуть для наших бійців незамінною допомогою на шляху до видуження.

Разом до перемоги!

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...