середа, 27 вересня 2023 р.

ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ НА ПРОЖИВАННЯ

 


Метою державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб є забезпечення підтримкою громадян, які  – через війну – втратили житло або вимушені були залишити власні домівки і переселитися з місць, де ведуться бойові дії або з тимчасово окупованих територій, а також допомога їм в адаптації до нових умов життя.

Така допомога є тимчасовою і має надаватися громадянам, які найбільше її потребують.

Наразі Уряд ухвалив постанову, якою уточнено параметри надання цієї підтримки. Держава фокусується  на допомозі тим, хто найбільше цього потребує. 

З 1 серпня допомога продовжується автоматично на один шестимісячний період для ВПО, які вже отримували допомогу на проживання, за виключенням ВПО, які:

·        перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);

·        повернулися до покинутого місця проживання.

·        відбувають покарання в місцях позбавлення волі. 

З 1 вересня виплата допомоги продовжиться для зазначених ВПО з урахуванням майнового стану внутрішньо переміщеної особи. Виплата допомоги припиняється  внутрішньо переміщеним особам, які отримували допомогу відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, якщо такі ВПО після вступу в силу постанови: 

1. придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше  5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони краіни;

2. придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

3. мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;

4. придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;

5. мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Майновий стан заявників перевірятиме Міністерство фінансів відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Міністерство фінансів перевіряє інформацію щодо кожної особи використовуючи державні реєстри, бази даних та інформацію наявну в банківських установах. За результатами верифікації Мінфін надає  рекомендації щодо того, чи має бути продовжено чи припинено виплату, чи, наприклад, уточнено певну інформацію щодо отримувачів. За результатами Рекомендацій орган соціального захисту повідомляє засобами електронного зв'язку щодо припинення виплати та її причину. У разі невідповідності інформації отримувач допомоги може принести відповідні підтверджуючі документи та виплата буде поновлена. Рішення органу соціального захисту населення може бути оскаржено до Нацсоцслужби  або у судовому порядку.

Водночас держава дає перехідний період протягом 1,5 місяці  для осіб, які мають достатні статки, і не можуть отримувати допомогу, щоб особи встигли адаптуватися до нових правил виплат

З 1 листопада 2023 року допомога призначається на шість місяців на сім'ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім'ї (далі - уповноважена особа)

Особи, які включаються до складу сім’ї уповноваженої особи визначені пунктом 3 Порядку.

До складу сім’і уповноваженої особи не включаються:

особи, які перебувають на повному державному утриманні;

особа, яка представляє інтереси дитини (переміщеної без супроводження законного представника) та перебуває з дитиною у сімейних, родинних відносинах (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат, сестра, тітка, дядько, вітчим, мачуха), але не є внутрішньо переміщеною особою, за наявності виданого службою у справах дітей за місцем звернення документа, що підтверджує такі відносини з дитиною;

особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування;

особа, у сім’ю якої влаштовано дитину, яка залишилися без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування);

особа, яка разом не проживає із отримувачем та не пов’язана з ним спільним побутом, що підтверджено документально, або перебуває за кордоном/зникла безвісти/депортована за межі України;

законний представник (для недієздатних або обмежено дієздатних осіб, а також дітей, яким призначено опікуна або піклувальника).

Розмір допомоги складатиме:

·        для осіб з інвалідністю та дітей ‒ 3 тис. грн;

·        для інших осіб ‒ 2 тис. грн.


 

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. УРОДЖЕНЕЦЬ ЧЕРНІГОВА. ДМИТРО СТОЛПНИК

 


ДМИТРО

СТОЛПНИК

(1974 - 2023)


Народився 2 жовтня 1974 року у Чернігові.

Навчався у Чернігівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9. Працював різноробом.

Після початку повномасштабної війни долучився до лав ЗСУ та служив у складі одного з підрозділів А1815. Рядовий. Разом з побратимами віддано захищав територіальну цілісність і незалежність України.

Загинув 21 травня 2023 року під час боїв поблизу одного з населених пунктів Донеччини.

Попрощалися з земляком у Чернігові в Катерининській церкві та поховали на кладовищі "Яцево" у рідному Чернігові з усіма військовими почестями.

понеділок, 25 вересня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ БОГДАН СКАКУНОВ

 


БОГДАН

АНАТОЛІЙОВИЧ

СКАКУНОВ

(1997 – 2023)

 

Народився 28 вересня 1997 в селі Халимонове Ніжинського району Чернігівської області (нині Бахмацька громада). Там ріс та навчався. З самого дитинства відрізнявся спритністю і витривалістю, виявляв співчуття до ближніх. Мав спокійний, врівноважений характер і добре серце. Завжди умів з людьми ладити.

Після закінчення місцевої школи проходив строкову військову службу. Потім підписав контракт та долучився до складу 80 окремої десантно-штурмової бригади. У 2021 році повернувся до цивільного життя.

У квітні 2022 року Богдан знову став до лав Збройних сил України. Його мобілізували до 3-ї окремої танкової Залізної бригади Збройних Сил України (військова частина А2573). Служив на посаді санітара медичного пункту. Разом з побратимами Богдан віддано боронив Україну від ворожих окупаційних військ.

21 березня 2023 року під час виконання бойового завдання біля села Комісарове на Харківщині солдат Скакунов загинув. Йому було лише 25 років.

Попрощалися з воїном 29 березня в його рідному селі та поховали на місцевому кладовищі. У загиблого воїна залишилися батьки.

 

середа, 13 вересня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ОЛЕГ БОГДАН

 



ОЛЕГ

ВОЛОДИМИРОВИЧ

БОГДАН

(1984 - 2023)

 

Народився 16 вересня 1984 року у місті Прилуки Чернігівської області. Тут закінчив школу, здобув професію та працював.

Навчався у місцевій загальноосвітній школі №10. Після закінчення 9-ти класів продовжив навчання у професійно-технічному училищі №34, де вивчився на монтажника санітарно-технічних систем, електрозварника ручного зварювання. З 2013 року працював на місцевому заводі «Belkozin Ukraine» на різних посадах.

З початком повномасштабного ворожого вторгнення приєднався до лав Збройних Сил України. Проходив військову службу у роті охорони Прилуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. З 2 листопада 2022 року ніс службу в одному з підрозділів військової частини А7105 на посаді оператора одного з відділень протитанкового взводу. Пізніше став бійцем 4-ї окремої танкової бригади імені гетьмана Івана Виговського, де обіймав посаду командира відділення протитанкового взводу. Разом з побратимами віддано боронив Україну від загарбників.

Загинув солдат Олег Богдан 26 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання біля міста Вугледар на Донеччині. Воїну було 38 років.

Попрощалися з військовим 30 квітня 2023 року у Соборі Різдва Пресвятої Богородиці (м.Прилуки).. Поховали захисника за бажанням рідних на кладовищі в селі Манжосівка Прилуцького району (Дідовецький старостинський округ).

У бійця залишилися мама, дружина, син, сестра.

вівторок, 12 вересня 2023 р.

Mожливість стати амбасадором ЄС



EU Neighbours East дарує таку можливість стати амбасадором ЄС.

Програма Young European Ambassadors допомагає молодим лідерам думок стати амбасадорами ЄС серед однолітків. Тут ви отримаєте безліч можливостей для прокачування лідерства, волонтерства та навичок, які знадобляться на роботі.

Цей конкурс підійде вам, якщо:

ваш вік — 16-26 років;

у вас є громадянство України, країн ЄС, Великої Британії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії або Республіки Молдова;

ви добре знаєте англійську мову;

у вас сильні комунікаційні навички;

ви цікавитеся співпрацею з ЄС і прагнете ділитися знаннями та інформацією з однолітками;

ви готові придумувати, створювати й брати участь в громадських проєктах.

Програма передбачає:

Подорожі до країн ЄС та Східної Європи на Форуми європейської молоді, конференції Східного партнерства, воркшопи та інші події.

Регулярні практичні онлайн-воркшопи від урядовців, дипломатів, журналістів, представників брендів та громадських організацій з ЄС.

Участь у мережі з понад 1700 активних підлітків, що можуть поділитися досвідом та секретами участі в Erasmus+, стажуваннях та інших проєктах ЄС.

Активну спільноту в онлайні та офлайні: воркшопи, ідеятони, вікторини, ярмарки, Дні Європи та інше.

Деталі конкурсу та заявка за посиланням:

https://bit.ly/48dAP4v.

Дедлайн — 1 жовтня, 23:59 за Києвом.

 

Джерело: House of Europe

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...