понеділок, 18 грудня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ МИХАЙЛО КОВАЛЕНКО

 


МИХАЙЛО

ЮРІЙОВИЧ

КОВАЛЕНКО

(1987 - 2023)

 

Народився 23 грудня 1987 року в місті Городня Чернігівської області.

З 1994 року навчався в Городнянській загальноосвітній школі №1, де провчився 9 класів. Після цього ще 2 роки навчався Мощенкській загальноосвітній школі. Закінчив Чернігівський професійний ліцей за спеціальністю електрозварювальник у 2006 році.

З травня 2007 року по травень 2008-го проходив строкову військову службу. Служив водієм.

Від початку ворожої агресії на сході України брав участь в Антитерористичній операції (2014-2015). Після демобілізації повернувся на рідну Городнянщину.

У вересні 2022 року був мобілізований до лав Збройних Сил України. Службу ніс у складі стрілецького батальйону 1-ї Окремої Танкової Сіверської Бригади Оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1815) на посаді старшого навідника кулеметного взводу. Боронив державу на першій лінії фронту.

19 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання наш земляк Михайло Коваленко загинув. Це сталося поблизу села Старомайорського Волноваського району Донецької області під час танкового обстрілу.

Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі у Городні.

У загиблого залишилися дружина та двоє дітей.

середа, 13 грудня 2023 р.

ЕКСТРЕНА ГРОШОВА ДОПОМОГА

 


На матеріальну підтримку можуть розраховувати люди з дев’яти регіонів

В Україні постраждалі від війни та переселенці можуть розраховувати на грошову допомогу — як від Уряду, так і міжнародних організацій та різних благодійних фондів. Як правило, на такі виплати доводиться очікувати певний час. Проте Естонська рада у справах біженців реалізує програму надання багатоцільової матеріальної допомоги й в екстреному форматі, передає Донбас24.

 

На такі виплати можуть претендувати українці, які потребують фінансової підтримки внаслідок:

 

  онкологічного захворювання та необхідності негайного проведення операції (в одного чи більше членів домогосподарства);

 

  поранення через бойові дії та необхідності невідкладного лікування (в одного чи більше членів домогосподарства).

 

Щоб отримати грошову допомогу, необхідно заповнити онлайн-форму та завантажити медичні документи, що підтверджували би факт онкологічного захворювання чи поранення, і паспорт (інший документ для ідентифікації особи). Після перевірки даних з людьми, які подали заявку на виплати, зв’яжуться протягом п’яти днів.

 

Програма виплат від Естонської ради у справах біженців охоплює різні цільові групи людей в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Херсонській, Миколаївській, Одеській областях. Окрім екстреної грошової допомоги, можна отримати й інші виплати. Їх надають громадянам з критеріями вразливості, зокрема:

 

  втрата годувальника домогосподарства;

 

  руйнування або пошкодження житла внаслідок бойових дій;

 

  інвалідність або тяжкий стан здоров’я;

 

  одинокі батьки;

 

  малозабезпечені родини, в яких є новонароджені, неповнолітні діти, вагітні жінки та ті, які годують немовлят.

 

Читайте також: Допомога для ВПО від французької організації Solidarites International — як отримати кошти

 

Сума допомоги складає 2 220 грн на одну особу на три місяці. Подати заявку на виплати можна за телефоном кол-центру: 0−671−052−803 (з 9:00 до 19:00 з понеділка по п’ятницю). Мешканці тимчасово окупованих чи нещодавно звільнених від росіян населених пунктів, які не мають можливості здійснювати телефонні дзвінки, можуть заповнити заявку на допомогу онлайн.

вівторок, 5 грудня 2023 р.

Новий випуск газети для ВПО «Схід now» в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва





Шановні користувачі!

Повідомляємо, що до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва надійшов новий випуск газети для ВПО «Схід now». Видання розроблене для вимушених переселенців з Донеччини та Луганщини командою ВПО, що також зі Сходу України. Газета містить актуальну інформацію для внутрішньо-переміщених осіб, які знайшли прихисток на Чернігівщині.  В ній йдеться про події  українського Сходу, відбудову регіону, можливості адаптації для внутрішньо-переміщених осіб на новому місці, юридичні поради тощо.

Проєкт реалізується ГО «Маріупольська асоціація жінок «БЕРЕГИНЯ» за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина та виходить накладом 200 тис. примірників. Друкована версія газети розповсюджується в Україні та країнах Європи, які прийняли найбільшу кількість українських біженців. Наша бібліотека є центром розповсюдження даного видання в Чернігівській області. 

Усіх бажаючих отримати безкоштовний примірник газети «Схід now» запрошуємо до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва за адресою м.Чернігів, Молодчого, 2.

понеділок, 4 грудня 2023 р.

ЗАВДЯКИ ЗУСИЛЛЯМ ВОЛОНТЕРІВ СВІТ СТАЄ КРАЩИМ: до Міжнародного дня волонтера

 


«Волонтер» в перекладі з латинської мови означає “добровільний, доброволець”.

Законом України «Про волонтерську діяльність» цей вид активності визначається як «добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги», яка ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності, неприбутковості.  У Загальній декларації волонтерів, прийнятій у Парижі у 1990 році, волонтерська діяльність розглядається, як інструмент соціального, економічного, культурного, екологічного розвитку. Зокрема підкреслюється, що волонтерство – це добровільний вибір, що відображає особисті погляди і позиції; це активна участь громадянина в житті суспільства, що виражається, як правило, у спільній діяльності у межах різного роду асоціацій.

Відповідно до чинного вітчизняного законодавства, волонтерська діяльність в Україні може здійснюватися за різними напрямами. 

·        благодійництво та благодійницька діяльність;

·        організація дозвілля для дітей та юнацтва;

·        надання соціальних послуг людям, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги;

·        охорона навколишнього природного середовища;

·        участь у подоланні наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги жертвам катастроф, військових конфліктів, стихійних явищ;

·        охорона здоров’я, материнства та дитинства;

·        розвиток фізичної культури та спорту;

·        розвиток культури та мистецтва;

·        зміцнення національних традицій та підтримка національних меншин;

·        надання безоплатної правової допомоги;

·        забезпечення безпеки вболівальників під час проведення спортивних змагань;

·        розвиток та популяризація волонтерської діяльності.

·         

В умовах війни головним є:

-        забезпечення ЗСУ амуніцією, військовим приладдям, лікарськими препаратами;

-        евакуація, перевезення та допомога біженцям, людям, постраждалим від війни;

-        пошук зниклих людей та порятунок тварин;

-        пошук притулків для тварин та тимчасового житла для людей;

-        За власним бажанням, волонтери можуть надавати безкоштовну допомогу за фахом. Це може бути психологічна підтримка, пошиття спеціальної амуніції для військових або одягу для поранених бійців, навчання або надання медичної допомоги, приготування обідів. Волонтерською може бути й фізична праця.

 

Законодавством також визначено, хто такі волонтери і за яких умов громадяни України можуть ними стати. Волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника. 

В Законі України “Про волонтерську діяльність” зазначено, що посвідчення волонтера можуть отримати ті, хто займається волонтерською діяльністю у організаціях та установах, що залучають до своєї роботи волонтерів. Залучати можуть організації та установи, які є неприбутковими, такі як громадські об'єднання, благодійні організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, установи, організації тощо. 

Засвідчує особу та визначає вид волонтерської діяльності спеціальне посвідчення – посвідчення волонтера, де вказано, що він сприяє здійсненню робіт та послуг безоплатно. Крім того, цей документ створює необхідні умови для здійснення волонтерської діяльності та гарантує захист прав волонтера. 

Видавати посвідчення волонтера можуть:  

·        органи державної влади; 

·        органи місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада); 

·        громадські об'єднання; 

·        благодійні організації; 

·        державні та комунальні підприємства, установи організації; 

·        штаби місцевого ТРО, ЗСУ; 

·        інші неприбуткові організації, які залучили волонтера до своєї діяльності. 

Волонтерством можна займатися індивідуально, об’єднуватися в групи або, для того щоб швидше та ефективніше надавати допомогу, приєднуватись чи створювати власні волонтерські організації. Пільги, можливість перебування на вулиці в комендантську годину для волонтерів також не передбачено. Тому багато українців волонтерять без будь-яких реєстрацій. Якщо ви хочете допомагати, але не знаєте, де шукати можливості, долучайтеся до волонтерських чатів та ініціатив у вашому місті. Найпростіший варіант почати волонтерити - дізнатися, чи потрібна якась допомога людям поруч, зокрема сусідам. 

На Чернігівщині волонтерський рух широко розвинутий. Волонтери допомагають у відбудові області, територіальним громадам і окремим громадянам, цивільному населенню і військовим, місцевому населенню, яке постраждало від війни і громадянам ВПО, із соціальних, юридичних, медичних питань та сприяють працевлаштуванню людей.

Серед  волонтерських організацій і благодійних фондів, які діють на Чернігівщині:

- Благодійний Фонд «Сміливі» - організація з відновлення міст і сіл України, постраждалих від російської окупації.  Більше: https://bravetorebuild.in.ua/

 Платформа «СпівДія» Чернігівщина - українська платформа, що об'єднує волонтерські та державні ініціативи для гуманітарної допомоги під час війни. Більше: https://spivdiia.org.ua/ ; https://dityvmisti.ua/spivdiya-zaradi-ditej-chernihiv/

- Громадська організація “Всеукраїнський молодіжний рух” (NGO Let’s do it, Ukraine) – це громадська організація, яка реалізовує міжнародні, всеукраїнські та регіональні проєкти. Більше: https://letsdoitukraine.org/about/overview/

- Благодійний фонд «Волонтери Північ», що активно функціонує на благо наших Захисників і забезпечує їх усім необхідним. Більше: https://vpivnich.com.ua/about-us

-  ADRA Ukraine допомагає постраждалим під час конфліктів та катастроф, переселенцям та їхнім сім’ям, дітям-сиротам, вихованцям дитячих будинків та притулків, пацієнтам лікарень, допомагає людям у гарячих точках, неповноправним особам і людям похилого віку, пропагує здоровий спосіб життя. Більше: https://www.adra.ua/en/

-  Данська Рада у справах біженців працює в зонах конфлікту, уздовж шляхів переміщення та в країнах, де поселяються біженці. Діапазон діяльності організації включає все: від операцій з надання допомоги до зміцнення можливостей для сталого перебування на новому місці для внутрішньо переміщених осіб. https://drc.ngo

-  Благодійний фонд «Право на захист: надає допомогу дітям, які втратили батьків під час війни, апатридам отримати доступ до основних прав (на освіту, медичну допомогу тощо). Допомагаємо кожному, хто шукає захист в Україні, у доступі до гарантованої законом процедури. https://r2p.org.ua/

-  Благодійний фонд «Рокада»: фахово працює з біженцями, переселенцями, тими, хто постраждав від воєнних дій чи явищ пов’язаних з війною, надає допомогу приймаючим громадам. Більше: https://rokada.org.ua/category/pidtrymka_gromad/

Благодійна організація «Волонтери Миру» допомагає військовим за запитом, також погорільцям і вимушено переміщеним особам. +380501671861.

- Благодійний фонд "Паляниця Україна" - Чернігів надає допомогу їжею, медикаментами, одягом та засобами особистої гігієни мирному населенню Чернігова та області, нашим захисникам та лікарням. Більше: https://www.facebook.com/palyanitsya.chernigiv/

-  Благодійний фонд Артема Ракітіна «Roket Team» Метою фонду є забезпечення продуктами першої
необхідності в гум-них пунктах та адресна допомога потребуючим, Допомагаємо з пошуком житла та оплатою його оренди, підтримка дитячих будинків в Чернігівській області, адресна допомога продуктами харчування для тварин. Більше: 
https://roketteam.com.ua/

Чернігівська обласна молодіжна ГО "Світанок" - громадська організація, яка з 2010 року концентрує свої зусилля на громадянській діяльності. Більше: https://www.facebook.com/SvitanokChe?locale=uk_UA

Також створено Групу Єдиного Волонтерського центру:

Тел. 0689722002
https://www.facebook.com/groups/EdiniyVolonterskiyCentrCHe/?ref=share

 

Склад Об’єднаного Штабу волонтерів Чернігівської області

№ п/п

Прізвище, ім'я, по-батькові

Назва організації

1.       

Силенок
Євген Іванович

голова об’єднаного штабу волонтерів, представник благодійної організації «Благодійний фонд „Ми-Україна“», член комісії з питань відбудови області,
e-mail:
volonter.che@gmail.com

2.       

Палькова-Свірчевська
Ольга Сергіївна

секретар об’єднаного штабу волонтерів, представник громадської організації «Центр допомоги Чернігів», член комісії з питань військових, e-mail: Elgawork@gmail.com

3.       

Алер
Володимир Олександрович

представник благодійної організації «Благодійний фонд „А Вілов А“», член комісії з питань ВПО та біженців

4.       

Білецький
Роман Вікторович

представник громадської організації «Активне суспільство України», член комісії з питань відбудови області

5.       

Грицик
Марія Юріївна

представник благодійної організації «Благодійний Фонд Добродія“», член комісії з питань військових

6.       

Корма
Тетяна Іванівна

представник громадської організації «Всеукраїнська громадська організація „Лицарський хрест“», член комісії з питань медицини

7.       

Кукобко
Ігор Олександрович

представник громадської організації «Іскра Добра», член комісії з питань цивільних

8.       

Миколюк
Оксана Миколаївна

представник громадської організації «Волонтерський ХАБ Опора», м. Прилуки, член комісії з питань ВПО та біженців

9.       

Онос
Дмитро Вікторович

представник громадської організації «Українська волонтерська служба», член комісії з питань цивільних

10.    

Романова
Тетяна Олександрівна

представник громадської організації «Агенція міських ініціатив», член комісії з питань територіальних громад

11.    

Степашко
Павло Вікторович

представник релігійної організації  «Церква Адвентистів сьомого дня», смт Понорниця, член комісії з питань територіальних громад

12.    

Тепляков
Сергій Олександрович

представник благодійної організації «Благодійний фонд молодіжної ініціативи Надія», член комісії з питань медицини

13.    

Трохименко
Юрій Васильович

представник громадської організації «Центр гуманістичних технологій „АХАЛАР“», член комісії з питань відбудови області

14.    

Хроленко
Віталій Олександрович

представник благодійної організації «Міжнародний Благодійний Фонд ,,Ми з України+», член комісії з питань територіальних громад

 

Волонтери України і світу у час небезпеки скорегували свої зусилля на порятунок Українського народу. Завдяки ним, ми живі і можемо підтримувати один одного.  Сьогодні, 5 грудня, у Міжнародний День волонтера, дякуємо вам  за небайдужість, невтомну працю і активну громадську позицію. Честь і шана вам! 

Вибачте, якщо про когось не згадала.

 

 

 

ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ПРИДБАНІ ЗА ВЛАСНІ КОШТИ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

 




Як відбуватиметься компенсація ремонту, зробленого за власний кошт

З 1 січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України.

З 1 січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України.

Ті люди, які витрачали свої власні кошти або брали запозичення в банку на відновлення свого житла, отримають від держави відповідну компенсацію. Ця програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення, тобто буде чек-лист із зазначенням вартості пошкодженого елементу. Це буде середня вартість, яку у своїй постанові затвердив уряд, щоб уникнути зловживань і щоб був єдиний підхід відшкодувань.

Раніше програма компенсацій не поширювалась на тих, хто робив ремонт за власний кошт. Саме тому, аби виправити несправедливість, народними депутатами був розроблений і поданий відповідний законопроєкт №10063, він вже ухвалений і підписаний Президентом України Володимиром Зеленським.

Програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення. Для оформлення компенсації не потрібно збирати чеки. Достатньо мати лише фотофіксацію пошкоджень на момент початку ремонтних робіт.

Подати заявку на отримання компенсації можна через додаток Дія, порядок подання документів аналогічний порядку подання за програмою єВідновлення стосовно зруйнованого житла.

Надалі потрібно буде допустити представників комісій до огляду житла, щоб зафіксувати пошкодження і їхню вартість. Максимальна сума компенсації - до 200 тис. грн, але уряд розробляє можливість збільшити компенсацію.

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...