пʼятниця, 28 липня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ОБОРОНЕЦЬ ЧЕРНІГІВЩИНИ. СЕРГІЙ ЯЦУХ


СЕРГІЙ

ВАСИЛЬОВИЧ

ЯЦУХ

(1990 - 2022)

 

Народився 6 серпня 1990 року в селі Святець Хмельницької обл.

Навчався в місцевій, а згодом у Теофіпольській школах. Був хорошим учнем, справжнім та вірним другом, завжди усміхненим і доброзичливим. 

Вищу освіту здобув на кафедрі податків та фіскальної політики Західноукраїнського національного університету в місті Тернополі.

Одражу після закінчення вишу розпочав працювати на Чернігівській митниці - державним інспектором митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниціПроживав у м.ЧернігівЗавжди сумлінно і з відповідальністю виконував свою роботу. В колективі користувався високою повагою, товариші поважали його за щирість і відкритість. Сергій був патріотично спрямованою особистістю, віддано любив Батьківщину, пишався її надбаннями  і вважав святим обов’язком захист рідної землі.

З початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем захищати Батьківщину у складі 21-го окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України. Солдат.

Разом із побратимами боронив Чернігівщину. «Мотивований, сміливий, мужній, витривалий», - так згадують про Сергія бойові друзі.

Загинув 16 березня 2022 року у боях з ворожими окупантами в селі Новоселівці поблизу Чернігова через отримані смертельні поранення внаслідок ворожого мінометного обстрілу. Йому було 31 рік.

Похований 3 квітня 2022 року в смт Теофіполь на Хмельниччині з усіма військовими почестями.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Яцух Сергій Васильович посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Подано петицію про присвоєння військовослужбовцю Збройних Сил України Сергію Яцуху звання Герой України (посмертно).

 


ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ІВАН ШПЕТНИЙ

 


ІВАН

АНДРІЙОВИЧ

ШПЕТНИЙ

(1986 - 2023)


Народився 5 серпня 1986 року в місті Таллінн (Естонія) у сім’ї військовослужбовця. Подальша його доля пов'язана з Чернігівщиною.  Родина Івана оселилася в Чернігові. Тут хлопець зростав і навчався.

У 2003-му році закінчив місцеву загальноосвітню школу №2, а у 2004-му - ВПУ №15.

Проходив строкову військову службу. Працював протягом 2008-2009 років у ПП "Профсервіс" оператором комп'ютерного набору.

У 2013-му році Іван закінчив “Європейський університет”, а з 2020-го працював у Чернігівському обласному центрі з нарахування та здійснення соціальних виплат.

З початком повномасштабної війни чоловік долучився до лав оборонців України. Служив у складі одного з підрозділів військової частини А4773 на посаді оператора відділення радіоелектронної боротьби з БПЛА. Старший солдат.

11 червня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині Іван Шпетний загинув.

Попрощалися з воїном у Чернігові в Катерининській церкві, поховали на кладовищі "Яцево" з усіма військовими почестями.

Порядок виплат переселенцям з 1 серпня 2023 року

 


В Україні змінили порядок призначення виплат для внутрішньо-переміщених осіб (ВПО). Нововведення запрацюють вже з 1 серпня і торкнуться значної кількості переселенців.

11 липня уряд прийняв постанову "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб". Відповідно до цього документу, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року продовжать виплату. Тобто, допомогу такі ВПО отримуватимуть протягом наступних шести місяців.

При цьому для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично.

Які виплати отримуватимуть ВПО з 1 серпня

Розмір допомоги становитиме:

·        для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень;

·        для інших осіб – 2 тисячі гривень.

Кому не продовжать виплати

Розраховувати на автоматичне продовження виплат не варто таким категоріям українців:

·        тим, хто перебуває за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин;

·        тим, хто повернулися до покинутого місця проживання;

·        тим, хто відбувають покарання або були засуджені за колабораціонізм.

Деяким ВПО слід готуватися до перевірок

У пресслужбі Ощадбанку повідомили, що банк поверне обов'язкове проходження процедури фізичної ідентифікації осіб, які отримують соціальну допомогу. Ця процедура була впроваджена восени 2014 року постановою Кабінету Міністрів України. Однак через повномасштабну війну її скасували.

Однак відтепер цю процедуру мають проходити такі категорії отримувачів соціальної допомоги:

·        пенсіонери-ВПО, які мають електронне пенсійне посвідчення (ЕПП);

·        внутрішньо переміщені особи, які є одержувачами соціальної допомоги.

В Ощадбанку уточнили, що такі українці повинні проходити фізичну ідентифікацію у відділеннях їхнього банку кожні півроку. При цьому там уточнили, що з вересня 2023 року пройти цю процедуру онлайн не вийде. Ощадбанк вимагатиме фізичної присутності переселенця з усіма необхідними документами.

 

Затверджено порядок надання компенсації за знищене майно


30 травня 2023 року уряд прийняв постанову № 600, якою затвердив Порядок надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна.

В документі прописані процедури подання та розгляду заяв, формули розрахунку компенсації, процедури надання грошових коштів для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку, для фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифіката тощо.

Постановою передбачено, що подання заяв про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна здійснюється в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (зокрема з використанням мобільного додатка «Дія») з 15 липня 2023 року. Виконавчим органам сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі утворення) рад, військовим адміністраціям населених пунктів або військово-цивільним адміністраціям населених пунктів рекомендовано забезпечити можливість розгляду поданих отримувачами компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна заяв починаючи з 15 серпня 2023 року.

До заяв про надання компенсації прирівнюються інформаційні повідомлення про знищення об’єктів нерухомого майна, подані громадянами України до набрання чинності Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі — Закон).

Заява про надання компенсації щодо кожного знищеного об’єкта нерухомого майна подається за вибором особи або в електронній формі (зокрема з використанням мобільного додатка «Дія»), або у паперовій формі — через ЦНАП, орган соціального захисту населення або нотаріуса. Цією заявою отримувач компенсації приєднується до договору про відступлення державі/територіальній громаді права вимагати від Російської Федерації відшкодування збитків за знищений об’єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Право власності отримувача компенсації на знищений об’єкт нерухомого майна припиняється у зв’язку з його знищеннямДля отримання компенсації отримувачу необхідно провести дії щодо державної реєстрації припинення такого права. Комісія повідомляє заявнику про прийняття рішення щодо надання/відмови, зупинення розгляду заяви невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення: в електронній формі — з використанням мобільного додатка «Дія»; у паперовій формі — на поштову адресу або в інший спосіб, зазначений заявником у заяві.

Компенсація для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку надається її отримувачам через АТ «Ощадбанк». Кошти отримувач компенсації повинен використати протягом 36 місяців з дня їх зарахування, в іншому разі залишок повернуть у державний бюджет. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем цієї бюджетної програми є Мінінфраструктури.

Черговість проведення виплат компенсації формується автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна з урахуванням пріоритетного права на отримання компенсації, визначеного статтею 9 Закону.

Знімати готівку зі спеціального рахунка, на який було зараховано компенсацію за знищені об’єкти нерухомого майна, неможливо.

Виконавцем програми для надання компенсації шляхом фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката є АТ «Укрпошта» (далі — виконавець програми). Компенсація за знищені об’єкти нерухомого майна надається її отримувачам через АТ «Ощадбанк», у якому виконавець програми відкриває рахунок.

Отримувач житлового сертифіката самостійно здійснює пошук житла, узгодження вартості житла з власником або замовником будівництва, проведення оцінки нерухомого майна незалежним суб’єктом оціночної діяльності, оплату за вчинення нотаріальних дій, адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень, визначає умови такого придбання житла, зокрема щодо часткового або повного фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката.

Після вибору житла, яке отримувач компенсації має намір придбати з використанням житлового сертифіката, отримувач подає до виконавця програми звернення про фінансування придбання житла у розмірі, визначеному в житловому сертифікаті, за вибором: через нотаріуса, ЦНАП, органи соціального захисту населення, засобами порталу «Дія». У такому зверненні слід вказати інформацію щодо житла, яке отримувач компенсації має намір придбати з використанням житлового сертифіката (адреса, площа, кількість кімнат); попередньо узгодженої з власником/замовником будівництва ціни такого житла; відомості щодо житлового сертифіката (номер та дата, сума компенсації); інформацію щодо засобів зв’язку з отримувачем компенсації (номер телефону, поштова адреса, електронна адреса).

Якщо розмір компенсації на придбання житла, перевищує вартість житла, яке купується з використанням житлового сертифіката, різниця вартості не виплачується.

Договір про придбання житла з використанням житлового сертифіката підлягає нотаріальному посвідченню, з обов’язковим зазначенням у договорі інформації про житловий сертифікат.

Підтвердження можливості фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката дійсне протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення про надання отримувачу компенсації такого підтвердження.

Якщо отримувач за цей час не використає житловий сертифікат, звернення про фінансування придбання житла вважатиметься відкликаним.

понеділок, 24 липня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ОЛЕКСАНДР МИХЕЙЧИК

 


ОЛЕКСАНДР

ЮРІЙОВИЧ

МИХЕЙЧИК

(1995 - 2023)


Народився 26 липня 1995 року в смт Куликівка Чернігівської області. 

Після закінчення 9-ти класів місцевої школи навчався в Куликівському аграрному ліцеї. де здобув спеціальність слюсаря з ремонту автомобілів та водія автотранспортних засобів. 

З 2015 по 2017 роки проходив військову строкову службу в Національній Гвардії України. У 2020 році підписав контракт та долучився до складу військової частини А1815 на посаду кулеметника відділення снайперів.

Після 24-го лютого у складі свого підрозділу наш земляк став на захист незалежності Батьківщини та разом з побратимами віддано захищав територіальну цілісність України.

Загинув 18 січня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Новоочеретувате на Донеччині.

Поховали воїна на місцевому кладовищі рідної Куликівки з усіма с усіма військовими почестями.

пʼятниця, 21 липня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. ОБОРОНЕЦЬ ЧЕРНІГІВЩИНИ. ОЛЕКСІЙ ДУДКО

 


ОЛЕКСІЙ

ВАЛЕНТИНОВИЧ

ДУДКО

(1976 - 2022)


Народився 21 липня 1976 року у Чернігові

Закінчив місцеву школу № 8. Працював на підприємстві «Чернігіврибгосп».

Після повномасштабного ворожого вторгнення  24 лютого долучився до 1-ї окремої танкової Сіверської бригади. Сержант. Разом зі своїми підрозділами протягом мужньо захищав Сіверщину та Україну від ворожої навали.

Загинув 14 липня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу селища Просяна на Дніпропетровщині.

25 липня громада Чернігова провела в останню путь Олексія Дудка. Попрощалися у Катерининському соборі та поховали захисника на місцевому кладовищі Яцево.

понеділок, 17 липня 2023 р.

Хто може отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій?


Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, існує ще з 2017 р. і був затверджений постановою Кабміну №268 від 05.04.2017 р., однак лише нещодавно було розширено коло дітей, які можуть отримати відповідний статус. Хто нині може розраховувати на статус дитини, яка постраждала від воєнних дій дізнавайтеся з даного допису?
 

Хто має право на отримання статусу дитини, що постраждала від війни

Його можуть отримати діти, а також особи, які на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років, і в результаті таких обставин:

отримали поранення, контузію, каліцтво;

зазнали фізичного, сексуального насильства;

були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

зазнали психологічного насильства.

До 3 червня 2023  коло постраждалих діток обмежувалося територіями Донецької та Луганської областей, наразі - формулювання загальне - особи, постраждалі від збройної агресії РФ. Це дитина або людина, якій станом на 24 лютого 2022 року було 18 років і яка проживала або була зареєстрована в місті Чернігові. Навіть якщо дитині вже виповнилось 18 років, але на час активних бойових дій (24 лютого — 3 квітня 2022 року, — ред.) вона не була повнолітня, така дитина має право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 

Діти міста Чернігова, які народилися після 3 квітня 2022 року, коли обласний центр вже не був у зоні бойових дій, вони не мають право отримати цей статус. Якщо діти зареєстровані та проживали у Чернігові, а потім виїхали, вони теж мають право отримати такий статус. Ті діти, які виїхали за кордон, по поверненню теж зможуть отримати цей статус. Подавати заяву на статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій можуть і ті, хто приїхав з інших територій і зареєстровані у Чернігові, як ВПО (внутрішньопереміщена особа.

 

Як отримати цей статус та які документи потрібні

Можна звернутися із заявою до служби у справах дітей:

·        за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи;

·        за місцем звернення, якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/ не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій РФ;

·        за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Треба подати наступні документи:

·        заяву про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

·        згоду на обробку персональних даних.

А також засвідчені копії документів:

·        свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

·        документа, що посвідчує особу заявника;

·        документа, що підтверджує повноваження представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

·        довідка про взяття дитини на облік як ВПО (у разі наявності);

·        паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);

·        паспорта громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);

·        витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Також до заяви додаються документи, які підтверджують обставини, необхідні для отримання статусу “дитини війни” (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо).

Звернутися із заявою можуть:

·        батьки;

·        інші законні представники;

·        близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра);

·        вітчим, мачуха;

·        представник органу опіки та піклування;

·        дитина, якій виповнилося 14 років.

Рішення про надання / відмову в наданні статусу приймає орган опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів, що подавалися. Рішення про відмову може бути оскаржено в суді.

 

Як підтвердити проживання дитини на відповідній території за відсутності «прописки»

Доказами можуть слугувати:

відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно;

свідоцтво про базову загальну середню освіту;

атестат про повну загальну середню освіту;

документ про професійно-технічну освіту;

табель успішності;

учнівський квиток;

медичні документи;

свідоцтво про народження дитини.

 Щоб оформити статус "дитина війни" в Чернігові потрібно:

Звернутися з заявою в Управління соціального захисту (Пенсійний фонд) по вул.Івана Мазепи, 19, що біля Палацу Хіміков, каб.115, каб. 302, каб. 303 А

Оформити довідку щодо висновку оцінки потреб сім'ї (вписують, що дитина зазнала психологічного насильства) можна за адресою: м.Чернігів вул. Хлібопекарська, 24.

Це все стосується тільки міста Чернігова, по області люди мають звертатись у свою територіальну громаду...

 Постанова не має обмеженого терміну. Вона буде діяти доти, доки в Україні діє воєнний стан, і навіть після закінчення воєнного стану, тому що діти будуть повертатися з полону.

Які пільги передбачає цей статус

На даний час, це поки безкоштовне харчування у навчальних закладах. Але, зважаючи на велику кількість дітей (в Чернігові близько 50 тисяч), можливо будуть зміни. 


понеділок, 10 липня 2023 р.

БЕЗКОШТОВНЕ ЖИТЛО ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

 


Як переселенцям отримати безкоштовне житло?

 

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла.

 

Житло надається:

-у порядку черги;

-за його наявності.

 

Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають:

- багатодітні сім’ї;

- сім’ї з дітьми;

- вагітні жінки;

- особи, які втратили працездатність;

- особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

 

Для взяття на облік треба звернутися:

 

-до центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу);

-до органу місцевого самоврядування;

-до військово-цивільної адміністрації за місцем обліку ВПО.

Внутрішньо переміщеною особою для взяття на облік подається заява до уповноваженого органу, у межах території якого вони перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО.

 

До заяви додаються:

 

-копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

-копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);

-копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

-копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);

-копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Людині, яка подала заяву про взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, уповноваженим органом видається опис документів, в якому зазначається інформація про дату подання та реєстрації заяви, реєстраційний номер заяви та перелік документів, доданих до заяви, з підписом посадової особи, яка їх прийняла.

 

Посадовою особою здійснюється  реєстрація заяв внутрішньо переміщених осіб, які потребують надання житлових приміщень із фонду.

 

На кожну ВПО або сім’ю, яка потребує надання житлового приміщення з фонду, заводиться облікова справа, якій присвоюється номер і здійснюється її ідентифікація.

 

Рішення про взяття ВПО на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, або про відмову у взятті на такий облік приймається уповноваженим органом протягом одного робочого дня після подання заяви.

 

У разі надходження до фонду житлових приміщень, придатних для надання в тимчасове користування, відповідний уповноважений орган протягом трьох робочих днів з дня надходження такого житла зобов’язаний прийняти рішення про надання житла переселенцям.

пʼятниця, 7 липня 2023 р.

ЗАХИСНИК УКРАЇНИ. УРОДЖЕНЕЦЬ ЧЕРНІГОВА. МИКОЛА МАРУХНО

 


МИКОЛА

ОЛЕГОВИЧ

МАРУХНО

(1996 - 2023)

 

Народився 7 липня 1996 року у Чернігові. З 2003 року до 9-го класу навчався в чернігівській школі  34, потім в Чернігівській школі інтернат.

Професійну освіту отримав у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту, де навчався на маляра, потім в Остерському будівельному ліцеї.

До повномасштабної війни працював будівельником у Чернігові.

10 листопада 2022 року долучився до лав Збройних Сил України. Потрапив на військову службу до складу одного з підрозділів військової частини А4355, де служив на посаді стрільця-снайпера

Загинув 2 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання в районі міста Бахмут на Донеччині.

Поховали захисника на кладовищі "Яцево" в рідному Чернігові з усіма військовими почестями.

вівторок, 4 липня 2023 р.

Чи можна працевлаштуватися ВПО за сумісництвом, якщо на основному місці роботи оформлено простій?



Під терміном «внутрішньо переміщена особа» розуміється особа, яка після введення Указом Президента від 24 лютого 2022 року № 64/2022 воєнного стану отримала довідку про взяття на облік ВПО відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 1 жовтня 2014 року № 509.

Під час  укладення трудового договору про сумісництво враховують норму статті 102-1 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), статті 19 Закону України  від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» про те, що сумісництво  це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час.

З урахуванням норм статті 102-1 КЗпП, з 19 липня 2022 року на рівні закону закріплено поняття сумісництва та основний принцип оплачуваності роботи за сумісництвом. Скасовано норму, згідно з якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабміном.

На час дії воєнного стану для вимушених переселенців (ВПО)) скасовано обмеження для роботи за сумісництвом, які стосуються часу тривалості роботи. Оскільки  запроваджено простій на основному місці роботи, то працівник  має право працювати за сумісництвом на повну ставку. 

Тому працівника можна оформити не лише на 0,5 ставки, а й на більшу тривалість робочого часу. Оскільки трудова книжка працівника знаходиться за основним місцем роботи,  де запроваджено простій, він маєте право працювати на повну ставку. У законодавстві про працю відсутнє поняття «прийняття на 1 ставку», «на 0,5 ставки» чи «на 0, 25 ставки». Тому застосування таких понять в наказі про прийняття на роботу чи в письмовому трудовому договорі є неправомірним.

Правильно в наказі про прийняття на роботу чи в письмовому трудовому договорі зазначати тривалість робочого часу як однієї з істотних умов праці. Так, працівник може бути прийняти нормальною тривалістю роботи:  з 40 годинним робочим тижнем або скороченим робочим часом: з 36-годинним робочим тижнем чи з неповним робочим часом – із зазначенням конкретної тривалості робочого часу.

Якщо в трудовій відсутній запис про звільнення, а є лише запис про прийняття на роботу або працівник не має доступу до своєї трудової книжки внаслідок надзвичайної ситуації:

-        Не можна припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення трудових відносин із підтвердженням відправлення такої заяви роботодавцю рекомендованим листом;

-        Якщо неможливо припинити трудові відносини в порядку, встановленому законодавством про працю, їх припиняють у судовому порядку рішенням суду. Разом з трудовою книжкою надається роботодавцю, що й буде підставою для прийняття особи на основне місце роботи.                                                                        

Поки працівник не звільнений з основного місця роботи його можна прийняти лише на роботу за сумісництвом.

Документи, які необхідні при працевлаштуванні за сумісництвом:

-Заява про прийняття на роботу за сумісництвом;

-Паспорт (ID-картка);

-Диплом чи інший документ про професійну підготовку, якщо робота потребує певних навичок і кваліфікації.

Трудова книжка не подається, тому що вона зберігається за основним місцем роботи. Якщо працівнику-переселенцю потрібна трудова книжка, оригінал залишився на окупованій території, можна отримати дублікат трудової книжки за новим місцем роботи. У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката переносяться до оригіналу, а дублікат анульовується.

Підтвердити робочий стаж вимушено переміщеним особам, в яких трудова книжка залишилась в окупації можна онлайн. У системі Пенсійного фонду дані про періоди роботи зберігаються з 2000 року, тому можна згенерувати електронну трудову книжку, звернувшись на сайт Фонду.

Для цього необхідно "зайти" у портал електронних послуг, авторизуватися в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID. Далі слід перейти до меню "Комунікації з ПФУ" й вибрати "Запит на отримання електронних документів". Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити документ на свій пристрій можна буде вже за декілька хвилин у розділі "Мої звернення".

 

Вивчаємо мову корінного народу Криму в юнацькій бібліотеці

         Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва висловлює солідарність із кримськими татарами, вшановує їхню незламну волю. З   метою ...